Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kancsal baba szeme mindig...

A kancsal baba szeme mindig befelé áll vagy csak néha-néha? Most lesz 7 hónapos. (kép is van)

Figyelt kérdés

Fiam most elsz 7 hónapos és amikor oldalra néz a bal szeme általában jobban bennt van, mint a jobb. Ez sem mindig. Egyenesen jól néz. Ápr. 11.-én megyünk szemészetre. Nagyon félek, hogy azt mondják, hogy kancsal lesz. Teszek fel képet ide: [link]

Szerintetek?


2011. márc. 7. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kancsal, ilyen korban még előfordul, hogy a nagy koncentrálásban bekancsalítanak.
2011. márc. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kancsal! :) Legalábbis én nem látom annak! :)
2011. márc. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem kancsal.

Kisfiamnak is sokáig belfelé fordult egyik szeme, főleg, ha nagyon rákoncentrált valamire. Sokan, orvosok is riogattak, hogy kancsal lesz a gyerek, mert nálunk apai ágon több családtag is az sajnos:-(( aztán egyik napról a másikra teljesen normálisan néz a Kisfiam, semmi gond nem lett vele.

Egy éves kor előtt szemészetre sem mentünk, azt mondták, hogy itt csak egy éves kor után kell foglalkozni vele.

2011. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem a képeket, szerintem nem kancsal. A kislányomat vittük szintén hasonló ok miatt szemészetre, volt, hogy nagyon nézett valamit és behúzott neki mindkét szeme (az egyik jobban). Ha jól tudom, a lényeg, hogy a szemgolyóra eső fény ugyanott tükröződjön vissza mindkét szemnél. Tehát, ha az óramutatókat nézzük, mondjuk mindkettő 10 óránál. Ha az egyik szemnél 10 óra a másiknál 2 óra, akkor beszélünk kancsalságról.

Szerintem ne félj, én nem látok rajta semmi rosszat, mindegyik képen a ugyanott van a fehér kis tükröződés. A lányomnak jobban behúzott a szeme, mint a te fiadnak és 1 -1 1/2 éves korára kinőtte.

2011. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű két gyermek!És semmi baja a szemének a kisfiúnak!!!!Ilyenkor még a szem mozgató idegek nem mindig dolgoznak egyszerre.Egy éves korig egyébként sem kezelik,pontosan ezért,mert rendszerint addigra beáll.

Ne aggódj,egy kicsit sem kancsal!!!

2011. márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kancsal a fiad.

1 éves korig alakul a szem, addig nem baj, ha néha kancsalít vagy bandzsít. Nálunk 1 éves kor alatt nem is ajánlják a szemészeti vizsgálatot. Mondjuk én 11 hósan vittem el a lányomat, mert így jött ki.

2011. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az Én Kislányom pont ugyanezt csinálja. Most 6 hónapos. Persze Én is aggódtam, ezért mi is megyünk szemészetre márc. 24-én. Kíváncsi vagyok, mert azt olvastam, hogy a kancsalság 6 hónapig tök normális. Később pedig attól is lehet, hogy nem lát élesen a baba. Én is szemüveges vagyok, amit későn vettek észre, ezért gondoltam megnézetem. De csak a biztonság kedvéért...
2011. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártunk mint Ti. A doktornő rám ijesztett, hogy kancsal a lányom. A bal szemére mondta. Én is idegeskedtem. Akkoriban volt 9 hónapos. A karácsony miatt csak januárban jutottunk el szemészetre. Már elmúlt 10 hónapos akkor. Megcsinálták a pupillatágításos vizsgálatot, de már előtte is mondta a doki, hogy szerinte nem kancsal. Hát az eredmények is negatívak lettek. Egy-egy fényképen ő is így nézett, mint a fiad. Ma már egy éves múlt, hogy már ennyire nem is "ugrik" be a szeme.
2011. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ne aggódj nagy valószínűséggel nem lesz kancsal. Az én kislányomnak is hasonlót látott a védőnő és a gyerekorvos csak épp a jobb szeménél, aztán azt mondták hogy egy éves kor után menjünk el szemészetre, mert addig élettani kancsalságról van szó, amit simán kinőnek. Elmentünk ott megvizsgálták: hogy reagál fényre, követi e a tárgyat ha jobbra balra mozgatják és takarásos próbát is csináltak (egyik szemét takarták le majd a másikat). Nem találtak semmit. De azt mondták ha nagyon szeretnénk írnak fel olyan szemcseppet amit 5 napig kell használni és kitágítja a szem vmi részét és ezáltal meg tudják mérni, hogy a gyerek kancsal e vagy sem. De amúgy kötelező szemvizsgálatot csak 3 éves korban végeznek. Remélem tudtam segíteni.
2011. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 évané válasza:

Sziasztok!

Remélem valaki majd még válaszol itt.

Nálunk is hasonló a helyzet, most 5,5 hós a fiam és a bal szemére gyanítjuk a kancsalságot. Mivel nekem és apámnak is van, lehet akár örökletes is. Én ebben a témában utánaolvastam sok helyen, és pont hogy azt ajánlják, hogy még egy éves kor előtt kerüljön szemészetre a baba.

Kérdésem az lenne, hogy ti, akik vittétek pici korba a babát szemészetre, végül mi lett? Sok idő eltelt már, kinőtték ezt vagy mi van veletek most?

2013. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!