Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposom még csak a hasra...

6 hónaposom még csak a hasra fordulást tudja. Ez tényleg nem olyan nagy lemaradás még?

Figyelt kérdés
6 hónapos kislányom semmi mást nem tud/nem csinál, mint a hátról-hasra fordulás. Dokinéni szerint nem probléma, a védőnő szerint le van maradva.
2011. nov. 14. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:

hááát.

próbálj valami nagyon izgalmasat fölé kötni ami ösztökéli a vissza fordulásra.


átlagos gyerek 5 hósan fordul vissza, de ez szerintem +-1 hónap simán lehet. ha nem látsz a következö hetekben válotzást mutasd meg egy ortopédusnak. az megmondja mi lenne jó.


amúgy a forduláshoz a legjobb a vojta módszer. keress rá a neten.

nekünk is volt kicsit ez a probléma és vojta terápiára jártunk. szuper volt.

2011. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lányom is ilyen kis lusti volt, ő pont a 6. hónap körül fordult oda-vissza. Szóval nem probléma szerintem sem. De tény, hogy van olyan baba, aki hamarabb csinálja. Mint pl. az én fiam. Ő egy igazi sajtkukac...
2011. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

A védőnőd egy ....!


Ahány baba,annyi féle képen fejlődnek!

Az én első lányom 3 hónaposan legurult az ágyról,5 hósan kúszott,7 hósan mászott, 8 volt amikro kapaszkodva felállt,9 amikor oldalazva kapaszkodva lépegetett. A második lányom meg csak 7 hónaposan fordult vagy a hasáról a hátára,vagy fordítva,nem tudom már... 9 hónaposan mászott,11 volt amikor kapaszkodva felállt...


Ne aggódj,nincs lemaradva a kislányod! Majd csinálja a többit is!


Üdv:3gyerkőcös!

2011. nov. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én egészen a védőnő érkezéséig nem aggódtam, mert a dokinéni azt mondta, hogy nagy baba, és ezért elnézi neki ezt. A hasra fordulást már 3 hónapos kora óta csinálja, és imád is hason lenni.
2011. nov. 14. 14:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt mondta a védőnő minden baba más,és az én babám nagyon erős azért csinál mindent korábban: fejét már 1 naposan is emelte hason,forgatta,megtartotta,1 hetesen biztosan megtartotta,alkaron támaszkodott,3 hetesen alvás közben folyton elfordult vízszintesen,1 hónaposan oldalra fordult,5 hetesen hasról hátra fordult, 6 hetesen már teljesen kinyomta magát,nyúlt a tárgyakért,fogta őket, 3 hónapos kora óta tenyerén támaszkodva tartja magát,húzta magát kezével,,4 hónaposan tolatott,négykézlábra állt,megfordult hátról hasra,kúszott,5 hónaposan, rendesen kúszott,támasztékkal ült, most 6 hónapos el kezdett mászni,egyre stabilabban ül,és múlt héten fel is állt,ugyanott tart mint a 8,5 hónapos unokanővére, a doki azt mondta azért mert nagyon,érdeklődő,erős,és mozgékony gyerek,minden baba más ütemben fejlődik,öcsém 8hónaposan állt fel először,és csak 9-10 hónaposan mászott
2011. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Bocs az off-ért! De úgy látom,hogy engem valaki nagyon utál,mert csak azt írtam le ami volt,és máris megy a lepont! Ez már a 2. eset 24 órán belül!

Bárki is unatkozik,hagyja már abba! Így ismeretlenül is önmagát minősíti ezzel!

2011. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fiam is ezt csinálta 6 hónaposan, illetve ő fordítva, a hasáról a hátára forgolódott, de vissza nem. Utan szép lassan belejött, annyira, hogy 7 hónaposan mászott. :))

Most 10 hónapos, a hátáról a hasára meg tud ugyan fordulni, de nem ez a kedvenc mozgásformája azóta sem. Sőt, néha a mai napig képes addig nyüszíteni, míg meg nem fordítom. Pedig már 1-2-t lépeget egyedül is. :))

Dokinéni szerint semmi baja!

2011. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
szia látom akkor nem csak én vagyok így ezzel,engem ma 3szor pontoztak le pedig semmi rosszat nem mondtam
2011. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, ma reggel letettem, hasra vágta magát, majd mire végeztem a készülődéssel újra háton volt! Majd megint hasra és vissza hátra fordult! Ezek szerint annyira nem is ügyetlen az én kis gyönyörűségem!

Kedves Válaszolók! A lepontozással ne foglalkozzatok, mindig is voltak, és mindig is lesznek olyanok, akik itt és így élik ki magukat. Nekem hasznos volt minden válasz!

2011. nov. 15. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!