Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi 6-6,5 hós babátok "napirend...

Mi 6-6,5 hós babátok "napirendje"?

Figyelt kérdés
Főleg olyan anyukák válaszát várom, akik most nemrég kezdték el a hozzátápit. Mikor eszik(mit?), mikor alszik a kisbabátok? Szívesen veszem tapasztalt(abb) anyukák válaszát is, akik még emlékeznek, náluk hogyan is volt ez annak idején :-)
2009. febr. 16. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, 6 és fél hós kislány anyukája vagyok. Lánykám még mindig elsősorban anyatejes, de azért kóstolgat szívesen.

Reggel fél 6 körül szopizik, cicin visszaalszik kb. 7-fél8-ig. Akkor játék, szerencsére jól elvan az ágyban a macijával, nem sírós fajta.:-) Újabb, rövidebb szopi 8 körül, majd felöltöztetem, vagy a játszószőnyegén hempereg, vagy a rugós hintájában ugrabugrál. 10 körül nagy szopi és egy órácska alvás, majd ébredés után gyümölcs (a Hipp-es bio dolgokat adom neki, kedvenc a banán-őszibarack). Gyümi után szopi, majd újabb játék, vagy ha mennünk kell dolgokat intézni, akkor persze viszem magammal. Egy óra felé szopi, utána alvás, egy órát, másfelet szokott aludni. Ébredés után általában levegőzés, nagyokat sétálunk, hazaérvén gyümölcs, most már azokat a fajtákat is szereti, amiben rizs vagy gabona van és ízlett neki a jóéjt-papis tejbegríz is. Utána persze megint szopi, kb. egy bébiétel egyharmadát eszi egy etetésre, és ugyanúgy szopizik, mintha nem kapott volna mást. Utána megint jól eljátszik, de általában ilyenkor mesélünk, mondókázunk, énekelünk, na meg apája is hazaér, szereti a kicsi, hogy az apja a vállára veszi és úgy járkálnak a lakásban. Fél 7 körül a jól felmelegített szobában meztelenkedés következik, játék, babamasszázs, ilyesmi. 7 után fürdünk, általában együtt a nagy kádban, de szereti azt is, ha a kiskádjában hagyom játszani. Amióta stabilan ül, félórát is eljátszik, csak persze ott vagyok vele, ha netán elcsúszna. Fürdés után szopi, amin be is alszik, legkésőbb 8-kor alvás van. Éjjel is szopizik még, változó, de nagyjából 10 körül, fél 1 körül, 3 körül és újra reggel fél6-kor, ez eléggé megbízhatóan erre az időpontra esik.

2009. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

8-kor szoptatás, aztán játék a járókában, 9 körül gyümölcs, megint játék. 10-11:30 séta, alvás, 12-kor szoptatás, utána főzelék, játék. 14-16 óráig alvás, 16 szopi, játék velem kb 18-ig, utána apa vállán nézelődés, fél óra alvás, játék. 19:30 fürdetés, pucérkodás a franciágyon. 20:30 szopi, aztán egy fél adag tejpép.


Összegezve: 4 óránként, vagyis 4x szopizik (ha gond van akkor + éjszaka is mégegyszer) , 1x eszik gyümit, 1x főzeléket, 1x tejpépet, de még nem váltottunk ki étkezést.

Az éjszakát átalussza, napközben összesen 4 órát alszik általában.

2009. febr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1. válaszoló: 11x szopizik a fél éves babód?! :O Nem is hallottam még ilyenről. Milyen mennyiségeket eszik ilyenkor?
2009. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: fogalmam sincs, sose mértem, születése óta csak elvétve tudom a súlyát, nem tartom fontosnak. Egészséges, szépen fejlődik, egyedül ül, áll (persze a kiságyba vagy valamibe kapaszkodva). Nálunk születése óta igény szerinti szopi van, ha kér, kap. De a gyümölcsökből és hasonlókból nem eszik sokat, egy üveg bébiétel háromszorra elég.

A védőnő és a gyerekorvos szerint átlagon felül fejlett baba, ami a mozgását illeti. Amúgy most véletlenül tudom a súlyát, mert a párom kíváncsiságból megmérte: 8kg. Ha lehet hinni annak, hogy mennyi tejet szoktam lefejni egy mellből a tejtesónak, és hogy érzésre kb annyit szopizik a lányom is, akkor ez 1,5-2dl között van valahol.

2009. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De aranyos :)

Azért kérdeztem, mert ismét rácsodálkoztam , hogy mennyire mások a babák.

Az enyém 4x szopizik, ahogy írtam is, de neki nincs igénye többre. Már picurka korában is kb 5 óránként evett volna, ha én "nem avatkozom be".

Nekem is sok tejem van, tőlem gyűtjőbe vitték, nem találtunk tejtesót a környéken és én sem mértem menyit eszik, de azt hittem, hogy azért eszik ilyen ritkán, mert nagyon ömlik a mellemből a tej és biztos sokat eszik egyszerre. De akkor ezek szerint ez is egyedi :)

2009. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

7-fél 8: reggeli, 200 ml tápszer. Utána még pizsiben fetrengés a nagyágyban, addig én megejtem a reggeli piperémet. Eztán jön a kölök piperéje, kis meztelenkedés, átöltözés, kb. fél óra játék a szőnyegén.

9- fél 10: alvás, olyan 25-30 perc.

Fél 11: tízórai. Két-három fajta gyümölcs (alma, banán, meggy, barack) egy fél adag tejpéppel. Egy óra játék következik.

Dél körül fél óra alvás.

13- fél 14: ebéd, 200 ml tápszer. Ezután mindennap másfél-két óra séta, végig alvás.

17- fél 18: uzsonna. Főzelék, általában két-háromféle összetevőből. Eddig ezekből kombináltam: krumpli, répa, fehérrépa, paszternák, édesburgonya, sütőtök, cukkini, cékla, borsó, brokkoli. Egyszer már evett májat is, egy alkalommal halat. Uzsonna után általában már nem alszik, de előfordul, hogy igen.

Fél 9 körül fürdés, 9-kor vacsora, 200 ml tápszer.

Hát ennyi egy napunk. Kisfiam 6,5 hónapos.

2009. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 11.21-es válaszolónak: köszi:-))

Nálunk ez így alakult, de nem is törekszem csökkenteni a szopik számát, igény szerint megy a dolog.. Én ugyanis nagyon szeretek szoptatni, kényelmesnek is tartom, nem kell semmit főzőcskézni, készítgetni, a cici mindig ott van, benne a legtökéletesebb minőségű és állagú babaeledellel.:-)) Gyakorlatilag egyhetes kora óta rengeteg helyre megyünk a babával, szeretem, hogy nem kell aggódnom, mert a cicit nem tudom otthon felejteni. Amikor a kicsi lány szól, hogy éhes, megszoptatom és kész. :-)

2009. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!