Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idösen kezdett a...

Mennyi idösen kezdett a gyereketek egyedül enni?

Figyelt kérdés
és mikor tudott rendesen enni,hogy nem szorakozott a kajával?
2011. jan. 13. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt, mikor kikövetelte magának a kanalat. Eleinte még nehézkesen, ügyetlenül ment, de 15 hónaposan már gyönyörűen, teljesen egyedül evett (előke nélkül, mert nem viselte el magán). Igazán azzal sosem volt gond, hogy játszott volna evés helyett, mert nem engedtem neki.
2011. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mikor enni kezdett 6 hónaposan a darabos kaját eléraktam, azzal soha nem etettem. A kanalat is odaadtam neki, bár abban azért segítettem de pár hónap alatt megtanulta. Hagyd próbálkozni az csak jó neki.
2011. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15 hónaposan már evett kanállal és ivott pohárból.
2011. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát nagyon ügyesek akkor......nem hallottam még ilyen "korai" egyedül evésről.....amikor már nem szórakozott a kajával!
2011. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt nem akarja megérteni, hogy ha jóllakott nem játszunk az étellel...

Amúgy ahogy elkezdtük a darabosat, 7hónaposan, először kézzel lábbal kanálla, volt amikor a kanállal egyensúlyozta, és a szájába sokadik próba után kézzel tette be.

A levessel kétkezezik, kitámasztja a kanál másik végét, és úgy emeli a szájába...

2011. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6 meg 7 hónaposan evett EGYEDÜL? :DDDD csak szeretnétek...
2011. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg mese hogy 6 hónaposan egyedül! 10 hónapos babámat még mindig én etetem!
2011. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem adod a gyerek kezébe a kanalat, akkor nem is fogja megpróbálni, milyen egyedül enni...

Szerintem egyikünk sem azt mondta, hogy a pár hete hozzátáplált gyereke étterem és angol királyi protokoll éretten evett, hanem önállósodni kezdett, és az önálló evés csírái megjelentek... És én azt önálló evésnek veszem, hogy ő fogta azt a bitang nehéz és baromi hosszú és széles babakanalat, és épp amelyik végét érte be a hamiba be a szájba, hatékonyság 10-90%, 20-80%, 50-50%, most 95-5% a padló és a kispocak közti megoszlás, vagy amikor kicsi kézzel rásegített, vagy amikor már a vajas kenyér/kifli is terítéken van, és egyedül fogja??? az mi???. És én csak vártam, mikor jöhetek én, és etethetem tovább, ami kimaradt...


Amúgy ha ennyire nem egyedül, önálló evés már ez, akkor nektek mi számít annak, majd ha 100%ban maszatmentesen eszik valaki(mert akkor én sem tudok néha)

És a kis kíváncsik, ha engedik akkor nagyon hamar ügyesen esznek egyedül, isznak egyedül...

2011. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát tényleg jó korán tudtak már egyedül enni a babáitok :)!

Az én kisfiam 20 hónapos már önállóan eszik és egyedül iszik pohárból!

Szerintem egy 7-8 hónapos baba nemtud még egyedül enni de aztán ez is olyan hogy ki mit hív önálló evésnek!!!

2011. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A darabos kaját már egy hat hónapos baba is meg tudja fogni és belerakni a szájába. Ez szerintem önálló evés, akkor is ha a fele banán az arcára kenődik. Ami nehezebb az a kanál használata, de minél később kapja meg annál később tanul meg vele enni. Az elején még nyilván sokat kell segíteni egy másik kanállal, hogy jól is lakjon.

Nekem a másik véglet mikor az óvónők panaszkodtak, hogy a gyerekek egy része nem tud önállóan enni elvárja, hogy etessék. 3 évesen ezt azért már illene tudni szvsz.

2011. jan. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!