Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennél úgy nyaralni, hogy a...

Elmennél úgy nyaralni, hogy a gyereked nem viszed?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok..Holnapig lehet lefoglalni egy utazást Korfura nagyon jó áron, egy baráti pár hívott minket, hogy menjünk velük 1 hétre. Júniusban utaznánk, akkor a kisfiam 2,5 éves lesz. A nagyszülők simán elvállalnák, jól is érzi magát velük. (bár még sosem aludt egyedül náluk) A férjem azt mondja, menjünk! És bennem olyan fura érzés van, hogy itt egy jó lehetőség, elmehetünk egy ilyen szuper helyre, és nem visszük a kisfiunkat?!?

Persze ha elvisszük, akkor nem tudunk maximálisan kikapcsolódni, mert ő még egy meghatározott napirend szerint él...

Mit tennétek?


2011. márc. 6. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Én nem mennék, de ez én vagyok. Egy napot nem bírok a lányom nélkül, igaz ő mégcsak 3 hónapos. Lehet ha idősebb lenne, mondjuk a kisfiaddal egyidős, akkor azt mondanám, hogy kihagyhatatlan. Szóval ez csakis rajtad áll. Mindenesetre, én ha helyedben lennék, és úgy döntenék hogy megyünk, akkor mindenképp ott altatnám már most egyszer-kétszer a nagyszülőknél. Méghozzá azért, hogy megtudjátok, hogy viseli nélküled az éjszakát.
2011. márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mi voltunk minden éveben a gyerekek nélkül, attól kezdve,hogy nem szoptak. a nagyszülőknél nagyon jólelvoltak. (igaz ők megszokták, sokszor ott aludtak előtte is 1-1éjszakát)

és voltunk együtt is velük, de olyan helyen amit ők is élveztek. tehát tengerparton igen, nézegetős, múzeumos helyen kiskorukban még nem.

2011. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Hát ezt csak te tudod megítélni. Én személy szerint nem mennék. Én tegnap este mozdultam ki itthonról először mióta megszületett, színházba mentem, az 1 éves lányomra apa vigyázott. Tudtam hogy minden oké , de másra sem tudtam gondolni csak hogy mi lehet otthon.Pedig csak 2 óra volt!Nem tudnám elképzelni hogy 1 hétig ne lássam . De ezt tényleg csak te tudod eldönteni. Nem vagyunk egyformák.
2011. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem csak tenném,meg is tettem,de nem volt 2 éves a fiam.Ott hagytam a nagyszülőknek,akiknek jót tett a kicsi.A gyereknek is jót tett.Nekünk meg pláne,mert egymással tudtunk foglalkozni és kipihentem,feltőltődtem a pelenkázás a szoptatás után.Ne gondolkozz!! Menjetek ketten.Megérdemlitek.
2011. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer voltam ugy nyaralni 1 hetet,hogy a nagyszülőknél hagytuk a gyereket.Jol telt de mindig rá gondoltam.Nagyon hiányzott és akkor megfogadtam hogy többet nélküle nem nyaralok.Aztán megszületett a másik gyerekem ,ő masfél éves volt a nagy pedig 4 éves és akkor mind a kettöt vittük magunkal 10 napra nyaralni.Féltem én is egy kicsitt de nem bántam meg sokkal jobban telt mint az elött.Az biztos hogy nélkülük nem megyek kirándulni.Mindenkinek a saját döntése.
2011. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Én nem mennék. Nem érezném jól magam. Persze, mindenki másképp éli meg, van, akinek ez a kikapcsolódás. Én ezt el se tudom képzelni.
2011. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon hagynám Anyukámmal egy hétre szívesen, de csak azért nem hagyom itthon, mert anyunak eléggé fáj itt-ott, szóval nem nagyon tud már utána szaladgálni, de azt tudom, hogy anyuval imád lenni a lányom (2,5 éves), és anyumnak is jót tesz (lelkileg) a gyerek.


De mivel nem akarom kihasználni ilyen szinten, tudom, hogy fizikailag nagy teher lenne neki, így jön velünk nyaralni a gyerek. :) Egyébként boldogan viszem magammal.


De ha csak simán az lenne a kérdés, hogy inkább vinnéd, vagy otthon hagynád a gyerekedet a nyaralás alatt, akkor vinném magammal, mert szeretem, ha velem van!

2011. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Tuti nem mennék a fiam nélkül!!!Főleg nem 1 hétre úgy, hogy még egyszer sem aludt egyedül a nagyszülőknél!Oké, addig még van idő, hogy ehhez hozzászoktasd, de én tuti nem lennék képes otthon hagyni.

Mi már így vagyunk egy család, miért mennék nélküle nyaralni???Én legalábbis nem tudnék nyugodtan pihenni, az tuti!Meg amúgy is, gondolj bele, készítesz képeket, és a fiad nem lesz rajta!Aztán mikor majd ő is nagy lesz és visszanézitek, nem lesz fura, hogy azért nincs rajta, azért nem nyaralt veletek, hogy jól tudj pihenni???Nekem ez fura, de ez én vagyok, ez a véleményem.

2011. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Elméleti síkon igen, nagyon mennék, az én legkisebbem is kettő és fél éves lesz nyáron. Nagyon ránk férne pár nap kettesben, mi 11 éve nem voltunk így sehol. Mindig a gyerekekkel nyaralunk. Gyakorlatilag viszont nem tudjuk megtenni, mert bár fiatal mamák vannak, nem vállalnák a gyerekeket ilyen-olyan okokból. Én a helyedben havi egyszer megpróbálnám, hogy milyen, ha ott alszik. Először te is legyél ott talán, aztán meglátod, hogy viseli.
2011. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi vittük magunkkal tavaly, akkor volt 2,5 éves.Tunéziába utaztunk és nagyon élveztük. A mai napig ha repcsit lát mesél róla, ha tengert lát már indulna is. Amúgy pár napra otthagynám a mamáéknál, egy hétre még nem, de ezt neked kell érezned.
2011. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!