Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy honapos a kislányom....

Egy honapos a kislányom. Mikortol és hogyan lehet leszoktatni a babát az éjjeli evésről?

Figyelt kérdés
2008. febr. 2. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Ez elég változó. Nekem pl. a fiam másfél hónaposan fogta magát és nem ébredt fel többet éjszaka. Ha már elérte az öt kilót (vagy négyet? nem tudom már, a védőnő tudni fogja), akkor nincs igazán szüksége az éjszakai evésre, csak persze jólesik neki. Nekem a védőnő amúgy is azt tanácsolta, hogy éjszaka az egyik ébredésekor csak teát kapjon, hogy legyen ideje megemészteni az egész napi tejadagot. Próbáld meg azt elérni, hogy éjszaka csak egyszer ébredjen fel, mindig teát kapjon ilyenkor, egy idő után már rájön, hogy a teáért nem érdemes felkelni. De vannak olyan babák, akik még egy évesen is felébrednek éjszaka, ilyenkor bizony csak azt lehet tenni, hogy hagyják őket sírni éjjel, egy-két ilyen eset után már ők sem ébrednek fel. Ez sokszor nem könnyű a családnak, de hosszú távon ez a gyerek érdeke is.
2008. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2 hónapos volt,mikor már nem kelt fel, addig is csak egyszer. A fiam nehezebb eset volt. Kb.2,5 hónapos volt amikor éjszaka később kelt fel,így reggel nem akart enni, ezt eljátszotta 2×. Akkor mondtam a férjemnek,hogy mostantól nincs éjszaka evés. És mondjuk felébredt,de odaadtuk neki a cumit (merthogy cumizik) és aludt tovább. Azóta sincs semmi gond. Mondjuk én nem nagyon bírnám hogy hónapokig (1évig)éjaszakázzak. Szerencsénk volt velük.
2008. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Ha igény szerint szoptatod a babádat (ahogy neki az ösztönei diktálják, neki még jók az ösztönei, érdemes rájuk hallgatni, mert az a legjobb neki), akkor sosem kell erről leszokatatni. Persze nyilván szeretnél éjjel aludni, de ez a Te kényelmed, nem az ő szükséglete. Lehet követni a régi (túlmodernizált) iskolát is, ami szerint bizonyos súlyt elérve nem kell neki aaz éjszakai szopi, de ma már tudjuk, hogy a babák nem a tankönyvek szerint élnek és fejlődnek, ezért jobb nekik, ha figyelembe vesszük az igényeiket. Neked kell tudnod, mi alapján neveled a babádat, de szerintem a természetes a legjobb. Én nem szoktattam le soha a fiamat az éjszakai szopikról és büszke vagyok rá, hogy 16 hónaposan is szopizik. Néha bizony még mindig kéri éjjel is. Kibírom, ezért vagyok az anyukája. :))
2008. febr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!