Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16-18 hónapos babátok miket...

16-18 hónapos babátok miket csinál mennyire érett?

Figyelt kérdés
Mennyi szót tud mondani? Bilivel hogy álltok? Mindent megért amit mondasz vagy kérsz tőle? Miket játszotok?
2011. febr. 25. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ma 17 hónapos a fiam.

Beszélni nem nagyon akar, mindenre mutogat. Az a pár szó, amit mond: APA, OGO (autó), hoppá, cica, hamahama (ez a cumi).

Bilije van, de ennyi. Még csak ráülni sem hajlandó, fél tőle. Pedig nem erőltettük. Csak megmutattuk neki, mikor hazahoztuk, de a közelébe sem megy. Majd nyáron...

Mindent megért, nagyon okos. Ő kapcsolja be a mosógépet, kidobja a szemetet, sőt, mostanában segít nekem a szárítóról leszedett ruhákkal, beviszi abba a szobába, akihez tartozik a ruha (anyósékkal lakunk, még itthon lakik az egyik sógorom is). Az apja és az én zoknijaimat, alsóneműt berakja a fiókba, nagyon édes.

Játék: hát mostanában legjobban az újságokat szereti nézni. Bármilyen szórólap jön, ő azzal képes fél órát is eltölteni. Meg a nagyapjával könyveket "olvasnak", apósnak sok természetgyógyász könyve van, mikor ő olvas, a fiam is odamegy és neki is kell egy könyv. Pedig van sok mesekönyve, de az nem olyan "izgi". Az kell, amit papó is néz. :D

Formabedobózni szeret még, meg szintetizátorozni, motorozni imád, ja meg az autóit sem tudja megunni. Kb. most ennyi, ami érdekli.

2011. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 18 hónapos,kb 40 szót mond plussz állathangokat utánoz.Nagyon értelmes gyerek,szinte mindent megért,amire megkérem álltalában megis teszi.Peluscsere után kidobja a kukába a pelust és közben mondja hogy pfüj,amúgy minden szemetet visz a kukába.Kedvenc játéka mikor mi,pl:állatos könyvek,formabedobó,játszópad amin van sok kütyü,nagyon szeret kintlenni a friss levegőn.Sokat kikell tennem az ablakba,ráállítom az ablakpárkányra és nézzük az autókat,nénit,bácsit,traktort,ezek a slágerek!

Bilink van már vagy fél éve,talán 4 szer ha ráült akkor is ruhástól közbe mondta hogy kaka,tehát azt tudja mirevaló,de még nemakarja használni,de nemis erőltetem!

2011. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Márc. elején lesz 18 hónapos a fiam. Beszélni még nem igazán beszél. Amiket mond: cica, kukk, utánozza az állathangokat (kukuku, ssz, gágá,vau, pá (=háp)...) , pápá=pápá, apa. any= anya, tessék. kó=kő...meg ilyenek. A saját nyelvén folyton gagyog, megérteti magát, mindent megért. Az már más kérdés, meg is csinálja-e.:) Egy örökmozgó. elég nehéz olyan játékot játszani vele, hogy leüljön. Van építőkockánk, azzal elvan egy darabig. Ált.egész nap jön-megy a lakásban, ha nem vagyunk kint, pakol ezerrel, fedőket ki-be a fiókból, partvist húzza maga után, engem akar állandóan nyúzni. Van szobahintánk, azt imádja. Ja, amivel le lehet ültetni, azok a könyvek. Rengeteg könyvünk van, azokat imádja. Mondókázni is szoktunk, ott is a rohangálós a sláger. Van mocija, de azt nem nagyon szereti még. A bébitaxival elvan néha. Hozott a Jézuska ugráló csacsit, azt hittem, az lesz a kedvenc. Hát, nem így lett!:( Enni általában szeret, de vannak napok, amikor bármit teszek elé , nem kell. Múltkor megette a kelkáposztafőzeléket, most nem kellett. Amit egyik nap nem kér, lehet, hogy másnap két pofára tömi. Hát, ilyen az én kis Életem! :)
2011. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: A bilit le se tojja. Próbáltam már, de nem érdekli. Nem akarom erőltetni.
2011. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Kisfiam 3 nap múlva lesz 17 hónapos. Bilivel úgy állunk, hogy elvonul kakilni (pelusba) - általában a szobájába, majd ha kijön a nappaliba, akkor ráül ruhástól a bilire, és mondja, hogy NYOM, NYOM, vagy mutogat rá, és mondja, hogy KAKA. Na ilyenkor tudom, hogy betojt. De ez sem mindig történik meg, csak ha feltűnően csend van, és elvonult, akkor tudom, hogy mi a helyzet. Szóval az igazi bilizés szerintem nyáron (szeptemberben megy bölcsibe, szóval addigra szeretném, ha szobatiszta lenne valamennyire) - persze erőltetni nem fogom, ha nem érik meg rá, majd ott a "csordaszellem" miatt úgyis rászokik a WC-re. :)

