Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 7 hónapos baba nem forog,...

Ha 7 hónapos baba nem forog, nem tartja a fejét akkor baj lehet?

Figyelt kérdés
Egy rokon baba már 7 hónapos de nem nagyon akar semmit sem csinálni.Kicsit lassabban fejlődik vagy gond lehet?
2011. febr. 27. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a fejét már tartania kellene.van eleget hason?
2011. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt mondják van,de olyankor nagyon sir.Mig kisebb volt akkor szépen tartotta és egy ideje nem.
2011. febr. 27. 13:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kellene nézetni, én biztos aggódnék ( pár hetesen szépen tartooták a fejüket, és kb. 3 hónaposan átfordultak az én gyerekeim)


( bár elméletileg havonta látja a gyerekorvos, nem szűrte ki, hogy baj lehet?)


3 gyerekes

2011. febr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is aggódom érte,éppen ezért kérem itt a véleményeteket.Szerintük nem olyan ügyes és azért.A gyermekorvosuk is figyelmetlen ha nem küldi őket vizsgálatra a biztonság kedvéért.
2011. febr. 27. 13:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is tartania kellene. Az én pindurkám se szerett hason lenni, de leraktam és mindig tovább volt hason. Most 14 hetesen magától hasra fordult és azóta jóformán úgy fekszik, nagyon tetszik neki.

De tényleg meg kellene nézetni, bár na nektek is olyan a gyerekorvos/védőnő mint nálunk, sokra nem mentek vele. Nem nézik meg, hogy mit tud a baba, csak megkérdezik. És ha anyuka nem mond igazat, akkor sem derül ki.Sokan ugyanis úgy vannak vele, ahogy én ezt észreveszem, hogy ha másé csinálja, akkor az enyémnek is kellene, és inkább azt mondja, hogy az övé is tudja:( Nehogy ciki legyen

2011. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A mi gyermekorvosunk nagyon alapos minden alkalommal megnézi mit tud a fiam aki már 15 hónapos.Nagyon szeretnék nekik segiteni.
2011. febr. 27. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:
tartania kéne, sőtt!!!! több mindent kéne már 7 hósan csinálnia. igaz én csak saját fiamból indulok ki ,dő már állt, mászott, forgott.... minden ilyet csinált 7 hósan.
2011. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szia



elmesélem a mi történetüknek:


kisfiam 3 hósan átfordult a doki szerint védőnő szerint milyen ügyes, erős és milyen szépen tartja a fejét csak dicsérték...

4 hósan még nem nyúlt a tárgyak felé, kezét nem is emelte szólta a dokinak védőnőnek, szerintük semmi gond kicsit lassabb a kisebb mozgásfajták megjelenése...


oké mondtam...


5 hós még mindig semmi, a gyerek még nem tartja stabilan a fejét védőnő szerint semmi gond...


6 hósan nem tudtam nézni hogy a gyerek ki sem nyitja a kezét ökölből, nem fog, nem nyúl a tárgyakért, csak a hasáról a hátára fordul.


elvittem egy Dévényeshez kiderült a gyereknek a végtagjai 100%-osan feszesek nyaka törzse hipótón, nagyon gyenge..


most 8 hósan ott tartunk, hogy már kis időre megtartja a fejét, hasról hátra, hátáról oldalra és ha oldalasan teszem le a kezét olyan pozícióba ami nem hátráltatja hasra fordul.

már nyúl a tárgyakért, fel emeli a kezét nézegeti, de még nem tudja megtartani a játékokat.


heti rendszerességgel járunk egy Dévényre, 2 Pető féle tornára, egy bazális fejlesztésre és itthon is kell tornáznia.


szóval mindenképp vigyék el!!!


mert állandóan azt hajtogatják, lusta vagy nagy súlyú, ilyenek nem szabad hagyni

2011. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy leirtad a kicsinek gyors javulát kivánok.
2011. febr. 27. 14:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hogy alakult ezután a baba fejlődése?
2018. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!