Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet már hisztis egy 1 éves...

Lehet már hisztis egy 1 éves baba?

Figyelt kérdés

Kislányom egyre többet "nyafog" olyan dolgokért,amiért alapból nem kellene.

Az elmúlt napokban szinte mindenért sír, ami nem az ő elképzelése szerint történik.Minden kell neki, ami az én kezemben van.Ha nem adok neki valamit oda egyből lefekszik a földre és sír.Meg ugye jön mindenhova utánam.És ma reggel nem vártam meg, siettem át valamiért a másik szobába, ő mászott utánam.Féluton lefeküdt a földre és sírt...

Eddig oké volt, hogy játszik és valami nem sikerül neki egyből sír, de ezeket a dolgokat már nem tudom hova tenni.

Eddig azt csináltam, hogy egyből felvettem, és vígasztaltam.De meddig csináljam ezt?Ilyen szituációkba hogyan viselkedjek?


2011. márc. 7. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:

hálisten kiírtad, nekem nem kell... a fiam pont ezt csinálja, földre fekvés nélkül. Keservesen sír, mintha fájna neki valami, ha felveszem, akkor meg vidámkodik.

grrrrrrr

2011. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A földrefekvéses dolog nálunk is olyan 2-3 hete van.Addig csak keservesen sírt.

Amikor volt az 1 éves státusza kérdeztem a védőnőt, hogy ez már hiszti-e.Azt válaszolta, hogy ebben a korban még nincs hiszti,az majd olyan 2 éves kortól lesz.Addig oka van a sírásnak, szükségletei vannak a babámnak, amit ki kell elégítenem.

De már most, hogy mindent megengedek hogy meglegyen az akarata úgy érzem, mintha kezdene visszaélni vele.Felbátorodik, és egyre több mindenért sír.

Én ezt érzem most, de tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek, hogy miért van ez, és hogy hogyan reagáljak a dühkitöréseire.

Jah és tegnap elvettem tőle egy hegyes tárgyat, hogy nehogy baj legyen belőle.Kezébe adtam helyette mást, amit a földhöz vágott sírva a lányom.

2011. márc. 7. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Akár én is kiírhattam volna a kérdést...

Noha az enyém nem vágja földhöz magát, de mindenért nyüszít. Nekem valaki azt mondta, hogy 1 éves kor körül is van egy fejlődési ugrás, ami elég hosszú, kb 3-4 hétig tart, utána majd jobb lesz.

Hát én most szeretnék ebben hinni :)

2011. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

és ha nem veszed fel, csak leguggolsz, leülsz mellé és megsimogatva megvígasztalod, elmagyarázod neki hogy nem mész el, meg hogy nem minden játék ami nálad van, és cserébe adsz neki a saját játékából? próbáld ki!

nálunk bevált.

de lehet hogy csak szeretné ha felvennéd, mert rájött ha sír, felveszed és , megvígasztalod

2011. márc. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia a fiam pont ma 1 éves és már pár hete ugyanezt csinálja. Szerintem hiszti és az én védőnőm azt mondta, hogy előfordulhat. Persze nem lehet mindenre ráfogni, hogy az. Nálunk még a kezemben is folytatja, úgy hogy hanyattdől hirtelen. Azután hamar abbahagyja. Könnyen elterelhető.
2011. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek!

Szerencsére amint felveszem abbahagyja a sírást és jó kedve lesz ismét.Hát reméljük hamar elmúlik, mert 1-1 ilyen eset az én kedvemet is nagyon el tudja venni...

2011. márc. 7. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:

szia, igaza van a védőnőnek ez még nem olyan hiszti. az tényleg csak 2 évesen jön. azért sír, mert nem lehet valami, ez zavarja, és visít. ez természetes, máshogy nem tudja még magát kifejezni. minden kell rögtön és azonnal. ez van. a te dolgod, hogy megtanítod neki, hogy amit nem azt sajnos nem. mindezt lehet úgy is, hogy átlépsz rajta, és elintázed hogy majd abbahagyja, és úgy is ahogy te csinbálod, szreintem helyesen, hogy megvigasztalod ilyenkor. az is jó ha adsz helyette valamit, ha eldobja mérgében ,annyi baj legyen, a szúrósat akkor sem lehet mert veszélyes. ezt szép gyengéden is lehet vele közölni, és jogos igény a vigasz. szóval jól csinálod sztem. megengedni mindent nem kell, ez világos. kevés szabály legyen, de az mindig és következetesen. amit nem muszáj megtiltani, azt inkább ne, teszem azt én megengedem a kislányomank, hogy pocsolyába tapicskoljon, ha koszor lesz , annyi baj, kimossa a gép. satöbbi. egyébiránt hozzáteszem, hogy az én kislányo most a kemény dackorszakban (2 éves 2 hónapos) is igényli a vigasztalást. vmit akar, amit nem lehet vagy vmin behisztizik, akkor elmondom miért nem, ő mondjuk pontosan tudja, és visít, aztán odajön, hogy vegyem fel, söndörgeti a hajamat s közben visít, folynak a könnyei, amin még jobban elkezd visítani.....aztán letörölgetem az arcát, kap egy kis vizet, szépen megnyugszik. szegényeknek épp elég baj, hogy vmit nem lehet, vagy hogy anya vmit nem helyesel, haragszik, nem kell tőlök még a vigasztalást is megvonni. az enyém amúgy nagyon anyás, és a dackorszak ellenére is az maradt. :)

ja nálatok még sztem van egy kis szeparáció is, hm? csak mert írod, hogy ha otthagyod akkor sírni kezd.

2011. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy éves az én kislányom is és én is tanácstalannak éreztem magam, amikor elkezdte ezeket a hisztiket. Hátra vágta magát és be is ütötte a fejét... mára azért kitapasztalta, hogy a fejét feltartja úgy fekszik le hisztizni. :) Nekünk is segít, ha ölbe veszem és megölelem, közbe mondom neki, hogy miért nem szabad és ne sírjon inkább játszunk.... hamar megvígasztalódik. Van úgy, hogy hagyom kicsit sírni, de aztán magától jön oda. Kitartás :)
2013. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!