Mindent megért, amit kérek tőle, sőt, még ő maga talál ki nekem dolgokat. Ma pl. fürödtem, majd miután hallotta, hogy elzártam a vizet, rohant, hogy oda tudja adni a törölközőmet a radiátorról. Odaadta, majd mondta, hogy ZO, ZO. Nem értettem először, hogy mit akar, de mivel mutogatott a hálónk felé, rájöttem, hogy zoknit akar adni a lábamra. Kérdeztem: zoknit? Vegyek fel zoknit? Azt mondja: HA - harisnyát. Mondom neki: okés, veszek fel harisnyát is. Hozzál ide nekem egyet. És odament a fiókomhoz, kivett egy harisnyát, és odahozta nekem a fürdőkádhoz. :)))

Kb. 200 szó van, amit használ valamilyen formában (jegyzetelem). A hosszabb szavakat rövidített formájában, illetve van egy-két olyan szó, amit tök máshogy mond, így rá kellett jönnöm, mi mit jelent. Pl. KAMA - kanál, kanalat. BÍZ - víz. POJÁ - pohár. SÜPÜSZ - söprű, söpörsz. KÜBISZ - közepét almának kivesz. JAP - nap. KŐMÉT - körmét. HÓP, HÓPOT - hó, havat. PÓSZ - porszívó. TIBI, TIBE - csibe. KAPAP - kalap. ÖGÖ (érdekesen, csukott szájjal, mintha hasbeszélő lenne) - joghurt. BÍ - mikró (talán azért, mert bipp hangot ad, mikor lejár). BUBBÁ - buktát. SZÉT - szék. HÍDA - híradó. ÉJAZ - almát lehéjazni. TÉSZ - kérsz és kész. MINYA-MINYA - sokáig ez volt a hami-hami. TUBBE - csukd be. TÖJÖ-TÖJÖ HÁZSADA - összetöröm házadat a csigabiga mondókából. BÉDO - sokáig ez volt a kérek. CEKSZET - kekszet. BOCOC - bohóc. BÁ - sokáig ez volt Apa, MÁ vagy ÁMUÁ - ez voltam én, Anya. TÁCOT - tálcát (etetőszékre). KOPKOBÁT - kotkodács.


Van még biztos, ami nem jut eszembe, de ezeket a kicsit furán mondott szavait imádom.

Egyébként felismeri a piros, sárga, zöld és kék színt. A pirosat és sárgát mondja magától, zöldet kéket utánunk ismétli.

A számsoroló mondókából (és még más mondókákból is) előre mondja a szavakat, illetve tudja, hogy az egy, kettő után jön a "HÁJOM", az öt után a "HAT, HÉT", és a kilenc után a "TÍZ".

Meglátja a Cebiont, és már mondja, hogy tíz, merthogy annyi cseppet teszek bele. :))


És miket játszunk? Formaberakózunk, formabedobózunk, könyveket nézegetünk, autózunk, fa vonatozunk, meg még nagyon sok mindent. Szeret segíteni, bevonom itthon sok dologba: mosógépbe bepakolás, mosógép elindítás, teregetés, stb.

2011. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!