Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan hogy rossz anyatej?...

Van olyan hogy rossz anyatej? A tej minőségét befolyásolja az amit eszek? A tej mennyiségét befolyásolja a sok folyadék, de a minőségét?

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Az anyatejbe nagyon sok anyag átkerül a szervezetedből, a te emésztésedből. Ha kávét iszol koffeint kap a kicsi, ha egy jó babgulyást eszel fájni fog a hasa....

Tehát amit te megeszel/megiszol, abból kap a baba is.

2009. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nincs rossza anyatej. amit eszel nagyon kevesbe befolyasolja a minoseget, ha jol es rendszeresen eszel, iszol az a mennyiseget tartja fenn, de az anyatej osszetetele kb allando, csak nagyon alultaplalt anyukak eseteb lehet kisebb a taperteke.ezert jo a szopi a babanak, mert kb minegyik baba ugyanazt a jo minosegu(osszetetelu) tejcsit kapja.
2009. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
bocs, folyatatom. amit eszel az esetleg hasfajast okozhat a babanak, es persze az alkohol stb is atjut, de az anyatej szenhidrat, zsir es kaloria erteke viszonylag allando
2009. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom nem volt hasfájós, bármit ehettem, 8 hós és csak szopik! A fiamnak meg mindig fájt a hasa, és nem is szopott. Tök mindegy mit eszel, vagy mit és mennyit iszol, a tej csak jó lehet. Én volt hogy alig ittam meg fél liter folyadékot, és estére mégis bedurrant a cicim. A tej összetétele napszakonként változik. Reggel a leghígabb, és estére a legzsírosabb, bármit eszel is. A pici életkorához is alkalmazkodik a tej összetétele. Pl. egy 1 hós gyereknek nagyon tömény lenne egy 3 hós tejecskéje. Csak nyugodtan egyél amit jól esik (de azért figyeld a babát is), és a folyadékot sem kell mindig szigorúan tölteni. Csak amennyit meg bírsz inni. Tök mindegy hogy víz vagy rostos, vagy szénsavas. A tej az tej, nem fog a gyerek különbséget érezni.
2009. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
teljesen igaz,amit előttem írtak. Fogyózni nem szabad, és egyedül a C-vitamin tartalmat tudod módosítani - emiatt jó,ha C vitaminban gazdag az étrended
2009. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Persze, befolyásolja, hogy mit eszel. sok folyadékot kell inni, és pihenni.
2009. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A te babád számára a te tejed a lehető legjobb. Olyan, hogy rossz anyatej, nincs. Természetesen vannak dolgok amik átmennek a tejbe, de a tej minőségét ezek sem "rontják" el. Ha nem viszed túlzásba a kávét, az sem ártalmas a babának, napi 1 kávét nyugodtan meg lehet inni. Igyál annyit, amennyi jól esik,de az ivást sem szabad erőltetni. Én elég keveset iszom, kb napi 2-2,5 litert, mégis 6 hónapja csak szopizik a kislányom:) Figyelj a fölös kalóriákra (sok cukros tea, gyümölcslé). Én is az első babámnál állandóan azt figyeltem, hogy mit szabad ennem, mégis állandóan fájt a hasa. Érdekes módon a kisebbeknek soha sem volt semmi bajuk, akármit is ettem. Persze ki kell tapasztalni, hogy mi az, ami esetleg bántja a baba pociját, akkor azt kerülni kell egy ideig...
2009. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!