Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerek mennyi idős koráig...

A gyerek mennyi idős koráig kell betartani a napi 5 étkezést? Meddig kell figyelni, hogy meglegyen a napi fél liter tejalapú táplálék?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tudom meg van e szabva,hogy meddig kell meglennie a fél liter tejalapú tápláléknak?Szerintem amíg igényli,addig bármennyi!Az én kisfiam 20 hónapos és néha az istennek sem tudom beletukmálni a tejet,se a kakaót,se a karamellt;ilyenkor próbálkozom a grízzel vagy a tejberizzsel,de ha nem hát nem.Beleerőszakolni meg hát nyilván nem fogom! :)

Ami pedig a napi ötszöri étkezést illeti,azt még felnőtt korban sem kéne elhagyni. :D

2011. febr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem még a 8 éves kisfiam is napi 5-ször eszik. Szerintem nagyon fontos, sokáig kell. Még felnőtt korban is az a legjobb. Főleg akkor egy gyereknél.

A tejalapú táplálékot nem tudom, mert nekem a pici 1 éves és még szopik és még fog is egy jó darabig, a tehéntej például majd csak 2 éves kora után vezetem be.

2011. febr. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A napi 5x-i étkezés élete végéig kellene, hisz ez lenne a norma és egészséges. Nekünk felnőtteknek így kb: reggeli, tízórai(pl:alma v. joghurt)ebéd, uzsi, vacsi. Többször keeveset elvén. Tehát ezt hagyd meg neki. A tejalapú meg 3 éves koráig jó lenne ha inna 0.5l napi. Van amelyik gyerek szereti, van amelyik nem. Ha nem issza nem gond, csak oda kell figyelni at állati fejérjék adására(túró,tejföl,sajt, tojás)
2011. febr. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ezt az ötször étkezést én sem értem. Tudom hogy elvileg így lenne jó, csak nem tudom hogy kivitelezhető. PL: Van egy 7 hós baba, elvileg este 8-tól reggel 8-ig aludni kéne neki kb. Tehát akkor nem eszik. Eszik 8-kor, és mivel már ennyi idős ugye 4 óránként eszik, ezért eszik 12-kor, du. 4-kor, és este 8-kor. Ez ugye négy étkezés. Ha sűrűbben etetem, azt mondják hát méééér 3 óránként eszikmár ekkora gyerek? Most akkor mi van?
2011. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!