Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyéves kisfiam szinte alig-al...

Egyéves kisfiam szinte alig-alig hajlandó kenyeret enni, egyáltalán, reggelizni, vacsorázni. Másnál is van/volt ez így?

Figyelt kérdés
A reggeli tápszer után tízóraizik csak, és akkor is csak valamilyen lightosabb kaját fogad el (joghurt, gyümölcs stb.). Este pedig csak néhány falatot fogad el vacsorára, felvágottakat nem hajlandó megenni (jó, ez nem is olyan nagy baj), szalámit, sajtot eszik, de eleinte csak magában, és csak jó pár falat után tudok mellé egy kis kenyeret is belediktálni. Próbálkoztam már kiflivel, zsömlével is, de ugyanez a helyzet. Ötleteket, tapaszatalatokat várok!
2011. jan. 10. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így voltunk egy éve (akkor volt a lányom egy éves), és rájöttem, hogy vacsira főtt ételt kéne adni neki, azt elfogadja mindig. (Levesek, rakott ételek, stb). Ja, és mindezt lefekvés előtt legalább 2 órával, hogy ne feküdje meg a gyomrát. Majd erre jött rá a tápszer lefekvéskor (egy éves kor után tej).
2011. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! És azóta eszik már a kislányod kenyérféleséget, felvágottakat stb.? Várok még válaszokat!
2011. jan. 10. 23:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen eszik, de csak olyan másfél éves kora után "kapott rá" ezekre igazán.
2011. jan. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

16hónapos a kisfiam. Reggelire csak piritost hajlandó enni vagy fött virslit, de azt kizárólag kenyér nélkül :-) esetleg leenni a kenyérröl a sonkát, sajtot

éppen ezért én vacsorára nem is "eröltetem" a kenyeret inkább fött dolgokat adok neki

2011. jan. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Első és második vagyok. Nekem meg az a bajom, hogy a lányom (aki két éves múlt) nem eszi a pirítóst semmilyen formában. Beleharap és utálkozva kiköpi. :( Pedig mi úgy szeretjük :)
2011. jan. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

:) Szerintem ennél nagyobb bajod sose legyen!:):) Egyébként köszi a válaszokat, megnyugtattál, kipróbálom én is a főtt kaját, hátha... Nálunk már csak azért is el kell telnie 2 órának lefekvés előtt, mert ha nem, akkor a tápszerét nem issza meg, és akkor éjszaka éhes lesz. Szóval óvatosan kell taktikázni.

Továbbra is várok válaszokat!:)

2011. jan. 11. 00:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Jah, hát tényleg ne legyen ennél nagyobb bajom :) Csak én minden reggel pirítóst eszem, és neki emiatt mindig csinálnom kell "rendes" szendvicset, de hát télleg ez legyen a legkevesebb bajom. A főtt kaja nálatok sztem be fog jönni.
2011. jan. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi meg 22 hónaposak vagyunk és főtt ételt nem akar enni,de a hűtőszekrényt magától kinyitja és kiszolgálja magár felvágottal,sajttal,a kenyérféléket imádja és a joghurtot is. Megoldást erre sem tudok:)
2011. jan. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:) Hát igen, úgy látom, akkor mindenkinek megvan a maga "baja". Tulajdonképpen egy a lényeg: egyenek, és ne erőltessük őket. :) Továbbra is várok még válaszokat!:)
2011. jan. 11. 01:15
 10/12 anonim ***** válasza:
2 és fél éves kislányom a mai napig nem eszi meg a kenyeret(még a vajat is magába eszi:)), viszont ha megyünk valahova sétálni akkor veszek neki kiflit és azt simán magába megeszi(mondjuk a felét)reggelire csak 1 pohár tej, vagy kakaó viszont nagyon jól ebédel utána. Próbáltam erőltetni a reggelit (ja tízórai nincs), azt értem el vele, hogy az ebéd rovására ment! És még valami a picim általában 9 és fél 10 között kel reggel, ezért nincs tízórai.
2011. jan. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!