Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekét egyedül nevelö...

Gyerekét egyedül nevelö anyukák? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Olyan anyukák tapasztalatát olvasnám,akik egyedül maradtak egy pici gyerekkel.A kisfiam 10 hónapos,apuka pedig most van költözöben.../Bocsi a helytelen ékezet használatért-külföldi billentyüzetem van/.

Szóval a párommal folyamatos civakodás után tegnap nagyon eldurvult itthon a helyzet,elment,jól leitta magát,fenyegetett,mire kihivtam a rendöröket,elvitt egy-két ruhát,majd ismét fenyegetett.Sokszor elment egy-két napra,majd kibékültünk.Ez most végleges.A gyerekkel nem foglalkozott soha,mintha csak egy idegen lenne.

Olyan mintha 2külünbözö ember lenne.az egyik akit szeretek a másiktól pedig rettegek,kiszolgálok,a cselédje vagyok.Tudom hogy igy a jó,és jobb lesz nélküle,de szenvedek ahogy zsákolom be a ruháit.Csak potyog a könnyem és nem akarom elhinni,hogy ez tényleg igaz.Hogy nincs több boldog perc...nincs közös program...nincs semmi...Csak ez a maró fálydalmas üresség.A másik percben pedig a nyugalom,hogy végre ismét önmagam lehetek,mert ebben a kapcsolatban még az egyéniségem is teljesen elveszett.Soha nem hittem el,hogy hogyan lehet vakon szerelmes egy nö.Hogy egy alárendelt legyen.És most látom,hogy én pont ez voltam éveken keresztül.

Olyan anyukák válaszát várnám,akik igenis talpra álltak.

Hogy teltek az elsö éjszakák,nappalok,hetek,hónapok?Mikortól lett könnyebb?Ha nem törödött addig a gyerekkel,késöbb felébrett benne valamilyen apai ösztön?

Köszönök minden választ!

A -minek szültem ilyen embernek -válaszolók kiméljenek,ne itélkezzenek,mert nem tudhatják,hogy ök mikor kerülnek olyan helyzetbe,amit azelött el sem hittek volna.Köszönöm!


2010. aug. 3. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
ne haragudj, hogy úgy írok, hogy én magam nem voltam ilyen helyzetben. Csak annyival szeretnélek biztatni, hogy a gyermekednek sokkal jobb lesz egy ilyen apa nélkül. Gondolj arra, milyen pokol lenne neki egy rá oda nem figyelő, durva, agresszív apával. Én tudom, milyen, mert ebben nőttem fel...
2010. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csak ennyit írnék, kívánnék Neked! :


Remélem hamarosan jön valaki aki jobb apa lesz...a vér sokszor nem számít...Ne hidd hogy nem találsz jobbat!

2010. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam és most tartok ott, szinte minden összecsomagolva és egy-két hét múlva költözünk anyuékhoz, szeptemberbe megyek vissza melózni és tele vagyok tervekkel, meg szeretném csináltatni a cicimet, suliba járni, újra gyerekeket tanítani, egyszer majd kislányt szülni.....mindegy melyik jön be csak lényeg h csináljak valamit, legyenek céljaim.....

Rettentő nehéz volt, de valahogy mióta megvan a picur érzem, h nem igazi, megalázott, bántott (lelkileg) és én is a cselédje voltam, rengetegszer szinte könyörögtem, h változtasson, jöjjön haza időben, menjünk terápiára, de falra hányt borsó volt. Kb egy éve romlott el valami, de nagyon, de akkor még nem léptem, még megvolt az a motoszkálás, h talán még helyre jöhet.....időpazarlás volt ez az egy év.....de legalább mélyen belém ivódott, h milyen apát nem szeretnék többet a gyerekemnek. Most úgy vagyok vele, h jó lesz egyenlőre "egyedül", aztán ha jönnie kell valakinek, hát jöjjön.

Én végignéztem a napjainkat, mikor nevettem utoljára, mikor voltam boldog, melyik napot élném át újra.......nem volt ilyen, akkor meg mihez ragaszkodom? Szép szerelem volt, de azt hiszem a valódi énjét csak most látom!

2010. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 6 hetes terhes voltam Mikor itt hagyott a gyerekem apja! Egyedül csináltam végig mindent,a kisfiam most egy éves! Nagyon nehéz egyedül,főleg az elején,meg főleg mikor majd látod a boldog családokat. De a gyereked erőt fog adni,h új életet kezdj! Véleményen szerint jobb lesz majd neki egy nevelő apa aki szeretni fogja és gondoskodni rólatok,mint az édesapja akitől nagy valószinüséggel a leirtak alapján mindig a veszekedést hallaná!

Kitartást kivánok neked és a gyerekednek és találjátok meg a boldogságot!

2010. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3. igen, engem a boldog családok borítanak ki a legjobban, ő szebb, jobb??? h boldogabb....de ki tudja mi van otthon náluk is, nem szabad irigynek lenni, úgy érzem sokkal erősebb vagyok....egy kemény vita után, amit az anyósom generált választás elé kerültem: vagy hagyom h minden nap belémrugjanak és bocsánatot kérek azért is h élek v. leszek a magam ura és így talán egyszer megtalál a boldogság is...
2010. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Tudom,hogy jobb lesz a kicsi kincsemnek,föleg ha már én is nyugodtabb leszek,kipihentebb és csak rá kell koncentrálnom,nem a drága apukának igényeire hogy éppen jü vagyok e.

2010. aug. 3. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!