Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babámnak adhatok...

3 hónapos babámnak adhatok már bébiételt vagy tejpépet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem adtam.
2011. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Èn mikor betöltötte a 3 hót kezdtem neki egy kanál leszürt almalevet adni. csak is úgy hogy lereszeltem az almát majd átszürtem. ezt kapta 2-3 kanállal míg be nem töltötte a 4 hónapot és akkor kezdtem a répapürével majd paszternákkal majd tovább. tejpépet még 5 hósan sem adtam neki.
2011. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Szia! Most jól le fognak ám itt Téged hurrogni! Mert ugye 6 hós korig elég az anyatej/tápszer. Persze persze... :)

Én 3,5 hós korában kezdtem kóstoltatni. De tényleg csak kóstoltatni. Adatsz neki üveges (bébikaja) gyümölcsöt, zöldséget. De csak keveset, és egy nap egy újat kapjon. Tejpépet még nem adnék neki. Én 4,5 hósan adtam neki tejpépet. Most 5 hós és a tízórait már kiváltottuk gyümire, az uzsit pedig tejpépre. Nagyon jó étvágyú :)

2011. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem még nagyon korai! Én 5 hónaposan kezdtem. Még nem eléggé fejlett a gyomrocskája a szilárd ételhez, legalább 4 hónapos koráig várj vele!
2011. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma 16.50, szerintem senki nem hurrogta le, ellenben a te hozzászólásod mindenképp rosszindulatot sejtet.:(

Kérdező, ha nincs rá valami nyomós indok (pl. nem fogadja el a tápszert, és nem gyarapszik), akkor nyugodtan várhatsz még a hozzátáplálással.



Kérdező,

2011. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16:50-es vagyok. Nem vagyok rosszindulatú! Elnézést ha valakit megsértettem, de én csak leírtam hogy gyümit, zöldséget adhat neki, a tejpépet még hagyja későbbre. Volt már máskor is hogy egy másik kérdező kiírt hasonló kérdést és szó szerint lehurrogták, hogy miért is akarja még hozzátáplálni. Mert a baba 6 hós koráig kizárólag anyatejre/tápszerre van szüksége. Én úgy gondolom hogy 3 hós kortól lehet kóstoltatni. És 4 hós kortól hozzátáplálni, esetleg már a tízórait kiváltani gyümire. Tudom nem lóverseny, de a gyümölcsök nem ártanak egy babának sem. Még egyszer bocs, ha sértő volt a válaszom!
2011. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én várnék a helyedben egy hónapot, még fejletlen a bélrendszere!
2011. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3,5 hósan már az én kisfiam is kapott már.Semmi baja nem lett.Most 6 hós.
2011. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 8-an toltotte a negy honapot es mar szombat ota az ebedje tejpep ugyertem hogy reggel felkel kap tapszert (nem szolpik) es ahany orara esik a kovetkezo kaja az tejpep es mindet megeszi sott meg kene neki,de egyenlore 90ml tapszerbol csinalok neki.es a napokban gondoltam hogy kostoltatni fogom mar az almat vele,meg igy tovabb.
2011. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező!


Egyáltalán nem rosszindulatból kérdezem, hanem kíváncsiságból: miért tennéd? Tápszeres vagy anyatejes? Orvos, védőnő mit mondanak? Szerintem az ilyesmihez ők értenek elsősorban, nem xy laikus a netről, aki szerint lehet.

Amikor legközelebb mentek orvoshoz vagy meglátogat a védőnő, nyugodtan kérdezd meg tőlük, de szerintem ne kezdj bele ilyesmibe, amíg velük nem beszéled meg. Eleve tejpépet csak HA-sat adhatsz, az meg feleannyi, ha felírják receptre (és még így sem olcsó). Ha pedig rendesen gyarapodik, szerintem le fognak beszélni róla minimum 5-6 hónapos koráig.

Ha pedig attól félsz, hogy ha kivárod az ajánlott kort, válogatós lesz, megnyugtatlak: nem ezen múlik. Mi 6 hónaposan kezdtük a gyümölcsöket, a babám azóta is imád enni, most 10 hónapos és feneketlen gyomra van, mindent szeret. :)

2011. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!