Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát várok.18 s fél éves...

Babát várok.18 s fél éves vagyok. Szüleim nem akarnak minket, mert roma a baba apja. Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Nincs munkaviszonyom. Baba apja roma. Ne értsetek félre, nem vagyunk fajgyűlölők. Szüleim teljes mértékben ellenzik ezt az egészet. Sajnos, nem akarják az Unokájukat. Mit tegyek? Ki akarnak dobni. Kétségbe vagyok esve. Legfőképp azért nem akarják, mert romával álltam össze.
2011. okt. 2. 09:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/118 anonim ***** válasza:
100%

Az apához nem tudsz menni? Az ő felelőssége is a gyerek, neki kéne eltartani.

Ha az apa nem akar titeket, akkor menj anyaotthonba

2011. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/118 anonim ***** válasza:
88%
Először is, kérdeznék egy pár dolgot. Hány hetes terhes vagy? Te akarod a babát? Az apukája is szeretné Őt? Biztos vagy abban, hogy egy roma fiúval szeretnéd összekötni az életedet, tekintve a napjainkban meghatározó ellenséges helyzetet a magyar ember és a romák között? Mivel sem Te és sem az apuka nem dolgozik (ha jól veszem ki a soraidból) a szüleid pedig nem támogatnának, miből szeretnéd eltartani a gyermekedet? Mióta tart a kapcsolatotok?
2011. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/118 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok. Azt kihagytam, hogy tizenévesen én is jártam egy roma fiúval majdnem egy évig. Nem látszott rajta, hogy az, fehér bőre volt és zöldeskék szeme. De mindenki tudta, hogy az, a rokonain látszott is. Akkor nagy szerelem volt, de ma már hálát adok a jó Istennek, hogy nem estem tőle teherbe. Ezért kérdeztem, hogy biztos vagy abban, hogy Vele szeretnéd összekötni az életed?
2011. okt. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/118 anonim ***** válasza:
76%

Nagykorú vagy.

Te döntesz, hogy vállalod a babát, vagy sem, megszülöd és felneveled, örökbeadod, vagy abortuszra mész, ha még nem csúsztál ki az időből.

De akkor vállalni kell a döntésed következményeit is, tehát fel kell nevelni, ha úgy döntesz.


A barátod egyébként mit szól a dologhoz? Ő vállalja a felelősséget a gyerekéért, elismeri az apaságot?

Azon kívül, hogy roma, nem tudunk róla semmit.

VELE kéne megbeszélni, hogy mi legyen.

Sok fiatal költözik ilyenkor egy kis albérletbe, az apa keres munkát, igyekszik eltartani a családot, idővel a nagyszülők megenyhülnek, segítenek néha vigyázni a kicsire, két évesen beadhatod bölcsibe, és mehetsz dolgozni te is.

Ekkor már semmiben sem különböznétek a többi kisgyerekes családtól.


GYES alatt kedvezményes tanfolyamokon is részt vehetsz, lesz időd továbbtanulni, már (több) szakmával a kezedben mehetsz állást keresni.


A másik lehetőség, hogy ha még időben vagy, és nem vállalod ezt, az apja se akarja a gyereket, a másik nagyszülő-pár se támogat titeket, és mehetsz elvetetni.

Ha ebből kicsúsztál, még örökbe adhatod.

2011. okt. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/118 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az apánál én sem azt érzem problémának,hogy roma, hanem azt, hogy nem mondta már azt neked, hogy semmi gond, költözz hozzám, a baba tőlem mindent megkap.

mert ez független attól, hogy roma vagy nem.

2011. okt. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/118 anonim ***** válasza:
88%
keresd fel a családvédőket, ott fognak tudni segíteni (anyaotthon, segélyek stb.)
2011. okt. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/118 anonim ***** válasza:
80%
Jól gondold meg, mert egy gyerek egy életen át összeköt benneteket. Ki a fontosabb? a családod vagy egy fiú? hova mész, ha kidobnak? és ha a fiúval összevesztek(ne így legyen, de fiatalok vagytok) kihez fordulsz a gyerekkel a nyakadban? Nekem is volt "sötétebb bőrű", bár idősebb pasi szerelmem, de két év után elhagytam. SOHA nem bántam meg, örülök hogy megtettem és nem szültem neki gyereket. Az én szüleim is ellenezték, de nekem ők voltak a fontosabbak. És most velem egykorú, nagyon rendes, helyes férfi a férjem és a gyerekeim apja. Örülök, hogy annak idején így döntöttem!!!! Jól gondold meg!!!!
2011. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/118 anonim ***** válasza:
80%

Mit tegyél?

1. Abortuszra mész.

2. Kihordod és örökbe adod.

3. A barátoddal összeköltözöl, megszülöd a babát, sokat nélkülöztök, de lesz egy gyereked.

4. A barátod látni se akar, megszülöd a babát, anyaotthonba mész vele.

5. A barátod látni se akar, megenyhülnek a szüleid, megszülöd a babát, neveled.

2011. okt. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/118 anonim ***** válasza:
23%

Tényleg nagyon keveset árultál el a helyzetedről. Alig tudunk vmit. Elég nagy felelőtlenség így tanácsot adni. De nagyon szomorú dolognak tartom, h ennyien megoldásnak, kiútnak találják az abortuszt, a gyerekgyilkosságot! Nem ítélek el senkit, nem tudom megváltoztatni a véleményét senkinek. De az én álláspontom ilyen, úgy gondolom, hogy egy élő terhességet, egy élő magzatot, egy élő babát "elvetetni" csak ront az ember életén, mivel ez óriási hiba, bűn. Előre megtervezve!


Mindemelett a kérdésedben nem merült fel az abortusz, mint lehetőség, ezért úgy gondolom, szeretnéd a babát, csak nem tudod mitévő legyél a családoddal stb. Ha esetleg többet elárulnám magadról, magatokról, a szituációról, könnyebb lenne javasolnunk vmit.


És a családod most már a kisbabád is, úh ezt is figyelembe kell venned! Ő már most szeret téged, feltétel nélkül. Ha jó anya leszel, de legalább megpróbáksz az lenni, akkor nagyon jó, meghitt, baráti viszonyban is lehettek majd egymással egész életetek során.


Utána tudsz nézni, h a te helyzetedben milyen támogatások léteznek. Családisoknál, védőnőnél, interneten stb. Vannak anyaotthonok, szociális, családi, lakhatási, tanulmányi támogatások... Lehethogy nem százezrekről van szó, de a megélhetéshez elegendő kell hogy legyen. Hisz épp ez a célja ezeknek a támogatásoknak. Mindemellett nem örökké abból kell fenntartsátok magatokat. Tudsz majd munkát vállalni, esetleg tanulni a terhesség alatt, vagy a baba első évében stb. Az apuka álláspontját nem írtad, de esetleg ő is hozzá tud járulni vmilyen formában a családi kassza "növeléséhez".


Majd írj, mi a helyzet! Minden jót!

2011. okt. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/118 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szüleim legnagyobb problémája, hogy roma.

Nagyon boldog vagyok, hogy végre megfogant a várva várt Gyermekem!

2011. okt. 2. 13:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!