Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes kortól lehet...

Hány hetes kortól lehet használni a kengurut?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hetes és nagyon felkapattuk.Egész nap ringatnom,fognom kell.Vettünk egy pierre cardin kengurut ami a fejet is tartja,használhatjuk már?Persze nem egész napra gondolok,hanem pl. amíg megfőzök,összepakolászok.

Találtam egy orvos által megválaszolt cikket,ott nagyon dicsérték.

Kérdés:

Mikortól lehet használni a kengurut? Kétféle véleményt hallottam eddig, az egyik szerint már akkor lehet a babát kenguruban vinni, amikor biztosan tartja a fejét, a másik vélemény szerint csak akkor, ha már biztosan ül, mert különben nagyon terheli a baba gerincét.

Válasz:

Szinte az egész fejlődő világban "kenguruban" nőnek fel a csecsemők. Az anyák napközben, munka közben nagy vászontarisznyában hordják a kicsiket. Nemhogy gyakoribb lenne a gerincelváltozás és a csípőficam, hanem ritkább ezek között a gyerekek között. Valóban jó, ha a kicsi már tartja egy picit a fejét, mert a függőleges testhelyzet különben fárasztóbb számára. Azonban, ha a csecsemő fárad, az anya ezt érzi, és megigazítja a babáját. Vannak kenguruk, amelyek már a fej támasztásában is segítenek. A babák combjai pedig ekkor ideálisan széttárt helyzetben vannak, így a csípő jó helyzetben áll. Hosszabb sétára azonban elsősorban a babakocsit ajánljuk, amelyben vízszintesen fekve, hosszasan pihenhet a baba, mozgatás nélkül. Ha a csecsemő már biztosan ül, bizony már nehéz is, az anya háta és vállai már csak rövid ideig bírják a kenguru pántjának húzását, inkább ölben, kocsiban viszik a csecsemőt. Tehát, rövidebb útra, bevásárolni, tömegközlekedni picike babát is lehet kenguruba tenni, nem viseli meg jobban a gerincét, mintha ölben vinnék.

Dr. Gömöri Ágnes


2011. márc. 5. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi először 5 hetsen használtuk, aztán fokozatosan többet, 10 hónaposan nőtte ki.

(kendős ellenvéleméynek NERM ÉRDEKELNEK!)

2011. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is először a kendőn gondolkodtam,de miért vegyek ha erről sem írnak semmi rosszat,sőőőőőt!

Ma ki is próbálom :)Remélem tetszeni fog neki.

2011. márc. 5. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!