Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Láz ill. hasmenes esetén is...

Láz ill. hasmenes esetén is elegendő folyadék az anyatej?

Figyelt kérdés
3 hós babám csak anyatejet kap, teát, vizet nem. Azt kérdezném, hogy extrém esetekben is elegendő az anyatej a folyadékbevitelhez?
2011. márc. 6. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Extrém esetben kórházba szoktak kerülni kiszáradás miatt. Ahhoz kb. napi 10-15 kakis pelenka kell, de remlem ennyire nem súlyos. A kutacsát tudod nézni, ha folyadékhiánya van, akkor az besüpped neki. Egyéb esetben elég az anyatej, persze :)
2011. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, elég.Csak arra figyelj, hogy ha lázas, akkor sűrűn szoptass.Amikor csak kéri, igény szerint.Mi felnőttek is szomjasabbak vagyunk lázasan.Sok folyadék kell neki mindkét esetben.Én a mai napig nagyon nehezen tudom megkülönböztetni a hasmenést a normálistól, mert az elején napi minimum 5-6 kakis pelusa volt.Ahány szoptatás, annyi pelus.És elég híg volt, sokszor kifolyt a pelenkából.De az én lányomnál ez normális volt.Egyszer volt savanykás szagú, akkor tudtam,hogy ez hasmenés. Néha nehéz megkülönböztetni a normálistól.
2011. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarok okoskodni, de tapasztalatból leírom Neked, mivel már kétszer volt babámnak hetekig tartó hasmenése, amivel kórházba kerültünk, infúzióra. Tökéletes az anyatej, de legyen az tea, vagy víz, itasd vele, amennyit csak bírod!!! Mindenképpen figyeld, hogy van e pisis pelenka, nehogy tök száraz legyen, mert akkor nagy valószínűség szerint kiszárad a babád! Én szerintem ilyenkor itass vele az anyatej mellett teát vagy vizet, amelyiket elfogadja. Még ha csak pár kortyot is, de igyon!

2011. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!