Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám ismét fölkel éjszaka,...

A babám ismét fölkel éjszaka, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kifejezetten nagyétkű babák szüleinek válaszát várom!!! Nem adhatok neki enni éjfélkor, mert akkor is megköveteli a 210 ml-t (240 bekeverve), mert reggel beveszi ugyanezt az adagot ismét. Elvileg kétszer eszünk tápszert reggel és este. Most azonban fölkel éjfélkor. Nincs semmi baja, dumál, játszik, de ha elunja akkor nyekereg. De nem alszik vissza amíg meg nem etetem (próbáltam ringatni, síratni). A gyerekorvos így is azt mondta, hogy nem lenne baj, ha néha-néha kimaradna egy étkezés. Erre most vezessek be mégegyet? Naponta háromszor eszünk gyümölcsöt és főzeléket, már megvolt a kialakult napirendünk, úgyhogy most teljesen összekavarodott megint minden. 8 hónapos a kicsike, és már 10 kiló körül jár. Várom a tapasztalatokat, hogy hogy oldhatnám meg a helyzetet! Ja, és mielőtt jól leszólnának azt azért el kell mondanom, hogy nem az éjjeli kelés a problémám, hanem az, hogy nem akarom túletetni a törpét!!!!!
2009. febr. 15. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Kedves anyuka! Az én babám is nagy étkű,és nekem is felébred éjszaka. Bár sajnos nekem elég sokat. Mi 9 és fél hónaposak vagyunk,és mi a fogzás miatt.De amíg nem jött a foga addig is sokat felébredt. Mivel elég nagy adagokat eszik egész nap, este már csak pépet adok neki,utána meg tápszert. Viszont, amikor felébred, már csak teát kap és azonnal vissza alszik. Talán próbáld meg,hogy csak itatod. Remélem segíteni fog!
2009. febr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam a teáztatást, de nem jött be sajnos. Adtam neki kevesebb tápszert (120 ml), de így sem tudtam visszaaltatni... :-(
2009. febr. 15. 09:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7 hósan 10 kg igaz csak szopizik és kóstolgatunk, de éjjel is eszik 1 -2 alkalommal.

Ha genetikai adottság nem tehetsz ellene semmit és szerintem nem kell izgulnod majd leszaladja a felesleges kilókat , ha megindul , ha pedig éhes adj neki enni, lehet csak egy pár nepig fog neki kelleni és aztán újra át fogja aludni az éjszakát.

2009. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért NE adhatnál neki??????Még ilyet!!!!!Az én babám 9 hós,(9290 gramm)8 hetes kora óta végig aludta az éjszakát,DE 2 hónapja felkel éjszaka 1x,mert ÉHES!!!Különben ő is csak reggel és este eszik tejpépet/tápszert(230 ml/evés),napközben gyümi,főzelék,stb.Én azonnal megetetem,amint felébred.Este bekeverek egy adagot(tudom,más frissen készíti,de ez most nem vita-alap),h ne kelljen éjszaka várnia,és bizony behúzza a 230 ml-t.Na és???Ettől függetlenül a múlt héten 10 dkg-ot fogyott.Intenzív növekedési fázisban van,kell neki a tápanyag.És nem tudod túletetni.Az én babám elfordul,amikor már nem kéri.Viszont miután tele a poci,pár perc múlva megint édesdeden alszik reggelig.Nekem se a dokim,se a védőnőm nem mondta,h ezzel bármi gond lenne(mármint a +1 etetéssel).Én is eszem,ha éhes vagyok!!!!2 gyerekes anyuka
2009. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ha felébred megetetem. Azért paráztam csak, mert a dokinéni így is azt mondta az elfogyasztott tápszer mennyiségre, hogy extrém sok a kis pocijának... De ha éjjel meg kevesebbet adok akkor sír és nem alszik vissza.
2009. febr. 15. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!