Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeretik a kismamák...

Miért nem szeretik a kismamák az orrszívó porszívot használni általában?

Figyelt kérdés
Veszélyes vagy miért? Mert most orvos tanácsára minden nap kell majd orrszívoznunk, még nem csináltam soha, nem tudom fog-e menni. Bonyolult?
2011. márc. 10. 13:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És 5 hetes babánál sem okoz gondot, ha használom? A szeme miatt kell, be van gyulladva és az orvos azt mondta, hogy ilyenkor az orrában is van genny, ezért onnan is le kell szívni. Remélem, menni fog, kicsit félek, de most bátorságot merítettem:)

2011. márc. 10. 13:55
 12/19 anonim ***** válasza:

Jó hír: 5 hetesen valószínűleg nem fog még sírni sem, mert valahogy még nem érzékeli annyira, hogy mi történik.

Ami viszont előfordulhat: hogy picit vérzik majd az orra, mert a nyálkahártya még nagyon vékony. (De ezt ne úgy képzeld el, hogy dől az orrából a vér, hanem hogy a váladék enyhén pirosas, tehát nem vészes!)


6 hetes babámmal ez megtörtént, igaz, ő náthás volt nagyon, a szemével nem volt baj.

Ha ilyen előfordul, akkor csak napi 3x, max 4x szívd, gyakrabban ne. Leginkább elalvás előtt, és ha nem kapna levegőt rendesen akkor szopi/evés előtt).


Jobbulást a picinek, meglátod, hamar túl lesztek rajta, az első betegség mindig ijesztő!


Ha ilyesmi történik

2011. márc. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Bocs, a vége már nem oda tartozott, csak több lépésben írtam... :o)
2011. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én használom, de már percekkel előtte ideges vagyok, utálom. Láttad volna tegnap a kisfiamat. Amint bekapcsoltam, vöröslő fejjel elkezdett ordítani és rúgkapálni, és olyan erővel fordította el magát, hogy komoly izommunka volt rákényszerítenem, hogy bele tudja dugni azt az izét az orrába.

Ettől eltekintve nagyon hasznos eszköz, de az a pár másodperc... grrrr. ...

2011. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja, 5 hetesen még ő is nyugodtan tűrte. :)
2011. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
hát figyelj... én nem akartam megvenni, de azt mondta a doki, h ez használ leginkább. a kézi pumpástól is ugyanúgy visít... én gond nélkül leszívom, de nevelőapám sírt, amikor látta a műveletet. terpeszben ültem az ágyon, a lábaimmal finoman ráléptem a gyerek kezére, jobb kézben az orrszívóval, bal kézzel meg a fejét fogtam, hogy minél kevésbé mozogjon, és befogtam a másik orrlyukát. a gyerek meg üvöltött, persze. ha az ölemben ül, úgy is lehet; de úgy nem olyan jó a rálátás. nem fáj neki. ezt is, mint minden mást is, teszteltem magamon... :D
2011. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Es hogy kell hasznalni? Marmimt a veget (nekem ilyen leveheto muanyag vege van) meddig kell betenni az orraba? Nem mertem nagyon, igy nem sziv ki semmit. Es felfele kell tartani vagy befele?
2011. márc. 11. 11:04
 18/19 anonim ***** válasza:

Fellazítottad előtte? Bele kell fújni az orrába a Sterimart, vagy van egy másik is, annak nem tudom a nevét, valami oldat, az fellazítja a beszáradt anyagot, és pár perc múlva szívni.

A legkisebb szívóerőre állítod a porszívót, és utána felnyomni, amíg tudod.

Sok sikert! :)

2011. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor veszek ilyet a patikában és kipróbálom. Nincs állítási lehetőség, gondolom, automata.
2011. márc. 11. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!