Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feszes vagy laza? Melyik a...

Feszes vagy laza? Melyik a normális? Mindkettő?

Figyelt kérdés

Nyilván szólna a gyerekorvos nekem is és barátnőmnek is, ha bármelykünk gyerekével gond lenne. legalábbis én fiamat vette már ölbe, biztos feltűnt volna neki, ha túl feszesek az izmai. De hogy néz ki, ha túl feszesek az izmai egy babának? ez miben nyilvánul meg? van olyan, hogy ez a feszesség később alakul ki?

A két baba között egy hónap korkül. van kábé, de a fiatalabb baba laza, ernyedt. annyira tartja magát, amennyire feltétlenül muszáj. Az idősebb pedig elég pici kora óta,kb. egy hónapos kora óta feszesebben tartja magát és a fejét se kellett volna már hat hetesen sem tartani.

Csak mert motoszkál bennem az a fránya kisördög. Nagyon hamar, 8 hetesen hasról hátra fordult a babám (ő a feszes baba) és szorgalmasan gyakorolta hetekig. most 17 hetes és kb. két hete nem teszi, sőt, az eddig időnként kinyújtott kezeit befeszíti maga alá, így még esélytelen is az átfordulás. és szinte görcsösen feszesen tartja. ugye nincs ezzel baj? vagy izmok is lehetnek kötöttek, nem csak pl. a csípő?


2011. márc. 4. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Hány éves a mozdonyvezető? :)


Lehet, hogy most a gyereked máshogy akar megfordulni. Az én fiam 8-10 hetesen párszor megfordult, aztán később 4 hónapos kora körül egy másik "módszerrel" kezdett forogni, nem a fejével vett lendületet, hanem a fenekét emelte és döntötte oldalra.

Nincs a forgással egyébként kicsit sem elkésve...

2011. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tényleg kicsit kuszán írtam, bocsi :-)


Lehet, másképp próbálkozik, mert arra már rájött, hogy a popsiját is fel tudja nyomni :-D fürdetni már csak így lehet mostanság, szinte négykézláb :-D


Azt tudom, hogy a forgással nincs elkésve, de ahogy ölbevettem a másik babát, annyira más volt a tartásuk, hogy nem lehetett nem észrevenni. a fiam már néhány hetesen is feszesebben tartotta magát, mint a barátnőm babája. de ugye egyikükkel sincs baj? lehet hogy én fiam túl mozgékony csak az övé meg lustibb? nyilván csak erről van szó...

2011. márc. 4. 21:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, az első válaszoló egy totál laikus, ne törődj vele!

Igen, jó a megérzésed. Egy feszes (spasztikus) baba az idő múltával mindig és mindig feszesebbé válik, mert a növekedése egyre intenzívebb.

A laza (hypoton) babákkal nem volt tapasztalatom, igaz, találkoztam már ilyen babákkal, de soha nem volt a kezemben és nem is ismerem a mozgásfejlődésüket.

A spasztikust viszont jól ismerem. Három gyerekemből mindhárom feszes. Az egyik súlyosan ( ő más kategória), a másik enyhén, a harmadikkal már semmi gond szerencsére. A pici most egy éves, és még mindig nem tökéletes annak ellenére, hogy járunk tornára.

Visszatérve a kérdésedre.

Ha Te, mint ilyen területen járatlan szülő úgy gondolja, hogy valami nem stimmel a babájával, akkor mindenképpen vidd el egy Dévényes gyógytornászhoz, ők azok akik leginkább értenek az izmok helyes működéséhez. A gyermekorvos, nem nindig - mondhatnám azt, hogy inkább a legritkább esetben- veszik észre az ilyen típusú eltérést a babáknál. Ez nem róható fel nekik, hisz nem ez a dolguk és nem is ez a szakterületük. Persze ha már elmúlt 7-8 hónapos és még mindig nem forog, akkor természetesen fog valamit mondani, de ilyen pici korban még nem.

Én is pontosan úgy jártam a lányommal mint Te.

2 és fél hónaposan átfordult hasról hátra pár napig, abbahagyta, madj 5 és fél hónaposan semmi. Elvittem tornára, és beigazolódott amit már addig is tudtam, hogy nagyon befeszült az elmúlt pár hónapban és ez akadályozta őt a mozgásban. Amit korábban tudott, már az sem ment neki.

