Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babával repülnék...

8 hónapos babával repülnék németországba a nyáron. Milyen okmányok kellenek neki?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 18:51
 1/8 anonim válasza:
Mivel németország benne van az EU ba, Ezért ugyan azok mint egy felnőtt ebernek(útlevél).
2011. márc. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Útlevél.

És ha nem megyek veletek apuka akkor kell egy apuka által írt beleegyező nyilatkozat is,hogy viheted ki a babádat.

6 hónapos volt a kisfiam mikor repültünk szintén Únios országba.

2011. márc. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2011. márc. 8. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Útlevél+ az anyakönyvi kivonat eredeti
2011. márc. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egy felnőttnek, úgy neki sem kötelező az útlevél!!!

Elég a személyi igazolvány, ami azért nem mindegy, mert azt ingyen megcsinálják, az útlevélért pedig fizetni kell.

Mi hat hetes korában csináltattuk neki a személyi igazolványát (rögtön kettőt is, mert kettős állampolgár), négyszer voltunk vele külföldön, de útlevele még azóta sincs, egy sem.

2011. márc. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

anyakönyvi kivonat nem kell!áá

És elég a személyi is:-)

De az útlevél se drága,babának kedvezményes.

2011. márc. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi 2 hónapja csináltattunk 2500 ft volt 3 évre.Én most repülök majd vele svájcba egy hónap múlva, más a vezeték nevünk mert nem vagyok férjnél.OKMÁNYIRODÁBAN mondték,hogy nekem elég személyi a gyereknek is elég lenne de egyszerűbb az útlevél.És vigyek magammal születési anyakönyvi kivonatot is az a legegyszerűbb.

Malév oldalról másoltam:

Ha egy kiskorú olyan személlyel jelentkezik utazásra, akinek eltérő a családi neve a gyermek családi nevétől, igazolni kell, hogy a személy a kiskorú szülője vagy törvényes gyámja, vagy hogy a gyermek a szülő tudomásával, illetve engedélyével utazik. Igazolás (pl. közjegyző előtt tett nyilatkozat, anyakönyvi kivonat, személyi igazolvány, diákigazolvány stb.) szükséges mind az eltérő családnevű szülővel való együtt utazáskor, mind pedig kíséret nélküli utaztatás esetén, amelyet a gyermek szülője vagy nagykorú kísérője köteles bemutatni a jegy megvásárlásakor vagy az utazás megkezdésekor.

2011. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. márc. 9. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!