Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, szinte "félek" a...

Mit tegyek, szinte "félek" a babámtól?

Figyelt kérdés

8hónapos a kisfiam, van már 6 foga és használja is őket elég tisztesen=( sokszor már úgy veszem fel hogy görcsbe rándul a gyomrom mert félek hogy megint harap vagy csíp=(

a rugdalásról nem is beszélve, ha az ölembe akarom ültetni olyan erősen hátracsapja a fejét hogy koppan a mellkasomon, félek hogy nehogy nagyon megüsse magát=(

próbáltam hogy erélyesen, de nem kiabálva rászóltam hogy nem szabad anyának ez fáj! hát őszintén rá sem hederített...

kaptam olyan tanácsot hogy harapjak vissza, de nem erőszakkal szeretném nevelni!

ne értsetek félre azért imádom őt, csak be vagyok tojva hogy ha most nem tudok rá hatni akkor mi lesz később=(

tanácsaitokat előre is köszi=)


2011. márc. 4. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanezt csinálja a 9 hónapos kisfiam.Illetve van olyan, hogy húzza a fülét, üti a hasát, tépi a haját.Engem szinte ver.Miért csinálja ezt?
2011. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 8 hónapos,2 foga van és ugyanezt csinálja.A hideg ráz ha tépi a hajamat ugyanis az fáj a legjobban.Az én kisfiam a bébikompba is hátradobja magát,attól félek ,hogy eltöri a gerincét,de nem kell betojni mert magától leszokik.Ezt tapasztalatból tudom mert a nagy fiam is ugyanezt csinálta(hátradobta a fejét és bekékült a szemem),én nem haraptam vissza,és ma már első osztályos,kitünő tanuló é egyáltalán nem agressziv.Azt tanácsolom védd magad és ne igazán foglalkozz a dologgal,ha rájön,hogy nem tulajdonitasz nagy jelentőséget előbb-utóbb befejezi(kb 1.5 évesen).
2011. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ebben az életkorban ez természetes viselkedés, az én kisfiam is átesett ezen, és a tesóm kisgyereke is. Nem szabad neki hagyni, el kell neki mondani hogy ez fáj neked és ne csinálja. szerintem semmiképp se harapj vissza. Pár hét alatt leszokik majd róla hidd el.

A rugdosás nálunk pelenkázás közben okozott problémát, ezért én úgy fordítottam a pelenkázót, hogy oldalról tudjam pelenkázni, így nem rugdosta a hasamat.

2011. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 13 hónapos és pár napig ő is harapott,ilyenkor határozottan rászólok , picit ráütök a szájára és magamtól arrébb rakom, és úgy tűnik hatásos. Nagyon megszokott sértődni, de ezt kb. pár napig csinálta csak.

Szerintem nagyon fontos , h ne félj tőle, hisz ő csak egy gyerek, neked kell az erősebbnek lenni és határozottnak.Ha már most észre veszi, h félsz tőle mi lesz később? Tényleg nem fogsz tudni hatni rá.

2011. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszaitokat! kicsit megnyugodtam!

a hajtépést kifelejtettem a sorból=(

szülés előtt fenékig érő hajam volt a felét "megette" a másik felét kitépi.....:D

megütni nem szeretném semmi képen, de ez sem állapot hogy soxor úgy lefejel hogy felreped a szám=(

próbálok vele türelmes lenni de tegnap éjjel is felébredt kivettem a kiságyból 2perc sem telt el és úgy megharapott...rászóltam, megint harapott visszatettem leültem vele szemben és csak bőgtünk=(=(

úh szegényem sírva aludt el=(

2011. márc. 4. 14:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van,azért ennyire nem durván,de volt már "maradandó sérülésem".Engem két gyerek gyepál,ikrek,gondolhatod.Harapás hála istennek nincs(még),hajtépés enyhén,csípás nem tudatos,inkább csak babrálkodik,egyikük pedig ha frusztrált,éhes,beteg,rendszeresen búbol, azt amit éppen ér.Én is megijedtem először,idegrendszeri tünetnek véltem,a védőnő megnyugtatott.Hónapok óta,több mint fél éve így (is) jelzi,h vmi nem ok.Szép szó,nevelés nálunk sem hat.Majd kinövik,addig meg felvértezzük magunkat:)
2011. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 9 honaposan dobta hatra a fejet a kislanyom ugy hogy felrepedt a szam kivul-belul, de rendesen... Most 11 es fel hos, es most csak akkor csinalja ezt ha nagyon merges lesz mert nem engedek neki vmit, de akkor hagyom hogy lenyugodjon, aztan abbahagyja.
2011. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is fenékig érő hajam volt,de ma elkapott az ideg és levágattam.Ecó
2011. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
már én is levágtam elkeseredettségemben=(=(=(
2011. márc. 8. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!