Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a babám el...

Mit tegyek, hogy a babám el tudjon aludni?

Figyelt kérdés
4 hetes kislányomnak óriási a szopásigénye, mindig cicit kért, de emiatt folyton túlette magát, ami miatt sokszor hányt, így a védőnővel egyeztetve megszakítom a szopizás idejét és játszócumit adok neki pár napja. Ez meg is oldotta a problémát, viszont mostmár csak a cumival hajlandó elaludni, bömböl, ha nem adjuk oda, de amint elszendereg a cumi kiesik a szájából, ő erre felébred, és újra sír érte. Több óra eltelik, mire elalszik, én két percenként ugrálok visszaadni a cumit, mindketten kialvatlanok vagyunk. Volt valakinek hasonló problémája, mit tegyek?
2008. febr. 4. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben jártam a fiammal, egész éjjel rohangáltam hozzá, mert a cumi kiesett a pici szájából és bömbölt érte, hogy Anya gyere és add ide a cumit!!!!Ha már nagyobb lesz, akkor vissza tudja majd tenni a szájába és akkor az én fiam csak akkor sírt, ha kiesett az ágyából.

Ha a cumiról le akarod szoktatni, szerintem egyszerűen vedd el tőle, csak az a baj, hogy akkor meg lehet, hogy az öklöcskéjét fogja megtalálni, amit aztán ugye nem lehet elvenni tőle.

Vagy van még egy ötletem, talán ha szopi után lefejed a melledből a maradék tejet és a kishölgyet úgy teszed vissza a melledre, akkor egy kicsike tej marad már csak benne és talán így nem fogja kihányni. Így aztán még cicizhet egy kicsit.

Vagí kérdezd meg a védőnőt megint vagy a gyerekorvost, hátha van valamilyen jó ötlete!

2008. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is sírt, ha a cumi kiesett a szájából, én azzal oldottam meg, hogy tartottam a szájában, amíg nagyjából el nem aludt, akkor már nem pottyant ki. A cumizás miatt amúgy ne aggódj, csak szoktatsd rá arra, hogy a cumi helye az ágyban van, máshol nincs cumizás - szerintem elképesztő, hogy néhány gyereknek hagyják a szülei, hogy három-négy évesen is cumival a szájukban járkáljanak az utcán - így nem lesz akkora gond a leszoktatással amikor ovis/bölcsis lesz.

Azt is csináltam sokszor, hogy úgy tettem le aludni, hogy a paplannal kicsit megtámasztottam a cumi, hogy ne tudja kilökni olyan könnyen.

2008. febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!