Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Help szindróma! Tapasztalatok,...

Help szindróma! Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Én Help szindróma miatt szültem császárral a 28. héten ! Kíváncsi lennék , ha van olyan aki így járt , hogy élte meg , lett e maradandó következménye , voltak e előjelek ?
2011. febr. 23. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, én a szerencsés Hellp szindrómások közé tartozom.

Én is élek, és a kisfiam is, és a betöltött 36. héten derült ki, így a kisfiam csak gyakorlatilag két héttel érkezett korábban.

A kisfiamnak az orvosok szerint 2 órája lett volna vissza az életből, nekem már légszomjam volt, majdnem megfulladtam, mert a májam annyira feszítette már a tüdőmet, így én reggelre...néhány óra alatt lett teljesen kritikus az állapotom ennyire.

Gyakorlatilag néhány nap alatt tönkrement a vérképem, a szervezetem ellenem kezdett dolgozni, ahogy biztosan te is érezted ezt.

Borzalmasan éreztem magam, holott reggel az nst-ről hazaküldtek, a fiam már nem mozgott, aki nagyon virgonc volt, a vizeletemben fehérjét találtak, a vérnyomásom az egekben volt, előző nap is rosszul éreztem magam. - sajnos a magándokim pont aznap reggel nem volt elérhető, mert súlyosan koraszülött ikreket hozott a világra, nem is hibáztatom ezért azóta sem -

De a fiam és a saját életemet a magánorvosomnak köszönhetem, mert ha ő nincs ott, akkor a nővérektől és az ügyeletes orvostól a fiam meghalhatott volna, vagy fogyatékos lenne az oxigénhiány miatt.

A kisfiam egyébként a fejlődésneurológus szerint a szülés közben elszenvedett trauma - sürgősségi császár - kicsit visszamaradt a fejlődésben, 6 hónapos, de még csak az egyik oldalról tud hasra fordulni - viszont kimagaslóan okos baba, pápát integet, apa-mama simán mondja az apjának és a mamájának, a finommozdulatai is nagyon jók.

51 cm-rel és 2690 grammal hoztuk haza, ma 73 cm és 9 kiló :-) Érdeklődő baba nagyon :-)

Most én tornáztatom itthon, és nagyon sokat fejlődik.

A dolgokat én viszonylag könnyen dolgoztam fel, de ehhez hozzájárult az is, hogy a dokim nem mondta el, mi lehetett volna, itthon olvastam utána, pár napra kicsit össze is omlottam, de nem foglalkozhattam magammal a pár napos pici mellett hála istennek. Nagyon sokat köszönhetek az orvosomnak, tényleg nagyon-nagyon sokat.

Nekem csak a fiam a fontos, és az, hogy ő él.

-néha amikor jobban belegondolok, akkor sokszor elsírom magam - ahogy bevallom most is, ahogy hallgatom, hogy a kisfiam szuszog a kiságyában.


A te történeted is írd meg légyszíves, jó tudni, hogy van sorstársam!

2011. febr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, megint én vagyok, azt nem írtam meg, hogy a párom volt még az, aki a legvégsőbb pillanatokban is ott volt, a műtőben simogatta a fejemet miközben én rettegtem, hogy sérült lesz a kisfiúnk miattam és bíztatott, miközben sírógörcsöt kaptam a műtőágyon :-( A párom igazi támasz volt minden pillanatban!

Hála istennek a nővérek és az orvosom sem volt szemét akkor, a nővérek is azonnal megfogták a kezem, az anesztes hölgy is ott maradt és beszélt hozzám. Nyugtattak, de csak akkor nyugodtam meg, amikor megláttam a kisfiamat, felsírt és jól volt.

Senki de senki nem tudhatja szerintem milyen a gyerekünk életéért zokogni, aki nem élt még át ilyet.

2011. febr. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia !

Én is hasonlóan éltem meg az egésszet azzal a különbséggel hogy nekem a születésnapom alött 3 napig görcsölt a gyomrom , a szülinapomon azonban már nem bírta nézni a család hogy szenvedek , így fel hívták az ügyeletet ! Ők annyi mondtak ha lábra tudok álni mennyek le majd ott megvizsgálnak ! Lementünk . Konkrétan még a vérnyomásomat sem mérték meg , csak közölte velem a doki , hogy kéne nekem 2 nospa inekció , de ő nem adja be mert nem szakorvos mennyek be a Sote II. női klinikára ott majd be adják ! Mi bementünk . Ott egy nagyon kedves doktorúr megvizsgált . Vérnyomás 191/120 , vizelet : csaknem bele kötött a pohárba a magas fehérje tartalom miatt , ultrahang : még jó életjelenségek ! Aztán közölte a tényeket amiért a mai napig nagyra becsülöm . HELP szindróma ! Azonnali életmentő császár mind kettőnk érdekében ! A gond az volt hogy nem volt szabad inkubátor , így át vittek az az I. Nőire ! Eközben a férjem semmit nem tudott mert haza küldték a cuccaimért , mert már akkor tudta a doki mikor be vitt , hogy maradnom kell ! Odaát már vártak . Azonnal vittek az előkészítőbe ! Nem engedtem hogy megnyissanak míg oda nem ért a férjem , mert az elejénél fogva tudtuk hogy apás szülés lessz , végig mellettem volt !

2010.08.28.-án 23:16-kor a terhességem 28. hetében született meg a fisfiam 1100 grammal és 36 cm !

Lassan ő is 6 hónapos , hála istennek semmi baja nem lett , pedig az első 2 hétben sokat küzdöttek az életéért ! 10 hétig volt kórházban .

Nem tud annyi mindent mint a te kisfiad , de nagyon nincs elmaradva a korabeliektől ! Sokat járunk minden féle kontroll vizsgálatokra , da hatalmas hálát érzek mind a Sote I Női koraszülött intenzív osztály dolgozóinak és a Péterfyének szintén !

Nem mondtam le arról , hogy legyen még egy gyermekem ha el jön az ideje , annak ellenére sem , hogy állítólag nagy az esély arra , hogy a következő is Helpes lessz !

Állítólag van már valami inekció kúra amit végig kell csinálni elötte épp úgy mint a lombikra vállalkozóknak , ennek köszönhetően ki tudnám hordani a 36. hétig !

Köszönöm a válaszod , és hogy megoszthattam veled a történetem !

2011. febr. 24. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem azt mondta a magánorvosom, hogy kétszer egymás után egy anyával ritkán fordul elő a Hellp. Én is szeretnék testvért, idén már belevágunk majd szeptember felé :-) Imádok babázni, és imádtam terhes is lenni, nem is tudnám elképzelni, hogy ne legyen még egy babánk :-)

Nagyon örülök, hogy nektek sem lett semmi bajotok, sajnos nagyon sok eset végződik rosszul.

Az én kisfiam 2010. augusztus 17-én született, hajnali 3.58-kor :-) Mi 21-én jöttünk haza a kórházból, majdnem akkor, amikor a te kisfiad született.

A te babádnak még sok mindent be kell hoznia, majd utoléri a társait :-) Hónapokig figyeltem a kisfiamat, ezért voltunk neurológusnál is, mert én vettem észre a mozgásfejlődési problémáját, nem a hülye háziorvosunk gyakorlatilag hülyének nézett - magán gyerekorvosunk van azóta egyébként - de a traumát is csak ő tudta megállapítani. Most az a legfontosabb, hogy minden pillanatot élvezzetek, minden nap mutat valami újat, mást :-) Olyan édesek tudnak lenni :-)

Kár, hogy messze vagy Pesten :-)

Sok örömet, boldogságot nektek!

Eszter

2011. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!