Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3 hónapos kisfiam nem akar...

A 3 hónapos kisfiam nem akar este aludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig hasfájós volt, esténként sokat hordoztuk. Most már kinőtte, de este 10 előtt nem akar elaludni, csak sírdogál és nyűglődik. Sőt, van amikor éjfélkor alszik csak el.
2008. febr. 4. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokat hordozgattátok és bizti, hogy hiányolja. Szerintem ha sirdogál is ne vedd ki az ágyából, majd meglátod, egy hétig csinálja aztán fel fogja adni. Tudom, hogy nehéz, de végig kell csinálni. Vagy estleg ne hagyd aludni délután 3-4 után, hogy fáradt legyen estére és tudjon aludni.Sok sikert!!!
2008. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem jó stratégia, ha hagyod sírni a babát. Több cikket lehet arról olvasni, hogy esetleg lelki sérülést is lehet ezzel okozni a babában.

Lehet, hogy nekem szerencsém volt, de én kitartóan ringattam, ha akarta hajnali háromig (bár ez nagyon a hasfájós időszaka volt). Aztán csökentette éjfélre és aludt délig, persze a 3 óránkénti evést nem hagyta ki. Aztán eltelt egy két hét és azon kaptam magam, hogy este tíz óra, és ő már alszik. Már 5 hónapos és a fürdetés utáni evéssel el is alszik nyolcra. Én mindig a babámra bíztam. Soha 3 percnél többet nem sírt, és mégis...

Talán annyit érdemes megemlíteni, hogy azért fürdés után már nem a nappaliban lenni vele, hanem a saját szobájában, vagy a hálóban, ahol csend és félhomály van. Ha épp beszélni kell hozzá, nyugtatgatni, azt is csak suttogva. Ha anyatejen él, próbáld esetleg többször cicire tenni, mert estére általában kevesebb termelődik, lehet, még nem lakott jól.

Remélem segítettem! Kitartás, és sok sikert!

2008. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!