Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 6 hós a babám,...

Mit csináljak? 6 hós a babám, még szopizik, de engem már annyira zavar a súlyfeleslegem!

Figyelt kérdés
már sírva nézek tükörbe, vagy inkább nem is nézek. Inkább nem is megyek sehova, hogy ne kelljen öltözködnöm, mert attól csak kiborulok. Nem nézek tévét, mert beteg vagyok a csinos nőktől... 20 kiló van rajtam és még egy dekát sem fogytam. Tudom, hogy a baba az első, de én nem lehetek újra kiegyensúlyozott nő??? A szoptatást is abbahagynám már, de sajnálom megvonni a babámtól... mit csináljak???
2009. febr. 14. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

óvatosan kezdj el mozogni és ne egyél kenyeret inkább zöldségeket egyél gyümölccsel sokat igyál.

Nem törvényszerű hogy elapadjon a tejed de ha ennyire bánt a dolog a babádnak is az lenne a jobb ha jól éreznéd magad.... A párod mit mond?

2009. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A babád már nagyon sokat kapott tőled így is, lassan erősebb lesz az immunrendszere, nem igényli annyira a tejet. Szerintem is mozogj nyugodtan, kicsit ehetsz kevesebbet is,heti 1-2kgot nyugodtan leadhatsz. Ha picit csökkenne a tej mennyisége sem lenne okod kétségbe esni. Szoptatás párti vagyok, de nem kínok árán, annyit nem ér az egész, hogy tönkretedd magad. Biztos van/lesz aki nem ért meg téged, de hidd el osztozunk a sorsodban jó páran.
2009. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanebben a cipőben járok....12 kg. felesleggel. De akármennyire is fáj inkább szoptatok.
2009. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia! szerintem fokozatosan elkezdhetsz mozogni! a barátnőm aerobicra járt és nem apadt el a teje, sőt!

és tényleg sokat adtál már a kicsidnek, ne legyen lelkiismeretfurdalásod, mert önmagad szeretnél lenni.

egy órás alakformáló tornát ajánlok, ha tudsz, menj olyan klubba, ahol direkt szülés utáni tornákat is szerveznek (nálunk van baba-mama klub).

kitartást! és gondolj arra, a legfontosabb, hogy mindketten kiegyensúlyozottak, boldogok legyetek!

2009. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy nem törvényszerű, hogy apadjon a tejed a mozgástól. Én is szoptatok, most 3,5 hós a babám, kb. 6 hete tornázok. Rubint Réka féle terhestorna és Béres Szandra "Változz vissza" kazettájára. Ezek kímélő tornák, nem olyan megerőltetőek hogy utána két hétig járni se tudj az izomláztól. De legalább átmozgatják egy kicsit a testet és az ember lánya lelkileg is jobban érzi magát, hogy tett valamit önmagáért. Az evést illetően én jó nagy adag leveseket eszek naponta akár 2x is. Ez egyrészt megtölti a hasamat, másrészt a tejtermelésnek kimondottan jót tesz. Így a főételből elég kisebb adag is és édességből sem falok fel annyit, mint egyébként. És szerintem a házimunka is csodákat tesz! Én bár kilóra több vagyok, mint szülés előtt, a csípőm vékonyabb, mint terhesség előtt volt, mert az ücsörgős irodai munka helyett most egész nap rohangálok, cipelem a babát, fizikai munkát végzek. Egyszóval bátran vágj bele, és sok kitartást kívánok!
2009. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16:49es valaszolotol erdeklodnek honnan szerezted meg azokat a kazettakat nekem is jo lenne de nem tudom honnan keritsem elo esetleg websimet tudtok adni?
2009. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom szoptass amíg csak tudsz,az a legjobb a babádnak.Nem értem miért nem fogysz,elvileg a szoptatás energiafelhasználással jár.Az én kisfiam 7 hónapos,és már annyi kg vagyok mint terhesség előtt,pedig nem csinálok semmit,nem figyelek arra hogy mit eszem(mondjuk nem zabálok),sőt még édességet is eszem minden nap.Havi 1kg megy le amióta kijöttem a kórházból.Még nekem is fogyni kell mert 6kg plusszal kezdtem a terhességet.Az első 4 hónapban még tornáztam is(ajánlom a Pilates-t).Most már csak eszem és szoptatok.Lehet,hogy ez alkati kérdés is,de légy türelemmel és ne vond meg a babádtól azt ami neki a legfontosabb!Lefogsz fogyni,ne aggódj!
2009. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Igazából nem az a lényeg, hogy a párom mit mond, hanem az, hogy én hogyan érzem magam. Amíg magamnak nem tetszem addig másnak sem fogok. Így nincs kedvem eljárni sehova, a szexhez sincs kedvem mert utálom a testemet. Próbálok pozitívan gondolni magamra, hogy azért vagyok ilyen mert egy babának adtam életet, azért ereszkedett meg a hasam...stb, de elég nehéz. Szoktam tornázni, majdnem minden nap, baba-mama tornát csinálunk a manóval és én külön egy táncolós dvd-re, esténként hullahoppozok. Odafigyelek arra, hogy mit eszem, mégsem történik semmi. Félek, hogy csak a drasztikus fogyókúra használ majd.
2009. febr. 14. 17:58
 9/9 anonim ***** válasza:

17.17-es válaszolónak,

ahonnan meg tudod rendelni: www.beresalexandra.hu

www.velvetplaza.hu; www.hazipatika.com,

de szerintem kismamaboltokban és áruházláncokban is lehet kapni néha(pl. Auchan-ban egy csomó féle torna kazettát láttam már)


Letöltős linket is találtam a Rubint Rékára:

www.hotdog.hu/magazin/magazin_article.hot?m_id=25267&a_id=482750&h_id=94258


Üdv!

2009. febr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!