Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 2,5 hetes babánál mennyi...

Egy 2,5 hetes babánál mennyi idő számít normálisnak, amit az etetéseken kívül éberen tölt?

Figyelt kérdés
Igény szerint szoptatom és van, hogy akár 2 etetés között vagy még több ideig is éber, persze ezt az időt nem nézelődéssel tölti, hanem, ha nem szórakoztatom el akkor üvölt. Tutira nem éhes és nem a hasa fáj, segítsetek mi lehet a gond, vagy ez normális?
2011. márc. 5. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ébrenlét normális,de az üvöltés nem. Nem kell szórakoztatni,mert akkor soha nem lesz egy perc nyugtod sem.

Honnan vagy benne biztos,hogy nem éhes vagy nem fáj a hasa? Hiába szopik sűrűn,ha egyszerre nem szopik eleget,éhes marad. A szopás hossza és a mennyiség nem arányos. Ha méred minden alkalommal,akkor lehetsz csak biztos benne,hogy eleget szopott.

2011. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem az normális, nálunk mikor ennyi idős volt, már az utolsó előtti etetés után nem is hagytam aludni, kis játék, fürdés, esti ceremónia.

viszont az, hogy üvölt, nem jó :( 2,5 hetes még nem hisztizek, biztos valami nem jó neki :( első válaszolóval egyetértek de még más is lehet a gondja, fázik, melege van, stb

2011. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem mindig, de szoktam mérni 80-100 grammot eszik 2-3 óránként.
2011. márc. 5. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 4-8 hét között többször volt olyan nap, hogy reggel 7 től este 11-ig semmit sem aludt.

Persze sírt és mi szórakoztattuk. Mi is igény szerint etettük - volt, hogy 1 óránként. Elvittük alváscentrumba, (ahol persze a váróteremben elaludt :)). Ott tanácsolták, hogy ne igény szerint hanem minimum 2 óránként de inkább 3 óránként etessünk. Nem hittük el, hogy egy ritkán etetett gyerek majd fog aludni és láss csodát - miután ritkábban etettük el kezdett aludni. Valószínű a hasa fájhatott a folyamatos etetéstől.

Próbáljátok ki! Az első nap volt nehezebb, mert persze sírdogált, de azután jött az alvás.

2011. márc. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is pont ugyan így működött ! :) Már egész picinek ( most 6 hónapos )sok időt töltött ébren. Ilyenkor ha éppen dolgom volt,pihenőszékbe raktam, és magam mellé állítottam nézelődni, közben beszéltem hozzá. Elég jól bevált. Aztán volt az "etetéstől-etetési sírás",( sehogy nem volt jó, se kézbe,se ágyba,se székbe ) de ez hamar elmúlt. :) Én nem vagyok "minden etetés után mérd" típus,szerencsére a védőnőm sem volt ! Előírt mennyiséget enni ??? Nem hiszek ebben sem. Mi sem vagyunk mindíg egyformán éhesek. A babák sem. Nem esznek mindíg, pont ugyan annyit. Szerintem az etetések utáni méregetés csak arra jó, hogy ideges legyél. Ha azért sírna, mert éhes, hidd el, ha szórakoztatod is sírna ! Fel a fejjel ! Túl lesztek ezen az időszakon is ! Tudom hogy nehéz, akkor én sem hittem hogy valaha elmúlik, de így lesz ! Nyugodtan írj, akár privit is, ha bármi kérdésed lenne !
2011. márc. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok ! Még valami, ami Nekünk bejött. A hinta. Nekünk Fisher Price esőerdős van 5 hetes kora óta használjuk, imádja. A "semmi nem jó, csak sírok" korszakában vettük. Az ülése ledönthető, párnázott . Ebben imád lenni azóta is ! Csak ajánlani tudom !!! Mi használtan vettük a teszveszen. Rengeteg fajta van, és tényleg jó!
2011. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó, régen tervezem egy olyan hinta beszerzését és te most megerősítettél benne, hogy ez tényleg egy hasznos "luxuscikk".
2011. márc. 6. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!