Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy hogyan kezdjem el a hozzátáplálást? Van aki azt tanácsolja, hogy krumplival kezdjem, a sós ízt kezdjem el, mert ha gyümivel kezdem, akkor édesszájú lesz, és nem eszi meg a főzeléket.

Figyelt kérdés
Van esetleg olyan objektív könyv, ami nem szopi és nem a tápszer tábor vívmánya, amelyik pártatlanul leírja ennek a menetét. 4 hónaposak vagyunk, és nem akarok arról olvasni, hogy nem fogy a tejci, szoptass, ha már most hozzátáplálsz nem fogja túlélni a gyereked! A doktornéni a SINLAC-ot ajánlotta! Köszönöm!
2009. febr. 17. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is 4 hónaposan kezdtem el pedig volt még tejem.Én almapürével kezdtem abból is az édesebb fajtából.Szépen fokozatosan haladtunk előre.Jövő héten lesz 9 hónapos és már szinte mindent eszik.szereti a sósabb kajákat is,főleg a húst.Én nem használtam a sinlacot,igazából nem is ismerem csak itt olvastam hogy létezik.
2009. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem olyan drasztikus a dolog, az ilyet a gyerekek túlélik,de ne a krumolival kezdd, mert a gyomra 4 hónaposan még nemtudja feldolgozni, mejd ha megjelennek a szervezetében a keményítő-szénhidrát "krumpli-bontó" enzimek akkor lehet 6-7 hó után, de csak ha már előtte evett anyatejen kívül mást.

Kezdheted 1-2 kiskanál almalével, legjobb a reszelt alma leve , majd ha oké minden növeld az adagot napról -napra, aztán mehet bele más gyümi is, 5 hónapos kortól esetleg rizspép... majd ha minden rendben ez fokozható, de nem véletlen, hogy azt szajkózzák, hogy a baba 1éves korig ne egyen ezt-azt, mert a gyomra még nem kész és emiatt alakulhat ki később, vagy azonnal allergia, ekcéma és egyéb ilyen életen át tartó kínzó dolog.

Azt pedig, hogy a te babád érzékeny-e ilyenre, csak feltételezhető, inkább nem kockáztatnám krumplival.

Üdv: dietetikus szemmel

2009. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az hogy édesszájú lesz nem fog ettől függni, azért is többek között mert ha azt nézzük az anyatej is picit édeskés. Inkább almával szokták kezdeni, mi is ezzel kezdtünk 4 hósan és 7 hósan még csak egy étkezés volt csak kiváltva. Majd meglátod mit eszik meg a babád, nekem pl. anno a reszelt almát nem akarta enni, ma 16 hós és már harapja:) Ha nem fogadja el a babád éppen azt amit kínálsz, akkor pici idővel később pár nap múlva próbálkozz mással. Mindegyik babó mást szeret, lehet hogy a tiéd inkább sütőtököt enne, de lehet hogy almát, vagy őszibarackot majd meglátod mit fogad el, szerintem nem szabad egységes dolgot vonatkoztatni minden gyerekre, így van a hízással alvással és szerintem az evéssel is.
2009. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Miután én fejéssel táplálom krapekomat, mert nem szopizott, és érezhetően csökkent a mennyiségem, mit tanácsoltok, tápszer egy étkezéssel, 5-6b hónapos koráig, vagy sinlac gyümivel még 2 hónapig? Elég jó húsban vagyunk, 4 hónapos 6200 gramm, 64 cm, ha nem muszáj nem puffasztanám, de sajnos a tej éppen hogy csak elég, félek hogy egyszercsak vége lesz...ezért egy étkezést szívesen kiváltanék már...
2009. febr. 17. 08:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!utolsó válaszoló vagyok, szerintem a gyümis sinlac-os variáció lenne az amit én választanék, mivel kap anyatejet.
2009. febr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindemellett próbáld a tejserkentő módszereket.Tea, sok folyadék, homeos dolog, többszöri fejés, de a dottore jót ajánlott.
2009. febr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a tápszer legyen a legutolsó! Az pedig, hogy mivel kezded a te döntésed. Az én fiam anyatejes és 5 és fél hósan kezdtük a hozzátáplálást. Én sárgarépával kezdtem amit anyatejjel kevertem jó hígra, másnap már csak kevés tejet még harmadnap csak éppen hogy tettem bele. Utánna jött a sütőtök és a krumpli majd a cékla amit krumplival turmixolok. Azt nagyon szereti. De a kedvenc a húsleves répával turmixolva. Nekem a doki is így tanácsolta, de ha azt mondta volna hogy almával kezdjek és akkor is így csináltam volna, mert én így döntöttem, hogy sóssal kezdünk.

Sok sikert

2009. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám nem eszi meg az almát, úgyhogy én répát adtam neki krumplival, meg sütőtököt aztán majd kóstolgatjuk a többit. Úgyis kiderül idővel, hogy mi az amit szeret. Nem hiszem, hogy édesszájú lesz ha almával kezded :)

Itt pl. van egy könyv amit le lehet tölteni www.kismamablog.hu , bár nemtudom ez mennyire jó. Manapság az a baj, hogy elméletileg a gyerek semmit nem ehetne, mert minden allergizál meg rászokik meg hasonlók. Szerintem ez marhaság, a lényeg, hogy kapjon elegendő vitamint, és szépen fejlődjön.

Én 4 hónaposan kezdtem nála, pl. vanilíás tejpépet nagyon szereti, meg a főziket is már megeszegeti. A gyümiket annyira nem de majd hozzászokik ahhoz is idővel.

Üdv.

2009. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!