Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért retteg a pelenkázástól...

Miért retteg a pelenkázástól a 11 hónaposom? !

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete minden alkalommal, mikor tisztába szeretném tenni, ordítva kitépi magát a kezemből, sír, kiabál, szó szerint menekül, tépi a hajamat, és a ruhámba markol... nagyon aggódom. Gondoltam, az oltás jut eszébe, mert ott az orvosnál is hanyatt kell feküdnie... lehetséges? Mit tegyek, segítsetek!
2009. febr. 16. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

az én lányom 1 évesen szobatiszta volt, lehet, hogy ti is ilyen szerencsések lesztek.

próbáld meg, hogy ne adj rá, tedd elé a bimbit, és mond meg neki, hogy ha kell, üljön rá, és hagyd ott kettesben a bimbivel.

Nekem bevállt.


Ha nem hajlandó, és 2-3 alkalommal bepisil jelzés nélkül, akkor nem ez a probléma.

Akkor nem tudom mi lehet, talán írnak mások akik ebben a cipőben jártak.

2009. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úristen, erre nem is gondoltam... hisz még 11 hónapos sincs, lehetséges lenne,hogy igazad van? Túl kicsinek tűnik nekem a szobatisztasághoz, de ha a Te babád is csak 1 éves volt... bilit sem vettem még. Igaz, 8 és fél hónaposan még volt egy csomó tejem, mégis hasonló képpen viselkedett, mint most, rá 2 napra teljesen leszokott a cicizésről... Talán igazad van. Holnap veszek bilit.
2009. febr. 16. 15:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is majdnem hasonló módon viselkedik a pelenkázáskor. Csak az enyém kiegészíti azzal, hogy lenyúl a torkán is, és öklendezik, mert tudja, hogy olyankor a szívbajt hozza rám.

Nem tudom mi lehet a pontos ok, de valószínű nem szereti a pelenkázós ceremóniát. Nálunk néha az öltözködésnél is ez van, bár a hajamat nem tépi. Próbálgatja az akaratát, hogy meddig mehet el, mi az amit még lehet neki, és mi az amit nem.

Azt meg nem hiszem el, hogy egy 1 éves gyerek szobatiszta, mivel ennyi idősen még nem tudatos a pisilés, kakilás, csak jön és kész.

Ovis korra kell elérni a "szobatisztaságot"...


Neked sok türelmet és nyugalmat kívánok! Kitartás:)

2009. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!