Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy ha...

Honnan lehet tudni, hogy ha kaptam egy kengurut, hány kilóig lehet használni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Nem fog leszakadni a gyerek alatt, ha erre gondolsz. Előbb dogod abbahagyni a hordozást kenguruval, annyira kényelmetlen. A kenguru általában csak elölhordozásra alkalmas. Kb 8 kg fölött elöl már nem fogod használni: se a derekad, se a hátad nem bírja, és a gátadat is megterheli (pl vizeletvisszatartási gondokat is okozhat). 7-8 kg fölött háti hordozásra kell váltani.


(De kengurut elöl sem ajánlok. Melyik a kényelmesebb: egy keskeny gerendán ülni, vagy egy kényelmesebb fotelban? Kb ez a különbség egy kenguru meg egy ortopédiailag helyes hordozó - kendő, csatos komforthordozó, mei tai - között.)

2011. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Mi a hasznátuk elöl majden 10 kilóig.
2011. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

mi a márkája?

kengurukkal foglalkozom, ha ismerem megírom!

2011. ápr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

előz

Azt nem értem, ha valaki feltesz egy kengurus kérdést, miért kell mindjárt a kendóvel, mei-tai-al támadni??

Nem ez volt a kérdés.


Múltkor a játszótéren adott egy anyuka kendővel magán és egy másik kenguruval.

Nem ismerték egymást, a kendőfanatikus (bárkivel beszél, csak ez a témája) támadásszerűen odament a kengurus anyukához, elkezdett neki beszélni, hogy így a kendő, úgy mei-tai bla bal.. meg neki van, kölcsön tudja adni...szegény másik nő csak nézett, hogy most mi van?

Ha hozzám jött volna oda, úgy elzavertma volna, mi frász köze van hozzá, ki mibe rakja a gyerekét.


Én nem vagyok híve a korai hozzátáplálásnak, láttam már, hogy valaki elég pici babát bébikajaával etetett, meg is jegyeztem MAGABAN, bizony én még nem adnék neki, de nem mentem oda az anyukához és nem kezdtem kiselőadásba.

2011. ápr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

Nem szoktam ebben hordani őt, eddig még egyszer sem használtuk, csak gondoltam most ebben viszem ki egy kicsit levegőzni, mert babakocsival félek megázunk, meg szeles az idő.

7-7,5 kg a kislányom.

Igazából rá akartam keresni a márkájára, de nem igazán tudom kivenni a cifra betűkből, hogy milyen márka.

Valami olyasmi, hogy me ite né, és made in hungary alá írva. De mondom nem igazán kivehető, tehát valószínű nem jól írom. A me az biztos, meg a vége hogy né, de a közepe lehet lte, vagy ste...passz.

2011. ápr. 15. 14:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy a kendőző anyukát miért kell csípőből lepontozni.


Amúgy a kérdezőt nem támadtam, csupán felvilágosítottam. A vízcsapból is kenguru folyik, miközben a legtöbb, hordozni vágyó anyukának fogalma sincs arról, hogy egyéb - kényelmesebb, tovább használható, és sokszor sokkal olcsóbb - lehetőségei is vannak, mint a kenguru: [link]


Nem vagyok a játszótéri letámadás híve. Ma is láttam pl egy anyukát, elöl lógott rajta egy merev, dobozszerű kenguruban a babája, aki nagyon sírt. A vak is láthatta, hogy nyomja a lába közét a merev anyag, és nem tud tőle odabújni az anyukájához. Az anyuka meg birkózott a kenguruval (nem tűnt olcsó vacaknak), két kézzel fogta, emelte, tartotta a gyerekkel együtt. Hát van ennek bármi értelme is? És nem, nem mentem oda hozzá kioktatni. Nekem sem esett volna jól, ha odajött volna azzal, hogy ne a hátamon vigyem a 10 kilós fiamat, mert nem ott kell. (Pedig dehogynem.)

2011. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!