Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítséget kérnék cipőkérdésbe...

Segítséget kérnék cipőkérdésben. Most milyet kéne vennem neki? Van vki aki kínaiba vette a gyerek első cipőjét?

Figyelt kérdés
11 hós , 12,2 cm-t mértem, ilyen hosszú a lába. Elvileg ez 23-as. Kocsicipő kellene, de ekkora nincs. Csak akkor húzzuk fel, ha kimegyünk sétálni, ez kb 1 óra, babakocsiba. Érdemes drága, jó minőségű cipőt vennem? Szerintem még messze vagyunk attól, hogy járjon. Ma néztem kínaiban, meg piacon, de olyan merevek azok a cipők, nem tetszenek. De arra hogy melegítse a lábát jó, nem?
2011. márc. 8. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem jár önállóan, teljeen fölösleges cipőt venni. Gátolja a kicsi talpának, lábizmainak mozgását. Inkább adj rá egy mamuszt, ha kiviszed...
2011. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi a kocsicipő kérdést többféleképpen oldottuk meg: egy ismerősünk kötött neki egy kis cipőt, ez jó kis meleg volt.

Vettem vastag csúszásgátlós talpú zoknit, ez alá ment a zokni és fölé egy vastag felnőtt térdzokni.

Aztán a mamáktól kapott puha talpú, bélelt kocsicipőt, Made in China. Én arra figyeltem, hogy ne mászkáljon benne, még kapaszkodva sem, mert semmit nem tart a lábán.

De a Liliputiakat és hasonlókat is nagyon dicsérik. Szerintem nézz szét a NET-en, mert olcsó és jó cipőket is ki lehet fogni, főleg így tél végén, mert babakocsiban ülve azért még jobb a picit melegebb.

2011. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én vennék már neki normális cipőt a Te helyedben. Akárhogy is nézzük, 3-4 hónapon belül elindul, akkor meg mindenképp kell rá cipő. A normál cipőknél azt kell nézni, hogy hátul kemény legyen a kérge: sarokfogós legyen. Nem baj, ha merev a talpa, először telitalppal tanulnak járni.
2011. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdekel kiscipő?Márkás,első lépés cipőnek kiváló és mellesleg nem drágák.
2011. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol láttad,de ez nem 23-asnak felel meg.Nálunk a 14.5-es lábhosszra veszek 23-as cipőt.
2011. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 117mm-122mm-IG 19-es a láb.123mm-128mm-ig 20-a láb.129mm-134mm-ig 21-es a baba lába.Ez cipönként eltérhet de csak egy -két mm.Szirintem a huszonhármas nagy neki nekem 20 hónapos a kisfioam és neki 23-as a lába.
2011. márc. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe vennék kínaiba egy sportcipőt.(én is ezt csináltam), és a Tescoba egy mamuszt.

Még járni nem tud, így fölös drága cipőt venni.(mert mire hasznát vennétek lehet, hogy kinövi)

De muszáj, hogy szokja a babád lába a cipőt is, mert később nem biztos, hogy elviseli.Én is 11 hónaposan adtam először rá cipőt, és egyfolytában szedte le, 1 hónapba telt, mire elértük azt, hogy bár zavarja,de elviseli magán....

Lehet, hogy 1 hónap múlva kiakar szálni a babád a babakocsiból, és mamuszba nem teheted le a földre.Arra jó az olcsó cipő,hogy kicsit álldigáljon pár percet a babkocsi mellett.

Tehát mindenképpen jó ha van egy cipője,és vegyél egy 500 ft-os mamuszt a Tescoba (ne kocsicipőt, mert a mamusz alá kényelmesen akár 2 zoknit is adhatsz, ha hidegebb van).

Én 1600 ft-ért vettem sportcipőt a kínaiba, ami nagyon jól tartja a lábat, bár a talpa nem a leghajlékonyabb, de azért elmegy....

2011. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy 20-as cipő kell a babád lábára szerintem:)
2011. márc. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Bocs, hogy csak most írok vissza, most értem ide.

A méretet egy Brendonos újságban néztem. 12,5 cm-től írja a 23-ast. Meg amiket néztünk, a 23-as volt úgy jó, hogy simán belement a lába, kisebbekbe úgy kellett belenyomnom, belepasszíroznom. Egyébként széles is a lábfeje, meg magas is, lehet ezért kell nagyobb. Mert olyan kemény ezeknek a cipőknek a vége, hogy alig érzem, hogy a lábujja, de szerintem elég sok hely van benne (23-asnál).

Valószínű úgy csinálom, ahogy utolsó írta. Mert mire tényleg járna, kinőné a cipőt, így nem érné meg a drága. Úgyhogy irány a Tesco, 1800-ért láttam sportcipőt.

Köszi mindenkinek a válaszokat.

2011. márc. 9. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!