Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljak így napirendet?...

Hogy csináljak így napirendet? 5 hónaposan borult minden és már a hajam tépem, mert nincs 2 egyforma napunk! Most 6,5 hónapos.

Figyelt kérdés

Egyik nap fél 7-kor kel, másik nap 10-ig is elalszik. Egyszer fél órákat alszik napközben, egyszer 2-3 órát is szunyál egyben. Van amikor 1-1,5 órát bír ébren lenni, van amikor 6! órát is ébren van anélkül, hogy az álmosság bármi jelét mutatná. Az étkezések nagyjából fixek, meg a fürdés is +/- fél-1 óra. De így még a séta is csúszkál. Most még alszik (ilyen sem volt még) és még nem reggelizett, tehát megint borul minden. Ja, és este 8-kor elaludt.

Tudom, hogy nem kell óraműpontosságú napirend, de így semmi rendszer nincs a kis életében, mert van amikor tízórai előtt alszik és akkor eszik, ha felkel, van amikor fordítva. Nem zavarodik ettől meg?

Bocs, hogy litániát írtam, de teljesen tanácstalan vagyok. Próbálom őt figyelni, hogy majd valahogy kialakul... :(


2011. márc. 9. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy pontos legyen az a napirend. Az a fontos, hogy a napi tevékenységek sorrendje leyen viszonylag állandó. Hogy azok hány órakkor történnek, lényegtelen, a kicsi nem ismeri az órát :) Ahogy írod, az étkezések és a fürdés nagyjából fix... Ez bőven elég. A sétát teheted akár ebéd utánra is, hisz nem baj, ha kint alszik majd... neki még nem kell a forgatag.
2011. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk olyan 7 hós körül ált be a napi két alvás, az már jó volt (egy ideig. 11 hós koráig).

Reggel a lányom 7 fele kelt, akkor kibírta ébren 10-ig, aludt délig, utána 3-ig fent volt, megint aludt valamennyit, és akkor este bírta.

Szerintem kezdd a rendszert, hogy reggel nagyjából időben klted. Nem látvnyosan, csak pakolássz a szobájába, ilyenek.

Nálunk is a nagytesóra ébredt reggel a kicsi.

Aztán meglátod meddig bírja, és az a jó, ha 10 körül már álmos.

Próbálkozz, mi válik be nálatok, vannak babák, akik nem bírják, ha felébreszik, mert nyűgös lesz.

2011. márc. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nállunk dettó ez a helyzet annyival súlyosbítva hogy szerintem jön a foga így már enn sem nagyon akar pár kanálnál többet és éjjel is sokat kel. Én a kaját próbálom belőni amennyire így lehet és a séta fürdés viszonylag fix.De már én is kivagyok ettől.
2011. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol van nagytesó, ott a kicsi is rugalmasabb, nekünk reggel kelni kel, vinni a nagyot oviba, utána közért, főzés, alvás, stb. Délután 3-kor indulás az oviba, akkor a babakocsiba alszik.

Hidd el, mindenkinek kell alkalmazkodi, a picknek is. csak az első babáknak van ilyan jó? dolguk.

2011. márc. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Eddig a napig fix volt a reggeli fél 7-kor és innentől minden étkezés, de eddig is sejtettem, hogy nem éhes ő még ilyenkor és ki sem aludta magát. Ma hajnalban kapott teát és most meg mormotát játszik. Lehet eddig is azért kelt ilyen korán, mert szomjas volt? Napközben alig iszik.
2011. márc. 9. 08:52
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
miért nem ébreszted fel?Pontosan az egyik előttem válaszoló mondta jól:a kicsik nem tudják,hány óra van.Neked kell tudnod,te irányítsd a gyereked,ne ő téged.Ha rendszert akarsz-márpedig azt szeretnéd,mert feltetted a kérdést,akkor neked kell irányítanod-persze nem katonai szigorral.Nem várhatod el egy kisgyerektől,hogy tudja mikor mit szeretnél.A kicsik szeretik a rendszerességet,biztonságban érzik magukat,ha tudják mi után mi következik.
2011. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ilyenkor már általában tízóraizni szokott :)
2011. márc. 9. 08:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad van, fel kéne kelteni. Asszem összeszedem a szobájában a ruhákat.
2011. márc. 9. 08:55
 9/10 A kérdező kommentje:
:(( Azt hiszem ez volt az utolsó, hogy ébresztettem. Egész délelőtt ordított. Ha felveszem az a baj, ha leteszem az. És még az ebédje is odaégett!
2011. márc. 9. 11:37
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Na én ezt akartam tanácsolni, a világ minden kincséért se ébreszd fel. Majd lesz napirend, én ezen sosem aggódtam. Ha aludni esik jól neki, hát tegye, én meg alkalmazkodok hozzá :) Igenis a baba alakítja a napokat az első hónapokban. Egy 5hós kiegyensúlyozott kisleány anyukája.
2011. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!