Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar szopizni! Mit csináljak?

Nem akar szopizni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most 3,5 hetes a kisfiam.Amikor megszületett nem volt tejem (előtej sem),de mindíg cicire tettem.Aztán 2 napig nem adtak neki semmit a kórházban..aztán tápit kapott.A 6.napon lett tejem,igen kevés ezért addig is tápi volt.De minden esetben előtte cicin volt nem keveset!Most van elég tejem csak neki nincs türelme.10 percet bír ki cicin,addig szívja,aztán feladja és ordít.2 órán át próbálom szoptatni,a nagy része sírás-pedig tejci van,mert utána még tudok fejni-!Tudom,hogy a cumisüveg rontotta el az egészet,de ha nem adok neki tápit akkor éhen hal :( Egy evésre 150-180at eszik!!
2009. febr. 19. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem akar szopizni, akkor fejjed le neki, de ne kezivel, mert azzal nagyon hosszadalmas, vegyel egy jo minosegu fejot, es ugy fejjed le neki, cumisuveg, es mar dudizhat is a draga. Minel elobb vedd meg a fejogepet, es fejjed neki, nem fog elapadni, ne izgulj.

Nezzel gepeket, arakat itt a neten!

2009. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az enyém sem vol hajlandó szopizni, én fejtem neki, de 6 hónap után elapadt a tejem. Azért tedd mindíg cicire és fejd, ha megszokja a tápi ízét nem fogja elfogadni az anyatejet.
2009. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia. Mekkora a súlya a babádnak? A 150-180 nagyon soknak tűnik nekem. Az én fiam 11 hetes, és ő max 100-at eszik alkalmanként 3-4 óránként, este 6 órát bír ki. Ő 8 hetes koráig anyatejet kapott, de így szenvedtünk mi is, mint Ti. Aztán egyszercsak nem fogadta el többé a cicit. Próbáltam mindent, félálomban szoptatni sötétben, bimbóvédőt, meg még mindent, amit ajánlottak, de semmi nem jött be, csak ordított és ordított már akkor is ha csak meglátta a cicit. Aztán elkezdtem neki lefejni, és próbáltam úgy adni, de így egyre csökkent a mennyiség, míg végül tápszerhez nyúltam. Remélem azért Neked sikerül visszaszoktatni. Ő egyébként 5200 gramm, pont ma mérték.
2009. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem más a véleményem... ez olyan, mint amikor hozzászoksz, hogy bekapcsolod a konvektort és meleg van, aztán elzárják a gázt és kénytelen leszel fát vágni és begyújtani a kandallóba. Okosak a gyerekek és nem fog éhen halni, egy napot bírj ki, vagy max. kettőt. Belerokkannék, ha nekem 6-8-10 hónapig fejnem kellene éjjel, nappal. Persze, hogy megeszi azt a mennyiséget, de az túl sok neki egyébként. (olvass utána) Szóval kitartás, nem kell két órát kínálni, egyen tíz percet, aztán ha nem kell neki, változtass pozíciót. Én pl. csak fekve tudtam szoptatni, meg figyelj rá, hogy az egész bimbóudvart bekapja. Menni fog, és hidd el, ha nem kap mást, kelleni fog neki. Most ne bántódj meg a hasonlaton, de a más emlős faj sem tud tápot főzni...
2009. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3,5 hetesen ilyen sokat eszik? Az én babám 4 hónaposan eszik ennyit. Egyépként én is a fejést javasolom. A védőnőm pedig azt, hogy cicizzen, ha nem eszik, nem eszik, egy napot simán kibir kaja nélkül is.brutélis.
2009. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tényleg hosszadalmas a kézi fejő..ráadásul megfájdul tőle a kezem!Minden egyes cumisüveg előtt rárakom cicire..lesz ami lesz.

Köszönöm a gyors válaszokat!!

2009. febr. 19. 18:37
 7/14 anonim ***** válasza:
A 18.36-os valaszolo nagyon okos dolgokat irt!!
2009. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

En a helyedben mindenkepp megvennem a jo minosegu fejogepet, meg nagyon pici a baba, hiszen most szuletett! Ha 6 honapig csak es kizarolag anyatejet fejnel neki a geppel, nagyon super lenne. Nem tudom, lehet hogy draganak tartod, de hidd el az anyatej a legjobb neki, es a tapszerrel 6 honap alatt sokkal dragabban jonnel ki, mint az anyatejjel.

Volt kb. a mult heten itt egy kerdes, ugy szolt, hogy: ha nem szoptatom a babamat, csak fejem neki geppel, akkor elapad a tejem? Nagyon sok valasz erkezett ra, keresd ki!

2009. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én szeretném a legjobban,hogy cicizzen és csak anyatejet kapjon.Ma már totál kikészültem,hogy nem akar működni..és higgyétek el utána olvastam!!Tudom,hogy általában nem eszik ennyit egy ennyi idős baba (nekem is és mindenki másnak u.ilyen meglepő mint Nektek) de az én babám igényli,kell neki.Addig sír amíg tele nincs a hasa.Utána nem bukik,csak büfi van.3850grammal született,3680 grammal hoztuk haza a kórházból.Hétfőn mértük pucéron 4470 gramm.
2009. febr. 19. 19:13
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nagyon izgulsz, hisz még pici a baba, de abban biztos lehetsz, hogy nem fog éhen halni! Ha már kiette, ami könnyen jön, akkor borogasd a cicid meleg vízzel, és masszírozd, így megint könnyebben megy a tej. Ne engedd neki, hogy ellustuljon, mert egy kínszenvedés lesz 6 hónapig, vagy akár tovább fejegetni és cumisüvegből etetni, arról nem is beszélve, hogy mennyivel jobb érzés szoptatni, igaz? És lényegesen egyszerűbb is. Ha olyan rettentő éhes, akkor majd szívja ő rendesen! Tápszert csak akkor adj neki, ha nincs tejed, ne azért mert a kisfiadnak nincs kedve "melózni". Sok sikert!!!
2009. febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!