Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos csajom nem eszi...

5,5 hónapos csajom nem eszi meg a tápszert, mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
Nem eszik krumplit, sárgarépát, tököt az almát sem..már mindent kipróbáltam, de alig eszik...esetleg a házilag főzött rizspudingot, mit tegyek?
2011. febr. 26. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvastam már mástól is, hogy a babája nem fogadja el a tápszert. Nálunk hálistennek nincs ilyen probléma, de én úgy gondolom, hogy ha éhes egy ekkora baba, szinte bármit megeszik, amit adsz neki (és neki való). Persze lehet, hogy tévedek, de nem lehet, hogy még nem elég éhes, amikor tápszert próbálsz adni neki? Vagy nem kényelmes neki az a testhelyzet, amiben kapja? Vagy a cumisüveghez nincs hozzászokva, mert eddig anyatejet kapott? Biztosan tudod, hogy most még a fő tápláléka anyatej vagy tápszer kellene, hogy legyen, ezt nem tudod mád ételekkel helyettesíteni.

Ami nálunk volt: a babám 3 hónapos korától elég sokat kínlódtunk az evéssel, először is nem maradt meg kézben, állandóan kifeszítette magát, sehogy sem tudtam kézben megetetni (tápszeres baba). Aztán lefektettem hanyatt az ágyra, és úgy sokkal szívesebben evett. Aztán jött a következő gond: csak nagyon kis adagokat evett egyszerre, így az egész napunk evéssel telt, fél-egyóránként kérte a következő adagot. Végül kiderült, hogy még nem volt elég éhes, amikor etetni kezdtem. Amikor kivártam, hogy jól megéhezzen, gyönyörűen evett. Most már 3-4x eszik pépes kaját naponta (7 hónapos), kb. félórával ébredés után, a tápszert pedig leginkább elalvás előtt igényli, és többnyire a kiságyában fogyasztja el.

A lényeg: ne add fel, továbbra is kínáld tápszerrel, hiszen szüksége van a benne lévő tápanyagokra és a szopizásra is! Bocsi, hogy hosszú voltam.

2011. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb 10 nappal ezelőtt feltettem én is ezt a kérdést nézd vissza, hogy mit válaszoltak rá, csak nekem 1 hét múlva 6 hós babám volt akkor.

Nem tudok én sem okos lenni, miért nem eszi meg nekem sem a cumisüvegből a tápszert. Még úgy sem, hogy bébiételt keverek bele.

Nekem viszont minden bébiételt megeszik, amit adok neki. Szinte mindent nagyon szeret, csak kanállal adjam neki. Én nem főzögetem neki még az ételt, mert a bolti zöldségekben, gyümölcsökben nem vagyok biztos, hogy nem érte e valami vegyszer. Tudom drága, de nekem megéri. 4 hónapos korától adom neki a korának megfelelő bébikaját. Mi már ezeket ettük: sütőtök, paradicsom, burgonya, répa, brokkoli, borsó, karfiol, bab, kukorica, alma, banán, öszi-sárgabarack, birsalma, körte, eper, málna, narancs, csirke, pulyka, borjú.

Jelenleg becsapom a pici fiamat a kajával, mert 2-3 étkezésnél kap tápszert csak nem cumisüvegből. A mi étkezésünk jelenleg így alakul most:

- Hajnalban nem eszünk, mert kimarad ugye a tápszer miatt, így reggel ébredés után tejpép (vaniliás, kekszes, gyümölcsös mindet megeszi amit lehet kapni) tápszerrel. A pépben is van tápszer, de én 120 ml elkészített tápszerrel higítom fel és nem vizzel.

-Délben egy egész üveg sós bébiétel. A legjobban a "vegyes zöldségek csirkehússal" tartalmút szereti. Imádja a borsót. Itt mindig valami zöldséget adok neki, de gyümölcsöset soha.

-Négy óra felé jön a következő keverék: három Manner gyerek piskótát vagy Hipp bébi kekszet lereszelek sajtreszelőn, amit összekeverek 70 ml tápszerrel (de 4 kanál tápszer van a vízhez) majd ezt fél üveg gyümölcsös bébiétellel keverem össze. Valami fantasztikusan finom és tápláló is így.

-Este nyolc körül "jó éjszakát" tejpép (tápszerrel, mint reggel) vagy "jó éjszakát" DM-s Babylove márkájú bébiüveges tejbegríz vagy tejberizs egy egész üveggel.

A védőnő ajánlotta, hogy próbáljuk meg csőrös pohárból adni neki a tápszert. Úgy inná a lelkem, de még nem megy neki, meg kell tanulnia.

Sok folyadékot iszunk 4 dl körül egy nap.

2011. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem sem fogadja el, most probalom hozzataplalni, az is nehezen megy sajnos.

szerencsere meg van valamennyi anyatejem.

2011. febr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krisztivan ***** válasza:
Nálunk a kezdetektől szopi + tápszer kiegészitésként.Elkezdtük a hozzátáplálást,és ezeket amiket felsoroltál az én fiam sem ette meg.A sütőtököt viszont két pofára tolta,ezért én mindent ahhoz kevertem(almát,céklát,sárgarépát,húst).két hét múlva újra próbáltam a krumplit almával és most imádja.Nem baj ha csak egy valamit eszik meg először majd szépen lassan ráérez az ízekre Ő is.Nálunk most az állt elő ,hogy nem kell neki a tápszer.Ez sem gond egy darabig meglehet lenni nélküle is.(védőnő mondta).egy hét és újra próbálni.Remélem nem idegeskedsz ezen mert annál nehezebb lesz(tudom könnyű mondani) de csak nyugalom és a csajszi is majd belelendül.
2011. febr. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát remélem, mert az őrületbe megyek, hogy belejön:D! Sajna egy hónapig tudtam szoptatni, mert ért egy trauma és elment a tejem, ahogyan jött. Én is azzal próbálkozom, hogy a házi rizspéphez keverek főtteket, de ez van..ha annyira éhes, hogy kimered a sírástól, akkor sem eszi meg a tápszert, pedig eddig megette. Már 4.5 hónapja megette és egyszer csak nem. Gyümölcsléből, ha egy litert adnék neki akkor is megenné, de nem adhatok neki mindig azt. Köszi a segítséget csajok!
2011. febr. 27. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!