Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hanyszor kap/kapott a 8 hos...

Hanyszor kap/kapott a 8 hos babatok meg szopit vagy tapszert egy nap?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
fél liter (vagyis 2szer)
2011. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam nagyon rossz evő, ezért 8 hósan minden étkezés után még kért anyatejet is, mert nem lakott jól a pár kiskanál szilárd étellel, amit megevett, így legalább ötször szopizott.

Most 16 hónapos, és még szoptatom. Már csak reggel és este kap, illetve néha a délutáni alvás előtt is kéri.

2011. márc. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

reggel, délután és este kapott tápszert. 9-10 hós volt, amikor az uzsonnát kiváltottuk szilárd ételre a tízórai és ebéd mellett, illetve 10-11 hós volt, amikor fürdés előtt kapott szilárd vacsorát, és lefekvés előtt ivott még tápszert.

azért sem kapkodtuk el a délutáni evés kiváltását, mert a lányom sosem ette meg az előirányzott tápszer mennyiséget, a joghurtért, egyéb tejtermékért nem rajongott, így az uzsonnával együtt lett kb fél liter tejalapú étkezés.

2011. márc. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Reggel és este. És fogalmam nincs mennyit szopizik, mert sose mérem. Egyszerűen napközben nem fogadta el már 7 hónaposan a cicit.
2011. márc. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1 éves koráig a babának szüksége van legalább napi fél liter tejalapú (anyatej, tápszer) ennivalóra. Nekem ezt a védőnő mondta. Én a fél litert elosztom 3 felé, s úgy kapja. Közben már főzelékek, gyümölcs stb.
2011. márc. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi. Igen-igen, arról a fél literről tudok. A tejpép beleszámít?

Az a helyzet, hogy nekem hajnalban egyet szopizik, az rendes mennyiség, bár tuti nincs 2 deci.

Reggelire alig kér.

Ebédre, amikor mindig megkínálom, rögtön felül, de főzeléket eszik.

Vacsira pedig szoktam adni tejpépet fürdés előtt, utána cici(amennyi a kettőben összesen van).


Akkor adjak tápszert kiegészítőnek?

Vacsorára jó a tejpép? ( a doki néni főzit mondott)..

2011. márc. 3. 16:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem most 8 hónapos, s a következő az igénye:

-reggel ébredés után 160 ml tápszer

-délelőtt 10-fél 11 körül főzelék, vagy gyümölcs babának való gabonapehellyel, de kapott már bébiétel bolognait is, sonkás tésztát, ami szintén bébiétel volt, ilyenekből még nem merek házit,

-2 körül megint tápszer kb 180 ml,

-fél 6 körül megint sűrű. Akár alma babakekszel, főzelék, amibe már teszek pipimellet vagy főtt tojásnak sárgáját,

-8 és negyed kilenc körül (elalvás előtt közvetlenül már a kiságyában) szintén 160-180 ml tápszer.


Nálunk ez vált be, inkább azt mondom ezt és ennyit igényel. Sajnos a 2. hónaptól nincs anyatejem.

2011. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Tejpépet én nem adhatok neki az ekcémája miatt. Egyszer próbáltuk, de nem vettem bele a fél literbe, mert akkor is tettem bele reszelt almát, ilyesmit neki.
2011. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom, sokat segitettetek a sajat tapasztalataitokkal!!
2011. márc. 4. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!