Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tovább? Kb 5 hete...

Hogyan tovább? Kb 5 hete kezdett el rendesen enni zöldségeket 9 hónapos kisfiam. Már megeszi a répát, krumplit, céklát és a sütőtököt, gyümit igazán eddig csak sinlaccal adtam neki.

Figyelt kérdés
Mivel később kezdtük a hozzátáplálását és elég nehezen is kapott rá az ízükre(1,5 hónap) eléggé le vagyunk "maradva" a korunkhoz képest. Ti hogy folytatnátok a szoktatást? Most délben főzi + cici, este 6kor sinlac+gyümi. A többi étkezése anyatej.
2009. febr. 19. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

szia, az az igazsag, hogy en is nehezen haladok a hozzataplalassal. 8hos a pici, 5honapos koratol lassankent szoktatom a szilard etelekhez. delben zoldsegfele husival, krumpli, repa, petrezse, rizs, paradicsom, delutam bebipapi vagy gyumi piskotaval, a tobbi tap!

az en nagy gondom az, hogy mindent csak edesen eszik meg. tehat a deli kajahoz is fel banant vagy barackot kell raknom. ugy nincs gond. de a sima zoldseget nem eszi meg. valami tuti receptekre lenne szuksegem vagy praktikakra!

valtozni fog ez? vagy mikor mit lehet adni? pl. a reggelit mivel valthatnam ki? tejpeppel? de milyennel konkretan es hogyan elkesziteni? vagy joghurttal???

bocsi, hogy igazan en sem tudom segiteni, csak azt tudom mondani, hogy delre es uzsira ne legyen + cici, csak szilard kaja, aztan olyan 1 honap mulva ismet lehet bevezetni pl. reggelit fokozatosan. szerintem. nekem is az elso baba. es szivesen veszek mindne tanacsot akar emailben is. segitsuk egymast! akar finom rafinalt bevalt receptekkel.

2009. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó ahogy haladsz. Próbáld meg az ebédet olyan adagra emelni, hogy már nem kell cici utána. Kb. 200 ml egy adag. Utána adj vizet a picinek. Szerintem utána a tízórait kellene kiváltani gyümölcspürével. Elvileg a reggeli és az ebéd maradhat egy éves koráig anyatej, de estére adhatsz pl. tejpépet, az is nagyon finom és szeretik a babák. A reggelivel én is gondban lennék.

Kisfiam 8 hónapos, eddig csak a tízórait és az ebédet váltottuk ki. Lassan fogok neki adni túrót, joghurtot (natur) és akkor akarom kiváltani az uzsonnát is. Gyümölcsös joghurt, túró gyümölccsel. Remélem segíthettem.

A gyermekegészségügyi kiskönyv közepén van egy táblázat, hogy mikor mit ehet a baba.

2009. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy úgy néz ki tejallergiás a pici. Egyszer kapott HIPP tejpéptet és egyből csalánkiütéses lett.

Akkor most jöjjön a hús?

2009. febr. 19. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is ilyen lassan haladunk! Jöhet a husi, ha allergiás, akkor a tejtermékek kiesnek! De lehet íratni HA-s tejpépet (mis is ilyet eszünk), az biztos, hogy nem allergizál! Nekünk azt mondta a doki anyatejeseknél jobban kell erre figyelni! Adhatsz gyümit magában is de. vagy du., attól függ, mikor fogadja el jobban az újdonságokat!

Üdv

2009. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!