Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ijed meg egyes emberektő...

Miért ijed meg egyes emberektől? (4 és fél hónapos)

Figyelt kérdés

Kislányom 4 és fél hónapos, és tiszta idegbajt kap anyukámtól és a bátyámtól. Pedig nagyon kedvesek vele, nem csináltak vele semmit, nem kiabáltak rá, nem bántották.

Másoktól viszont nem fél.

Volt ilyen a babátokkal, hogy valaki nem volt szimpatikus neki? Mikor múlt el?

Szegény anyukám tök szomorú, hogy a kisunokája sír, ha találkoznak...


2011. febr. 24. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 22 hónapos, de még mindig nem kedveli anyumat, jobban elvan apummal, barátnőimmel, meg a párom édesanyjával, akit évente 3-4-szer lát, mert nagyon messze lakik tőlünk. Pedig mi anyuékkal egy házban lakunk, napi szinten találkoznak. Sajnos erre szerintem nincs magyarázat, nem lehet, hogy anyud túlságosan görcsösen akarja, hogy kialakuljon köztük valami jó kapcsolat. Az én anyukám ugyanis nagyon rágörcsölt, hogy de szeressél már, de adjál már puszit, és ezt megérzi a gyerek.
2011. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából eddig nem nagyon stresszelt rá anyum a dolgokra, a babám mégis sírt. Bátyám meg eleve nem akart semmit görcsösen, úgyhogy furcsa a helyzet.

Amúgy mi is velük találkozunk a legtöbbet, akiket ritkábban lát, azoktól nem fél.

2011. febr. 24. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Sztem ez normális. Az én kislányom 14 hós. Anyukám egyik húgától és az egyik barátunktól fél nagyon. Pedig ők kedvesek vele, de amint közeledni próbálnak hozzám bújik és elpityeredik. A húgom is félt a szomszéd sráctól. A srácnak festett szőke haja volt, miután visszabarnult már nem félt tőle. Szóval biztosan van valami ezeken az embereken ami a babának nem szimpi. De ezt csak akkor tudjuk meg ha már elkezd beszélni :)
2011. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam az elejétől fél(t) a párom apjátol.Most 1,5 éves és olyat tett a hétvégén amit azt hittem sose fog vagy csak ha 2-3 éves lesz és megérti. Hozzá bújt apósomhoz mert olyannal állt szemben amit még kevésbé ismert.De reggel mikor meglátta bömbőlt.Szóval úgy gondolta -te nem bátasz igaz nem békülök veled de most vegyél fel mert ettől félek-:)
2011. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első lányom 4 hós korától 11 hós korától az összes férfitól ordított (kivéve a férjem), a nagypapáktól is. Apósommal ritkán találkozott, az nem érdekelt, de apukámat úgy sajnáltam. Itt volt másfél órát, azt a lányom simán végigordította. Ez így ment hónapokig.

Már majdnem egy éves volt, amikor már nem sírt tőle, de még mindig nem ment oda hozzá. Másfél éves korától már néha beleült az ölébe, most meg 2 éves múlt, és le se lehet vakarni a nagyapjáról.

Kitartás, erre én ezt tudom mondani.

Ne erőltessétek, ha sír, akkor ne vegye ölbe az anyukád, hanem csak nézze őt, messziről beszéljen hozzá kedvesen, hátha hamar elmúlik a félelme.

Sajnálom, hogy pont az anyukádtól fél :(

(a bátyád gondolom "kibírja", hogy nem babázhat, mivel férfi :) )

2011. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, anyukámat jobban bántja a dolog, mint a bátyámat.

De hát akkor türelem kell...

Jó lenne tudni, vajon miért fél, mi lehet az oka. De ezt úgysem tudom meg. Remélem azért hamar elmúlik ez a félelem.

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2011. febr. 24. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!