Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig beszeltek a babatokhoz?...

Mindig beszeltek a babatokhoz? Mar a megszuletett babakra gondolok!

Figyelt kérdés
en probalok mindig beszelni,de neha mar azis annyira faraszto,hogy csak ugy fekszek mellette.de aztan furdalasom,hogy szegeny pici igy nem tanul meg beszelni.magam vagyok,nincs nagyszulo,se barat,apu csak este jon,egesz nap vele vagyok egyedul,mindent megteszek,probalok leheto legtobbet beszelni hozza.de egyhuzamban nem birom.
2009. febr. 17. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elején, amíg pici csecsemő volt, nagyon nehezen ment, és én inkább mesét olvastam neki. Aztán kb. a harmadik hónaptól már magától beindult a dolog, mert akkor már nagyon élénken reagált mindenre, a szemembe nézett, vigyorgott stb. Illetve megtanultam néhány Weöres Sándor verset, mert ezeket szeretik a babák (jó ritmusos, rímes versek), és azokat nagyon hamar felismerte.
2009. febr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ez szupi,mert en is verseket mondok,vagy enekelek,valamiert ez jobban megy;)koszonom a valaszodat
2009. febr. 17. 09:21
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ez nagyon fura, mert nekem nem ther, hanem élvezet, hogy beszélgetek a lányommal. Már pocaklakó korában is folyton beszéltem hozzá, amióta megszületett, ez még sokkal jobb.

Ha nagyon egyedül vagy, az rossz lehet, nem tudsz valami programot kitalálni kettőtöknek, hogy közösségben is legyetek? Én járok a lányommal zenebölcsibe, ringatóra, rengeteget sétálunk, közben jókat lehet más kismamákkal ismerkedni... Próbálj valamit kitalálni, hogy kimozduljatok, neked is, a babának is jobb lesz.

2009. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
senki sem irta azt,hogy teher.meg azt kene.imadom,mindent megtennek erte es szivbol.nehogy azt hidd,hogy otthon ulunk a segunkon.kijarunk,setalunk,kertunk van mindig kint vagyunk.csak te is tudod,hogy egy ido utan kifarad az ember,es ilyenko annyira jol jonne mondjuk egy nagymama,aki beszelne neki,es en addig nyugottan megfoznek,vagy megebedelnek.szoval en azt akartam a kerdesemmel,hogy vannak pillanatok,mint ahogy irtam,fozesnel,takaritasnal,vagy csak ha egy par percre ledolok a fotelbe mert faradt vagyok,na akkor van furdalasom,hogy nem beszelek a picihez.
2009. febr. 17. 09:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia, előző vagyok. Attól, hgy két percig nem szólsz hozzá, ne legyen lelkifurdalásod. Azt gondoltam, hgy kijártok sétálni meg ilyenek, csak azért javasoltam a ringatót meg ilyeneket, mert jó közösség és legalább barátokat is szerez az ember. Nem mellékesen pedig megtanul egy csomó dalocskát és mondókát, amivel bővítheti a repertoárt otthon.:-)
2009. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Esetleg tölts le a netről gyerekzenéket és azt tedd be neki addig amíg magaddal foglalkozol :)
2009. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem beszéltem hozá egész nap, minden nap hgytam picit egyedül is. szerintem nekik is kell egy kis egyedüllét, mikor önállósodni tudnak. Pici korban is szükségük van arra, hogy belefeledkezzenek egy csörgő nézegetésébe, és addig ne "zavarja" őket senki, ne terelje el a figyelmét. Nyugodtan hagyd néha kicsit egyedül.

Nekem az vált be, hogy letettem a járkába nézelődni. Elősször kevés ideig nézelődött, sírni kezdett. Nem hagytam soha sírni ott, mert nem akartam, hogy "büntiként" élje meg a járókát. Ha elunta kivettem. Egyre több időt töltött el benne. Mikor már tudott ülni, órákig is eljátszott egyedül. Én addig eláttam a háztartást, a legfontosabb dolgokkal kezdtem, mikor elunta játszottunk együtt, sétáltunk stb, a kevésbé fontosabbak esetleg megmaradtak másnapra.

Ne legyen emiatt lelkifurdalásod, sőt, adj neki egy kis szabadságot, neki teszel jót vele. Szerintem.


Judy

2009. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
kulfoldon elek,itt nincs magyar bolcsode.de majd ha nagyobb lessz elmegyek valahova ahol picikkel jarnak az anyukak.en is eszrevettem,hogy neha csak ugy elnezne maga is a jatekait,mert neha bizony meghokken ha hozza szolok,es el is sirja magat.;))aranyos,de ezek szerint ugyvan ahogy irod,nekik is kell egy kis nyugi az anyutol;))koszike mindenkinek
2009. febr. 17. 09:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem tudok egész nap beszélni. Ha jól elvan magának, van hog egy óra hosszat meg sem szólalok. Néha nekem is jólesik egy kis csend :)

2009. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
koszike;))
2009. febr. 17. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!