Most 1 éves, szinte teljesen behozta a lemaradásokat a sok tornának köszönhetően.

Azt azért elmondom, hogy két hónaposan elvittem egy ismerős gyógytornászhoz csakis azért, hogy nézze át, nincs e valahol probléma. Csak a nyakánál talált egy pici feszességet amivel foglalkozott, de nem találta súlyosnak. Aztán az idő folyamán ez a kis nyaki probléma húzott magával mindent, ebből adódik a mostani bizonytalan járás is.

Mindezzel azt akartam mondani, hogy nézesd meg, valószínű tényleg lehet egy pici feszesség, de pár alkalmas tornával orvosolható. Sztk alapon is el tudod intézni, nem feltétlenül kell fizetős gyógytornászt keresned!

2011. márc. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A második válasszal tökéletesen egyetértek! (Pontot neki!)

Nem törődünk bele, és nem nyugszunk meg!

Bizony a spasztikus és hypotón babák között elég nagy különbség van. Egyik eset sem jó, és a másiknál sem jobb. Mindkettőnél gyógytornára van szükség.

A Dévény terápia nagyon jó segítség, gyönyörűen helyrehozza a spasztikus és a hypotón izmokat is.

Az én kislányomnak generalizált hypotóniája van, vagyis VOLT.

Most 2 éves, rendbe hozták. Ő a tipikus hypotón baba volt, a "rongybaba" szindróma. Nem tartotta a fejét, lógott a karja, nem bírt hason lenni, nem voltak egyenletesen a ráncok a lábain és a hátán, C alakban feszített, a keze ökölben volt, mindig egy irányba fordult csak stb.

A dévényes tornásznak köszönhetően semmiben nem maradt le a mozgásfejlődében, ugyanis szerencsére 12 hetes korában elkezdtük hozzá hordani.

Én biztosan szakemberhez fordulnék a helyetekben. Majd ő megmondja, hogy valóban van-e gond és mit kell tenni.

2011. márc. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Itt többet megtudhatsz:

[link]

2011. márc. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom hipoton, senki sem gondolta volna! Már pár naposan tartotta a fejét, szép feszesen tartotta a kis hátát, ha ölben volt, 3 hósan fordult először, 4,5 hósan mindenáron felakart ülni hasizomból. 5,5 hós kora óta stabilan ül. DE nem akrt kúszni és mászni. Hiába mondtam a védőnőnek, a dokinak. Mindig azt mondták erős izomzatú baba. Más miatt kerültünk el neurológushoz, akkor derült ki, hogy jó volt a megérzésem: valami nem stimmel. A mozgásgejlődése messze elmarad az értelmi fejlődésétől.

Az első gyógytorna után kúszni kezdett, 2 nap múlva, más helyen, a második után, mászni és rettenetesen élvezi, de közben már betöltötte a 10 hónapot.

Azért írom le, hogy bíztassalak és a barátnődnek is üzenem, egy vizsgálat nem árthat. A neurológus szerint a mozgásfejlődése a későbbiekeben nagyban meghatározza az értelmi fejldést is illetve az iskolai előmenetelt. Nincs nagy baj, de sajnálom, hogy nem erőszakoltam ki előbb egy vizsgálatot.

Remélem minden jól alakul Nálatok is!

2011. márc. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nyilván a többiek nem laikusak :) én még csak azt mondom, hogy azért 3 hónaposan ne vigyük már el dokihoz, ha nem forog, hogy "érzésre" máshogy ül, az még nem jelent semmit. De nyugodtan vidd el dokihoz. Persze betojni nem kell, az enyém is ugyanezt csinálta és 6 hónaposan felállt...
2011. márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, megkérdeztétek már a gyerekorvosotokat, vagy csak magatokban vaciláltok? A család, gondolok itt a férjekre, szintén így vélekedik, ő is ezt látja a babán? Ha a gyerekorvos nem tud megnyugtatni, még akkor sem ha azt mondja nincs semmi bajuk, akkor lépjetek tovább. Amúgy a Katona módszer is remek megoldás erre a problémára. Remélem mielőbb megoldódik a dolog.
2011. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!