Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 6 hónaposan kezdte a...

Aki 6 hónaposan kezdte a hozzátáplálást, mikortól adott darabos ételt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos,anyatejes,eddig 2 étkezést (ebéd,uzsonna) váltottunk ki. A tízórait "átalussza",reggelit,vacsorát még nem szeretném kiváltani.

Most láttam,hogy a 8 hónapos bébiételek már tartalmaznak apró darabokat.Foga még épp nincs,a napokban kezdett el az alsó kettő kibújni-:-)


2011. febr. 20. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi 9 és fél hónaposak vagyunk.Már csak este és reggel szopik.Sajnos még pürésíteni kell neki,mert öklendezik a darabos kajcsiktól.A banán és a kenyér,kalács,falatkákat megeszi viszont.Nem is értem :D

Egyébként 2 foga van.

2011. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én fokozatosan adtam a kislányomnak egyre darabosabb ételt. Főleg én készítettem el mindent, csak néha kapott bébiételt. A kezdetektől amit lehetett, azt inkább összetörtem villával, nem turmixoltam. A turmixba csak a hús, meggy, meg ami keményebb és szálasabb volt, azt tettem. Így fokozatosan egyre durvábbra törtem az ételt. Nálunk nem volt gond a 8 hónapos bébiétellel. Pedig nálunk se siették el a fogak, 7 hónaposan kezdett kibújni az első. Most 14 hónapos, még mindig csak 6 metszőfoga van, de már simán megy a narancs, felvágott, sajt, kenyér, főtt tészta, nyers zöldségek, túró rudi, keksz, és az almát is elharapdálja.
2011. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2011. febr. 22. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!