Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket adsz enni 1 éves gyereke...

Miket adsz enni 1 éves gyerekednek? Reggeli, tízórai stb. minden érdekel.

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
reggel még tápszer,de már lassan tejet fog kapni.reggeli kenyér,vajas,szalámi stb.ebéd azt amit mi,de sokszor csinálok még neki fözelékeket,mert imádja.ja tizorai alma,vagy banán.uzsonna,szintén gyümölcs,vagy joghurt,puding,turokrém.vacsora általába kenyér,néha fött kaja ami megmaradt,vagy tejberizs.mért te miket adsz neki?
2011. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

REggeli: vajas kenyér sonkával, szalonnával vagy bármivel ami könnyen csúszik, instant müzli gyümölccsel vagy joghurttal, és egy pohár tej.

Tízórai: gyümölcs natúran vagy joghurttal, keksszel, gyümölcsjoghurt, tejbegríz, gesztenyepüré

Ebéd: amit épp főzök

Uzsi: hasonló mint tízóraira

Vacsi: vagy az mint ebédre, vagy az amit kiharcol.

Fürdés után még iszik egy üveg tápszert.

Igazából már mindent megeszik amit egy felnőtt pl. bablevest, vadas ételeket, főzelékeket hússal stb.

Amit nem eszik meg az a saláták és tészták ( kivéve a bolognait ).

2011. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Reggeli:cici+vajas kenyér/tejfölös kenyée/sajtkrémes kenyér/kalács/kuglóf/túrós bukta/tejbepapi.

Tízórai:nincs,nem kér

Ebéd:vagy amit mi,vagy főzit kap husival,mikor mi sikerül

Uzsi:gyümölcs vagy magába,v joghurttal,v túróval

Vacsi:főzije maradéka/gyümi keksszel,zabpehellyel/tejpép

Lefekvéskor még cici.

2011. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Hasonló dolgokat adok én is. Csak nálunk az a baj, hogy nem akarja megenni sem a tejet sem a tápszert. Csak a gyümölcsjoghurtokat tudom vele megetetni és újabban a vajas kenyeret sajttal. Tegnap voltunk a doktornőnél, és kikaptam azért mert kap olyan ételeket amiben van törött paprika. Most akkor valamit nem értek... Na ezért kérdeztem.

2011. febr. 24. 09:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Törött paprika? Mármint piros őrölt paprika??? Ezt hogy értette a dokitok? Még én is nagyon ritkán használok a mi kajánkba paprikát, max. a pörköltökbe, vagy a rakott krumpli tetejére díszítésnek. A kicsim kajájába (1 éves) sose tettem még a zöldfűszereken kívül semmit (egyedül a levesbe szoktam húsleves kockát).
2011. febr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ismét! Bocsi, de félreolvastam a kommented! Már értem! Szóval pont, hogy teszel bele, OK, így már világos, miért akadt ki a doki. Szerintem is mellőzd az ilyen fűszereket még! Nehéz a pocakjának.
2011. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az enyém azt, amit az első és második válaszoló is írt.

Én is használok pirospaprikát, persze nem erőset és sokkal gyengébben fűszerezek, mint amúgy.

A nagyobbik fiam egy évig, 1-2 éves koráig nem ivott tejet, tápszert, semmilyen formában nem fogadta el. Tejtermékeket evett, többnyire joghurttal pótoltam én is, illetve a főzelékeket sok tejjel főztem, krumplipüré, ilyesmiben kapta a tejet. Most lassan 3 éves, és imádja a kakaót! Most viszont sajnos gyümölcsöt nem eszik semmilyen formában.

2011. febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezeket eszi és én a piros paprikát direkt megkérdeztem a dokitól, hogy olyan kaját is adhatok e neki amiben van és azt mondta, hogy persze , hogy adhatok, nem lesz semmi baja tőle, csak ne erőset.
2011. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi nagyon későn kezdtük a mellétáplálást, ezért még sok mindent nem evett.

Reggeli: tejpép

tízórai nincs, mert későn kel viszonylag

ebéd: krumpli alapú főzelék husival, vagy májjal turmixolva

uzsonna: gyümölcspép, joghurt, újabban túrókrém

vacsi: u.az, mint ebédre

+ amikor mi eszünk, kiflidarab, babapiskóta, vagy falatkák a miénkből.


Bocs az offért, de megmondanátok, hogy vajas, meg egyéb kenyereket hogyan adtok nekik? Simán szeletben a kezükbe? Milyen tapasztalataitok vannak ennek a bevezetésével kapcsolatban? (jahh, 1 éves lesz, de még csak 3 foga van)

2011. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

Én úgy hogy pici kockákat/csipeteket vágok/csípek a kenyérből, kalácsból vagy a kifliből, megkenem teavajjal, és rakok rá csirkemell sonkát, így adom. Van hogy magának csipegeti fel, de van, hogy mutatja adjam a szájába, neki már 8 foga van. De van, hogy a kifli csücsköt egyedül eszi.


Reggeli: Tejpép (milupa), utána tejital (milupa), vagy kalácskenyér/kifli teavajjal és csirkemell sonkával, vagy füstli virsli és sajt, vagy műzli (milupa), babatejjel.


Tízórai: valamilyen gyümölcs (pl. alma, banán)+babakeksz, vagy valamilyen babadesszert(túrós, joghurtos), vagy babajoghurt(nestlé: epres, banános, barackos), vagy gyümölcs compote(nestlé)


Ebéd: általában azt eszi amit mi, de ha olyat főzök, ami neki zsíros, fűszeres, vagy nem eheti, akkor neki külön csinálok ebédet.


Uzsonna: főzelék, tejpép, vagy ami a tízórai, reggeli csak ne ugyanaz legyen.


Vacsora: tápszer (milupa) 3 dl

2011. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!