Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van ilyen rossz...

Másnak is van ilyen rossz alvó babája? Kinövi? Esetleg mi toltunk el valamit?

Figyelt kérdés
Igazából összetett a gondunk. Most egy éves a fiam, volt egy időszak amikor átaludta az éjszakát (4-8 hónapos koráig) aztán elkezdett fogzani. Azóta kel éjszaka, van, hogy 1x, van, hogy többször. Ezzel alapvetően nem is lenne gond, bár nem bánnám ha újra átaludná az éjszakát :) de végül is ezt kibirom. Viszont nagyon korán kel 5 körül, akkor már nem tudom visszaaltatni, sehogy, így viszont kb 7 körülre tiszta álmos megint. Hozzáteszem az esti altatáson kívül, mindegyik altatás egy rémálom, hisztizik, sír. Nagy nehezen elaltatom, viszont így 13-14 körül megint álmos, megint alvás és persze nem bírja ki estig egyszer megint alszik. Aztán nyolckor fürdés, félkilenckor vacsi és utána alvás. Azt tudom, hogy sok 3x aludni egy 1 évesnek, de ugye más gyerkőcök 7-8-ig alszanak, addigra ő már újra ébren van. Próbáltam széthúzni neki az időt, hogy csak 2x aludjon, de akkor már tiszta "ágyúgolyó" volt alig bírtam vele. Van valakinek valami ötlete, vagy esetleg vannak sorstársak, hogy lássam nem csak mi nálunk van ilyen kis hajnali kakas gyerek? :) Előre is köszi!
2011. nov. 21. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A fiam kb. 20 hónapos korától alszik éjszaka, előtte fent volt min. 2-szer. Én tudom, hogy nem rontottam el semmit, mert a lányom viszont 3 hónapos korától aludt, pedig mindent ugyanúgy csináltunk. Vannak ilyen gyerekek, türelem, majd kinövi.
2011. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém- 2 éves középső gyerek- csinálja azt,hogy este ágyban van 8-kor,néha 1 órát csak fekszik,majd elalszik,éjszaka,hajnalban felébred,nem tud aludni,majd vissza alszik,reggel 6-kor már fent kuruttyol,úton a boltba fél 9-kor pedig már mondja,hogy álmos,délben alszik.

Egyébként egyedül a legkisebb gyerek alszik reggel 7-ig,de ő még csak 2 hónapos. A legnagyobb nyáron a középsővel sokszor fél 6 kor már ébren voltak,úgy kellett vissza zavarni az ágyba őket! Most legkésőbb 6:15-kor már mind a kettő fent van.


Próbáld meg,hogy reggel csak pihenjen az ágyban,este előbb vacsi,utána fürdés-lehet a teli pocak miatt nem alszik jól éjszaka.

De egyébként legkésőbb 2 éves korára rendeződik az alvás,magától is :-)

2011. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdésre kérdéssel, elnézést, de miért sok 3x aludni egy 1 évesnek?
2011. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a kezecske.

Azért gondoltam, hogy sok, mert a körülöttem levő babák ebben a korban 1x max, 2x alszanak.

2011. nov. 21. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!