Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rá tudtok bízni egy lassan 1...

Rá tudtok bízni egy lassan 1 éves kisgyereket a családtagokra?

Figyelt kérdés

Mondjuk néhány órahosszára. Úgy, hogy addig az etetését, altatását, peluscserét, egyebet is oldja meg valamelyik családtagotok helyettetek. (Nem barátnőre, vagy bébiszitterre gondoltam a rábízásnál, hanem CSALÁDTAGRA!!!)

Más is van úgy, hogy az ő kisgyerekét - úgy, hogy mindezeket (etetés, altatás, pelus) megcsinálja - senki nem "vállalná"? Persze kb. egy másfél-két órát (csak játszással) vállalnának, csak az meg nem jön össze, mert mindig van vagy etetés, vagy altatás, vagy peluscsere... Én vagyok nagy igényű, vagy rosszul "szoktattam" a családomat? (Elsősorban nem ötleteket várok, hanem azt, hogy más is van-e így???)


2009. febr. 17. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szia, nekem a férjem is megcsinál mindent, anyukám és nővérem is vigyázott rá etetéssel pelusozásal együtt.

Ha nem gyakorlottak vagy régen volt gyerek akkor azért nem merik, csak játszásnál vgyáznak rá, van ilyen. párom bátyjáéknál még nincs baba és ők se vigyáznának rá..

2009. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nrekem hál Isten a tesóm és az anyukám is szívesen vigyáz az 5 hetes babámra. Sajnos majdnem minden nap kell dokihoz járnom (a szülés utóhatásaként...), és bizony előfordul, hogy egy-egy etetésre sem érek haza. Ilyenkor előre lefejem a tejet és így meg tudják etetni a babát. És persze ellátják teljes mértékeben.

2009. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nem vagy nagyigényű. Nálunk anyukám bármennyi ideig elvan a 3,5 hónapos kislányommal és bármit megtesz. Ő igazi segítség nekem. Ha a párom délutános, minden nap jön segíteni fürdetni, és még meg is sértődik, ha nem engedem hogy ő etesse vagy pelusozza. Szerintem ez a normális, az nem segítség, ha elgügyög valaki a gyerekemnek félórát és viszlát, az az igazi amit pl anya tesz az unokájáért. Nem is értem a családodat, nálunk azért megy a harc, hogy ki mikor jöhessen segíteni.
2009. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nagy szerencsém van, mert nyugodt szívvel rábízhatom a nagyszülőkre, de akár a nagynénikre nagybácsikra is. Van, hogy nekem el kell intéznem valamit és akkor a manó anyukámmal (együtt élünk) marad itthon, pedig 3 hónapos. Anyósomra is feltétel nélkül rá merném bízni (ő a 6. unoka). De volt olyan is, hogy a sógornőméknél voltunk, haza kellett szaladnom és nem akartam a manót öltöztetni, cígölni, aztán megint vetkőztetni, így 20 percre ott hagytam nála.

Sok függ attól, hogy mennyire bízol meg a családodban és ők mennyire hajlandóak elvállalni.

Szerintem ülj le és beszéld meg velük, hogy mi az amit még elvállalnak, hiszen néha neked is kell egy kis szabadidő.

2009. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha most kezded, akkor késő, azért óckodnak. Én is elláttam keresztlányom fél éves koráig bármikor, de aztán elköltöztem és sokáig nem találkoztunk. Utána bajban voltam, mert nem ismertem a gyereket, nem tudtam mikor mit akar, mit eszik, mivel játszik... Szóval elvállatam, csak nehéz volt és sok instrukciót kértem hozzá.

Most lányom 8 hós, de bárkire itt merem hagyni. A dédi napi több órát van vele, ha el kell mennem, ő van vele akár reggel 9-től délután 17-ig, eteti, altatja, pelenkázza, ha kell átöltözteti, játszik vele. Persze mindent odakészítek, a kaját megcsinálom, csak melegítenie kell. De ugyanígy rá merem bízni férjemre, anyósomékra, és szüleimre is.

Szerintem az használna, ha többet lennétek együtt, és mutasd meg a családtagoknak, hogy mit hogy kell csinálni. Neked is kell néha szabadség, vagy van elintéznivalód.

2009. febr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a családtagok elvárják tőlem, hogy én most csak vele foglalkozzak, hiszen "azért vagyok itthon gyeden". Másrészt pedig nem egy egyszerű egyéniség a kisfiam... Borzasztóan eleven és akaratos. Az etetése egy horror, egyedül nekem tűri el, hogy etessem (mert én vagyok csak elég határozott, hogy ráparancsoljak), pelenkázáskor szó szerinte elszalad a helyszínről, aludni csak velem akar. Persze lehetne máshogy is, de ha nincs, aki segítsen, hogyan?
2009. febr. 17. 10:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a férjemre bármikor rábízhatom, amit meg is teszek rendszeresen (elintézem bevásárlást, illetve hetente kétszer sportolni megyek este). A fürdetés mindig az ő dolga volt, az etetés is gond nélkül megy. A többi teendőt is az elejétől közösen végeztük, vissza se tudtam volna tartani. Ha este hazajön, játszanak kettesben stb. Anyukám nemrég vigyázott rá először egyedül (6 hónapos), jól elvoltak, csak tőle nem akarta elfogadni a kaját, de ezt is meg fogjuk oldani (majd etetem párszor a jelenlétében, illetve ő eteti, amíg ott vagyok).
2009. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem késő még most (majd' 1 évesen) rávenni valahogy a családtagokat?
2009. febr. 17. 10:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 7 hetes a baba és minden szombaton a nagyi vigyáz rá pár órát, imádja az unokát, mi meg apjával kicsit elmegyünk vásárolni, kikapcsolni , így mindneki jól jár. Szerintem beszéld meg a családoddal hogy attól hogy nem vagy állandóan a gyerekkel még nem leszel rossz anya, mert ember, nő is vagy nem "csak" anya. Sok sikert:)
2009. febr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!