Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétségbe estem 6 hónapos...

Kétségbe estem 6 hónapos babám nem eszi meg a zöldséges bébiételeket miért?

Figyelt kérdés
próbáltam sárgarépát alma -krumpli paradicsom krumpli minden üvegesre rávan írva hogy 4 hónapostól és egy ideje már gyümiket eszünk azokat szereti félek hogy hozzászokott az édes ízhez...elszúrtam???
2009. febr. 17. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Adj neki időt, lehet még "nem kész rá".

Nem szúrtál el semmit, ha valami nem megy, hagyd, és 2-3 nap mulva próbáld meg megint.

Majd megeszi, türelem:-)

2009. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi de nagyon aggódok szó szerint öklendezett tőle ez is normális?
2009. febr. 17. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen. Nem ízlett. Próbáld a sütőtököt, az édeskés, de kevésbé mint a gyümi, majd utána répa, az még kevésbé édes, aztán a többi. De próbálj meg főzni neki pl egy krumplit, és turmixold le a megszokott tápszerével. Vagy répát vagy bármit, és keverd el tápszerrel, amit ismer. (vagy anyatejjel, azt nem tudom tápszeres vagy anyatejes-e)


Judy

2009. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
anyatejes jól szopik azzal semmi baj de halálra rémít hogy milyen undorral ette megfogadom a tanácsot köszi és ha mondjuk megeszi a sütőtököt de a répát nem a kettőt összekeverhetem?
2009. febr. 17. 13:08
 5/7 anonim válasza:
Adhatsz neki úgy is,hogy krumplit almával,és egyre kevesebb almát teszel bele.Így édes lesz és fokozatosan vonod meg tőle.
2009. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keverheted, csak mindig úgy kóstoltasd vele, hogy le tudd szűrni nem lesz e tőle semmi baja (hasfájás, allergia) Tehát ha még nem evett pl se almát, se krumplit, akkor ne add neki együtt őket, mert nem derül ki melyikre érzékeny. És vigyázz, az alma, répa fog.

Nekem a kisebbik fiam allergiás az almára, barackra, paradicsomra :( És mellé még hasfájós is.

A nagyobbik ilyenkor már szinte mindent evett, vele még a hozzátáplálás elején járok. Minden baba más....


Judy

2009. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az én fiam 9 hós, eleinte ő sem ette meg ami nem édes, aztán próbálgattam a és 1 idő után szépen ráállt, hogy nem csak édes kaják léteznek. aztán most kb.1 hete megint nem eszik meg semmi főzeléket, ki is vagyok teljesen...

fogalmam sincs, h mit kellene tenni:))

2009. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!