Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a velemenyed arrol hogy...

Mi a velemenyed arrol hogy egy kezrecsapas semmivel nem rosszabb mint a sirni hagyas?

Figyelt kérdés

Mindketto "nevelo" celzatu.


Az egyik hatalmas felhaborodast kelt a masik nem.


2011. febr. 28. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
sztem hiába "nevelő" célzatú, célt egyik sem ér el. persze attól függ, mi a cél.... másrészt a kézrecsapás nem olyan rossz a baba/gyermek lelke szempontjából, mint a sírni hagyás. sztem azt kéne sírni hagyni, aki ezt megteszi a gyerekével. midnenesetre én egyiket sem művelem.
2011. febr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megis az anyukak tobbsege a kezrecsapasnal haborodik fel nem a sirni hagyasnal,mert ugygondoljak arra van mentseg.
2011. febr. 28. 14:03
 3/3 anonim ***** válasza:

15 hónapos a babám. soha nem hagytam sírni, nem is bírtam volna meg nem is értem mi a nevelés abban. szerintem pici babáknál nem az jut el, hogy "oké, hiába sírok, nem jön be senki úgyhogy alszom". a babák azért sírnak mert valamit közölni akarnak és nincs más módjuk még rá.


persze van olyan is, amikor egy éves körüli babát aludni tanítanak, ő sír mert nem akar és anyuka ott ül ugyan mellette, de nem veszi fel. ezt én nem csináltam de nem is látok benne semmi rosszat, hiszen ott van az anyukája mellette, tudja a baba, hogy számíthat rá csak nem kapja meg amit szeretne :)


a kézre csapás teljesen más kategória szerintem, azt nem olyankor alkalmazza anyuka mint pl. alvás tanítás hanem mikor életveszélyes dolgot tesz. nyilván ezt akkor teszi meg valaki ha már mindent megpróbált de a baba nem értette meg, hogy nem szabad konnektorba nyúlni, vasalót magára rántani, stb.

2011. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!