Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a fenét csináljak még,...

Mi a fenét csináljak még, hogy nap közben el tudjon aludni? Van valami ötletetek ezeken kívül?

Figyelt kérdés

Egy-két héttel ezelőttig semmi gond nem volt. Napi 2 alvás, minden rendben volt. Egy hónapja felállt, azóta áll folyton. A nappali altatás rémálommá vált. 20x visszafektetem, mert azt még egyedül nem tud. Betakargatom, alaposan! Kimászik, üldögél, álldogál. Iszonyúan fáradt, sokat dörgöli a szemét, sírdogál, se pisi, se kaki, se éhes, se szomjas.

Étrendjén nem változtattam, hasa nem fáj, fogára sem gyanakszom.

Viszont szokott dünnyögni, amivel altatja magát, és mostanában másfél óra sem elég ahhoz, hogy álomba "énekelje" magát. Egyszerűen nem tud elaludni.

De miért???

Aludj jól gyermekem c. könyvet már olvastam, a citromfű teát nem hajlandó meginni, mert védőnő tanácsára megpróbáltuk azt is, semmi külső változás nem történt.

Aludni aludna, mert fáradt! Ha én próbálom elhagyni az alvást, nem megy, mert beájul.

Van valakinek még ötlete?


2011. máj. 31. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor a lányom ilyen akkor lefektettem és én is lefekszem, amíg el nem alszik. Ha nagyon sok a házi munkám akkor kimegyek és hagyom pihenni.

Ha meg ezek után sem baba tévére kapcsolom és a zene által elalszik. :)

Tudom nem jó, ha tévét néz stb. de van olyan amikor ez a megoldás beválik.

2011. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

elalszik 2 óra alatt....

és megtanul lefeküdni. ne fektesd vissza

2011. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is szoktam küzdeni a lányommal, mióta feláll, felül, de szerintem mindenki. :-(

Új dolog ez most nekik, és inkább alvás helyett is gyakorolnának.

Én leszoktam tenni a kiságyba hasra, kijövök, és ő elalszik magától, majd bemegyek, és betakargatom. Na eddig ez volt a szokás, mióta ügyes bébi lett, azóta volt olyan, hogy nagy volt a csönd, na megyek hogy betakarjam, a kisasszony ül, és bóbiskol, dülöngél jobbra-balra :-D

Nálunk mikor nem megy emiatt az alvás, az vált be leginkább, hogy leülök az ágyra, karomba veszem, és játszunk picit, nyugodtan, összebújva, és aztán teszem le. Most egyelőre ez bevált.

2011. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én babakocsiban altatom ott nem tud felülni felállni. A fiammal úgy csináltam hogy mellé feküdtem, gyengéden lefogtam, átkaroltam hogy ne fészkelődjön és énekeltem.

Ha a lànyom nem üvöltene a fàradsàgtól miközben rendületlenül gyakorol, ráhagynám hagy álldogáljon előbb utòbb kidől.

2011. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!