Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kislánynak ajánlanátok...

2 éves kislánynak ajánlanátok készségfejlesztő játékot?

Figyelt kérdés
Azt találtam ki, hogy veszek memóriajátékot, és képpel felfelé rakom oda a kártyákat, és úgy keresse meg az egyformákat, közben majd mondom is neki, hogy mi van a képen. Ezen kívül milyen ötletet tudtok adni? Nincs túl nagy kézügyességem, de ha van olyan, amit akárki (így még én is) elő tud otthon állítani, akkor olyan ötlet is jöhet. :-)
2011. márc. 10. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A/4-es lapra rajzolok azt kivághatja


a rajzot kiegészítheti


kifestő önmagában készségfejlesztő


varrás zsákvarró v. müanyag tüvel papirra előjukasztással fonállal.


memória kártya jó.!


nálunk a csipeszadogatástól a konyhai sózásig minden készséget fejleszt szóval akár a napi életben is találhatsz ilyet pl rakja el a müanyag tálakat és meglátja hogy melyik megy melyikbe a nagyobba a kisebb.. stb.

2011. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek jók! :-) És tényleg könnyen kivitelezhető, és nem kerül pénzbe :-)
2011. márc. 10. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:

gyöngyfűzés

gyurmázás

rajzolás filctollal, ceruzával, zsírkrétával

festés vízfestékkel, temperával, ujjfestékkel

legozás, építés

szituációs játékok babával (felöltöztetni, pelenkázni, sétálni vinni, fürdetni, stb)

fa kirakók

mágnesekkel játék


Most ennyi jutott eszembe, ezeket szereti az én 2 évesem.

2011. márc. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha keményebb kartonból kivágsz egy jókora cipőtalpformát, abba a cipőfűző helyére nagy lyukakat készítesz, akkor egy szép hosszú cipőfűzővel sokáig ügyeskedik :=). A cipőt pedig együtt kiszínezhetitek vagy ragaszthattok rá kféle dekorációt, de akár ki is festhetitek.


A memóriajáték nagyon jó, én is így szoktam játszani, hogy fejjel felfelé van minden kártya és megkeressük a párokat. Később kiveszel 2 párt és azt már lefordítva, "rendes" szabály szerint játszátok (fél perc :=) ), aztán szépen lassan, mindig 1 újabb párral bővítve, 5-6 párral már egészen komoly memóriacsatákat lehet vívni.


Készíthetsz só-liszt gyurmát és azt dögönyözhetitek, kétévesen már nagyon ügyesen készítenek a gyerekek kukacot/kígyót, megmutathatod neki, hogy ha a kígyót feltekeri az asztalon, csiga lesz belőle, linzer kiszúró formákkal tudtok mindenféle figurákat készíteni, frissen szúrd ki a tetejét, aztán szárítsd ki, fessétek, dekoráljátok és egy erősebb cérnát vagy kis szalagot belefűzve fel tudjátok akasztani pl. a barkákra vagy az ajtóra, stb. Mivel a gyurma lassan szárad, ez több napi elfoglaltság :=)


Rajzold körbe a kis kezét egy papíron, szívesen próbálja majd ő is körberajzolni a saját kezét vagy épp a tiédet, persze még elkél a segítség, de nagyon élvezik! Ha kész, megint ki lehet színezni, festeni.

2011. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Júj,köszönöm, nagyon jók. Na szép lassan mindenen végigmegyek majd, amiket írtatok. Tényleg köszi. :-)
2011. márc. 14. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!