Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 testvér között mennyi a...

2 testvér között mennyi a legoptimálisabb korkülönbség? 8 hónapos a gyermekem, szeretnénk majd neki testvért. Mikor lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Kinem mennyi(nálunk 9 év)-nekem ez teljesen tökéletes.

Ilyen, hogy optimális korkülöbség, nincs.

Ha készenk érzed maga rá, akkor akár most, ha nem,akkor évek múlva.

2011. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Másfél éves korban már lehet próbálkozni mert akkora babát nem kell sokat emelgetni elsétálgat és még a korkülönbség is 28-30 hónap lenne mire születik a kicsi.


az se hátrány hogy a hordozót már kaphatja a kicsi is de a babakocsit még nem... ha azt szeretnéd hogy abból ne kelljen kivenni akkor várj míg két éves nem lesz a nagy.

2011. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nálunk 8 hónapos volt a "nagy", amikor a kicsi megfogant. Szerintem ez maximálisan jó döntés volt részünkről. Viszont el kell mondjam ,hogy ehhez megfelelő típusú, beállítottságú gyerekek is kellenek és életemben nem voltam olyan fáradt, mint mostanság. A kicsi most már lassan 1,5 éves lesz, sokat játszanak együtt és ilyenkor mindig nagy kacagások vannak. Ezért megérte.
2011. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az "én ideális korkülönbségem" 3 év és felette.

De tényleg nincs olyan, hogy ideális, hiszen kinek, mi jön be.

Bátyám és köztem 9 év van, anyukám azt mondta ez így volt jól és mi is imájuk egymást. Barátnőm és nővére között másfél év van, ők is nagyon jól megvannak és örülnek, hogy csak ennyi van köztük...szóval bármi lehet jó.

Nekem most 5 hónapos a kislányom, és jelenleg úgy érzem 3-4 évet kell még várnia a kistesóra.

2011. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

els

Nagyfiam egy örökmozgó volt én meg sosem voltam a türelem bajnoka, ezért is.

2011. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 22 hónap a korkülönbség, szerintem ez teljesen ideális, mikor terhes lettem, már nem kellett nagyon emelgetni a nagyot, mire megszültem, már értette mi újság van, szóval ez tök jó így. Így tervezzük a harmadik babát is, kb 22-24 hó különbséggel.
2011. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első kettő között 14 hónap van, nagyon jó, tényleg szeretik egymást, nem volt visszafejlődés, nem volt féltékenykedés, és strapásabbnak is csak a kicsi egy éves korától mondanám. Nemsokára (6 hét) fog születni a harmadik, így 32 és 18 hónap lesz a gyerekek között. Egyenlőre csak arról tudok nyilatkozni, hogy ez a terhességem a legproblémamentesebb, mondhatni nem is kellett vele foglalkoznom az orvoshoz és a védőnőhöz járkálást kivéve. Pedig emelgetem a nagyokat, játszok velük a földön, főzök, mosok, takarítok, vasalok 4 főre. Hogy milyen lesz a tesók között a kapcsolat egyenlőre nem tudom, azt látom, hogy a legnagyobb készülődik, várja, hogy menjek végre el a kórházba és vigyázhasson az öcsire és jöjjön a mami meg a papi, meg majd jöhessenek látogatni.
2011. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A védőnőm 1,5-2 év korkülönbséget ajánlott és több ismerősöm is ezt preferálta. Nehéz az első máfél év de aztán meg sokkal könnyebb!
2011. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!