Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar reggelizni a...

Miért nem akar reggelizni a kislányom? Nem ilyenkor a legéhesebbek a babák?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz 5 hónapos, 5 x eszik naponta, nagyon keveset, max 750 ml/nap, pedig 6,3 kg. Reggel 7-kor ébresztem, és fél 8 körül szoptatom. Igaz már nincs sok tejcsi, valószínűleg elég nehezen is jön. De mindegy, mert 40-50 ml után abbahagyja. Ezután megpróbálom 1 óra múlva újra megszoptatni, ilyenkor még nem adok tápszert neki, később már igen. Arra gondoltam, hogy magától még nem kelne fel, csak később, és nem éhes. Este 9-kor fekszik le, szerintem 10 óra alvás elég neki, és amúgy meg még ennyiszer sem enne, mert rövid lenne a nap (7-21). Van valami ötletetek, én már arra is gondoltam, hogy 4x-re többet enne, mert éhesebb lenne a hosszabb időközökben, de a Dr néni ellenezte.
2009. febr. 15. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

És ha nem ébresztenéd fel reggel,hanem amikor magától kel,akkor kapna reggelit?

Nálunk azóta állt be a rendes reggelizés,igaz csak tápszeres,amióta nem eszik éjjel.Átalussza az éjszakát,és így reggel megeszik egy rendes adagot,200 ml,7 hónapos lesz.de régebben amíg éjjel is evett,reggel egyből soha nem evett rendesen,volt,hogy 3x-ra ette meg az adagját,mindig kínálgattam.

2009. febr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudom,h 5 hónaposan már nem 150ml/kg-al kell számolni,hanem 120-al,és akkor pont annyit eszik,amennyit kell neki. a babák érzik,h mennyire ennivalóra van szükségük,ne aggódj emiatt! gondolom jó kedvű és hízni is szokott,ha igen,akkor nincs gond.
2009. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezt nem értem! Miért kell felébreszteni a babot reggel? Legalább te is pihensz!Az én gyermekem 4,5 hónapos 2 naptól átalussza az éjszakát 7kg,nekem eszembe nem jutott felkelteni éjszaka hogy egyen,felkel ö ha éhes.A lányom is este 9 kor alszik 8 kor kell fel. Össze bújunk a nagyágyon és szép lassan kb 1,5ora hogy megreggelizik. csak anyatejet

eszik

2009. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez igaz ennyi idősen már elég a 120ml/kg? Nekem ezt nem mondta a Dr néni. Akkor is, ha csak tejet, és tászert eszik, semmi szilárdat még? Miért csökken a tápanyag igénye, ha még nem duplázta meg a születési súlyát?


Amúgy én is gondoltam, hogy hagyom aludni, de ahogy írtam az elején így is rövid a nap, és még így is sokszor 3 óránként etetem, és persze nem is éhes. Később pedig nem akarom lefektetni. Sőt majd szeretném idővel 8-kor letenni. Amúgy én éjszaka soha nem etettem, egyszerűen nem ébredt fel soha a kaja miatt, még az elején sem.

2009. febr. 15. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj tudja ő, hogy mennyit kell ennie! Különben meg hiába van a táblázatban, hogy egy nap x mennyiséget kell megennie, megtömni úgy sem lehet senkit. Bízz az ösztöneidben! Kipróbálhatod a 4x-ri evést, ha nem válik be akkor visszatérhetsz az 5x-re. Én soha nem ébresztettem fel. Ha beválik a 4x-ri etetés, akkor mondd azt a doktornéninek amit hallani akar (5x eszik).

2009. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Miért nem kezded meg a hozzátáplálást? Lehet, hogy az új ízek (alma, krumpli, répa) jobban bejönnének neki.

2009. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!