Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a fiam első cipője...

Baj ha a fiam első cipője harántemelős?

Figyelt kérdés
most eléggé elkeseredtem,mivel most olvastam,hogy nem szabad harántemelőset venni...de miért nem?Sajnos pont ma vettem a fiamnak(13hónapos) Linea kiscipőt őszre,amiben van harántemelő.9ezer ft-ért vettem,tehát ne volt valami olcsó..Most akkor mit csináljak,kicseréljem?Egyáltalán miért nem szabad nekik olyat?Valaki elmagyarázná?Mi kárt tesz benne?
2011. szept. 1. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ez engem is érdekel, mert én is cipő vásárlás előtt vagyok, és én is harántemelőset nézegettem....
2011. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Jubilee ***** válasza:
A harántemelős cipőt hordva nem dolgozik a lábizomzata. Eltunyul, s ezáltal nagyobb valószínűséggel alakulhat ki lúdtalp.
2011. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kis gyereknek a lehetö legkésöbb szabad cipöt adni a lábára, és csak akkor, amikor feltétlen szükséges (utcán, játszótéren) Ugyanis a lába "arra lett tervezve", hogy mezitláb járjon, mert akkor minden apró izom mozog benne és ezáltal erösödnek. A cipö/szandál már gátolja ezeket a mozgásokat, a harántemelö meg egyenesen megakadályozza, hogy a talp boltive ki tudjon alakulni, mert "benyomja" a talpat, ahelyett, hogy az izmok tartanák a helyén.
2011. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Akinek ortopédiai problémái vannak, annak az orvos által előírt ortopédcipőt érdemes hordania. Aki egészséges, nincs baja a lábának, annak NEM CÉLSZERŰ az emelt rüszt, amely alátámasztja a boltozatot, mert ezáltal gyengülnek az támasztó szövetek meg izmok, és egyre inkább lúdtalpas lesz a páciens. Legalábbis ezt a tendenciát tapasztalták az orvosok.

Aki meg lúdtalpas, de nem ortopédiai eset, annak érdemesebb emelt rüsztös cipőben járnia, hogy ne fájjon a lába.

2011. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm,most jól elkeseredtem hogy nem jót vettem...akkor lehet visszaviszem holnap,feltéve ha kicserélik,mert itthon vettem észre hogy a blokk nincs benne,csak a jótállás...Természetesen nem disznek vettem,hanem az utcára,járni benne,most kezdett el járni,jobban mondva 1-2lépést tesz meg magától.
2011. szept. 1. 21:33
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgulj, én is harántemelőset vettem a fiamnak. Ez valami új "divat-irányzat", egy év múlva majd meggondolják magukat a szakemberek, mint a gluténnal kapcsolatban. Egyébként nagyon sok ember nőtt fel siesta cipőben, ami harántemelős. :)
2011. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Igen, és ök azok, akiknek lúdtalpa van...
2011. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nem tudom már kinek lehet hinni...mindenki mást mondd,akár orvosok,akár védőnők..megnéztem,annyira nem érezni.Azt se tudtam mi az a harántemelős cipő,vagy milyen az,tehát nem is úgy kerestem cipőt,csak itthon olvastam utána...bár ne tettem volna,most tiszta ideg vagyok,hogy miért nem jártam utána :)
2011. szept. 1. 22:01
 9/16 anonim ***** válasza:
érdekes amiket írnak, mivel a lányom gyógytornásza harántemelős cipőt ajánlott mert nagyon rosszul tartja a lányom a talpát.
2011. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De pont azért ajánlotta, mert valami gond van. Ha nincs gond, akkor nem kell harántemelő, mert csak nagyobb az esély a későbbi lúdtalp kialakulására!
2011. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!