Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes csecsemőnek be van...

3 hetes csecsemőnek be van dugulva a kisorra, sokszor alig kap levegőt. Ez lehet a szoba páratartalmától, vagy ha volt vendegünk (sajnos már jönnek) aki köhögött/náthás volt elkaphatta? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
anyatejes
2011. febr. 27. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet bármelyik miatt. De 3 hetes újszülötthöz beengedtek vendégeket, pláne influenzás időszakban? Nekem ez meglepő. Annak idején, amikor szültem, a gyermekorvos és a védőnő is kifejezetten felhívta a figyelmemet, hogy 6 hétig, csak segítség (pl. anyukám) jöjjön, látogatók ne. Most múlt 1 éves a kisfiam, de ilyen vírusos, náthás időszakban nincsenek összejövetelek nálunk, sőt a környékbeli babáknál sem. Mihamarabbi jobbulást a Csöppségnek, és remélem, csak száraz nálatok a levegő!
2011. febr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és persze, figyeld, ha folyna az orra, vagy hőemelkedése lenne, vagy bármi rendellenes, hívd ki a gyermekorvos! Még egyszer minden jót!
2011. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos egy kisfaluban élünk ahol még az a szokás, hogy az első 6 hétben jönnek, hozzák a kaját, nem ülnek sokat, de itt vannak. Nem az én családom, akármennyire szeretném, nem tudok nemet mondani a férjem szüleinek és a hagyománynak :-(


Ha náthás lett a kislányom ilyenkor szoktak adni valamit, vagy egyelőre elég az anyatej?


Próbálunk párásítani, de nem készülékkel, holnap beszerzünk egyet.

Köszi a gyors választ.

2011. febr. 27. 20:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a jókívánságot is. Nagyon ritkán köhög is, de olyankor még nem tudjuk eldönteni, hogy ilyen jellegű a köhögése.
2011. febr. 27. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Beszélj azért a gyerekorvosoddal, nekem is beteg volt kb ilyen idősen a babám, ő kalci-kidet és cebiont kapott.
2011. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen beszélj a gyerekorvossal. 3 hetesen még nagyon picike!
2011. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik lehet, hívj ki egy gyerekorvost mindenképpen. Mert, ha náthás, akkor majd nehezen fog szopizni vagy egy idő után nem fog tudni, mert nem tud hol levegőt venni...

Egyébként meg, ha már úgyis jönnek, akkor vehettél volna a gyógyszertárban néhány maszkot (nem drága) és megkérted volna a vendégeket, hogy abban nézzék a babát.

Én az első pár hónapban ebben az időben senkit nem engedek, csak a szűk kört, de őket is maszkban csak. Az érdekel a legkevésbé, ha hülyének néznek, ha meg emiatt megharagszanak, nem az én bajom...

2011. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!